Chcem byt sama..

Príspevok v téme: Chcem byt sama..
Samaja

Ahojte neviem ako zacat, ale nieco ma trapi a neviem co.. spravam sa cudne .. vyhybam sa priatelom, hoci sa potrebujem s niekym porozpravat velmi ale nedokazem . nedokazem niekomu napisat ze ma nieco trapi hoci neviem preco.. Mam pocit ze nikomu namne nezalezi a tak nemam ten pocit aby som sa musela ozvat, nechcem ich otravovat so svojimi blbymi problemamy.... a ani nechcem sa teraz lutovat alebo co ale tak mi je lepsie ked omne nic nevedia a neviem preco .. Poradte mi cim to moze byt ? preco sa chcem trapit sama, snikym neporozpravat ked tí priatelia su tu aj tak premna ? prepacte ze pisem jak madar..

dakovna

no ved takou osobou pre mna je ta jedna kamaratka, ktora mi ostala. Jej mozem povedat naozaj vsetko. Co jej zverim ostane u nej skryte a vie aj dobre poradit. No momentalne ma ona sama dost svojich problemov. Teraz sa vacsinou vyrozprava ona mne a ja radim jej. Ked ju tak pocuvam, uz sa mi nechce zatazovat ju mojimi problemami. Nechavam si to pre seba, co viem ze nie je dobre, no co uz :(

Samaja

jaj tak to mi je luto velmi :( hej ved to ze aj namna uz kamaratky zabudli :( kazdy ma uz svoje a som si myslela ze ked sme kamosky od narodenia ze to bude super ale ako vidim vsetko ma koniec :( no s mamou vychadzam velmi super len ma nechape tiez v jednej veci :( ale ta asi preto ze mi chce najlepsie ako kazda jedna ... je mi luto ze ty to tak nemas :( dufam ze si najdes osobu s ktorou sa mozes podelit o vsetko a ktorej mozes hlavne verit .. toto potrebuje dnes kazdy clovek len to je tazko najst :(

dakovna

No tak tie tvoje 3 kamaratky, co o nich pises uz asi niesu tie, co by si im mohla povedat vsetko. Mama moze byt najlepsi priatel... Ak je tomu v tvojom pripade tak, sa mas fajn. Moja mama je uz dost vysokeho veku. Mala ma neskorsie a tak hoci mam s nou dobry vztah, niektore veci jej nehovorim. Viem, ze by ma nepochopila, ba dokonca mi mohla nieco vycitat. Ma svoje vyhranene nazory, je konzervativny typ a dost silno nabozensky zalozena. Predsa len kamaratka blizka mojmu veku, by bodla. No tie co mam ma iba vyuzili, ked potrebovali a teraz, ked ich potrebujem ja, tak su zaneprazdnene a nic nestihaju :( Vaz si, ze ti je v tomto case mama oporou. Ak si ju aj niekedyv sklamala ako pises, snaz sa jej to vynahradit. Mamy maju vacsinou krasnu vlastnost odpustit nam detom skoro vsetko znovu a znovu...

Samaja

no mam kamosky 3 ktorym by som sa stale vedela zverit no lenze uz to je take ja som v praci a ked jednej nieco poviem ona mi na to nepovie nic nevie poradit a verim jej nepovie to nikomu potom mam dalsiu najlepsiu kamosku lenze s nou uz to nie je ono tiez pracuje a uz spolu nie sme a malo co v kontakte co mi je velmi luto :( ona ma vedela stale podrzat a vie o vsetkych mojich problemoch ale raz ma sklamala tak uz jej nedokazem verit tak radsej som ticho . a dalsia kamoska uz sa vydala ona ma svoje problemy......... hovori sa v nudzi poznas priatela :( ked sa usmievas poznas ich viac lebo kazdy sa bude usmievat stebou ale ked places places sam :( ......... Mam pocit ze teraz je mojou najlepsiou priatelkou mama ta ma nikdy nezradi hoci ja ju viac krat co ma mrzi :(

dakovna

ja zazivam nieco podobne ako ty.
Mam skutocne len jednu kamaratku, ktorej sa mozem zdoverit so vsetkym co ma trapi. Mam aj ine kamosky, no tym az tak nedoverujem a ani ony sa mi nezdoveruju so svojimi problemami. Obcas, je dobre sa vyrozpravat z toho, co nas tazi. No osoba, ktorej sa zdoverime, musi byt naozaj butlava vrba, kt. nic nevyzradi a pochopi, pomoze...
Potom tu mam uz len knizky, kt. rada citam, a pri citati, ktorych zabudam na starosti a problemy. No a moj pes, ten je skutocny priatel :)

Tungsten

ja to tiež mám tak, a radím ti to čo ostatní - kým nemáš pocit, že v sebe niečo vyslovene "dusíš", nie je dôvod niekomu niečo vešať na nos... keď natrafíš na osobu, ktorej budeš môcť veriť a budeš vedieť, že ťa pochopí, spoznáš to aj sama a bude ľahké sa jej zdôveriť (teda dúfam, takto si to predstavujem, aj keď ani ja som takú osobu ešte nenašla - vlastne iba raz, aj keď celý ten vzťah nejak vyšumel doprázdna, keď sme šli na vysokú... ale nemusela som neskôr ľutovať, že som mu čokoľvek vravela). ale určite je lepšie vyrovnávať sa so všetkým sama, než sa zdôverovať niekomu, kto ťa potom zraní, či už úmyselne alebo nechcene

Maoam

je spravne verit svojej intuici, ta ta nesklame je to dobry test na ludi a neskor zistis ze si mala pravdu, je vyborne ze si taka citliva a mas to v sebe, to je dobre je to istym sposobom ochrana pre citlivych ludi, len ju treba pocuvat

Maoam

ale nie, casom sa urcite najde nejaka jedna osoba, ktorej budes moct viac verit, ale takych je velmi malo, ale su...ked ti je tazko, tak to napis anonymne na forum, je to lepsie ako to vesat na nos niekomu znamemu, kto to moze otocit a väcsinou aj otoci proti tebe, vtedy ked to najmenej budes cakat, bohuzial ale takto to chodi medzi ludmi :-(, staci ze jedna kamoska ta bude mat dost v tomto veku v ktorom si este viac ako neskor a vyklopi o tebe vsetko, co si jej kedy zverila

Samaja

maoam to si napisala presne dnes sa neda verit nikomu sama to viem ... preto radsej budem takto ako som mala pocit ze radsej som mala byt ticho..... uz to robim dlhsie a zistila som ze to tak je lepsie.. niekedy sa pre to citim velmi opustena ale tak asi to bude najlepsie ..