EZP - odmietli ma osetrit

Príspevok v téme: EZP - odmietli ma osetrit
evka :)

dobry den,

potrebovala som vysetrenie od plucneho lekara, konkretne rontgen pluc, no odmietli ma osetrit s tym, ze oni nemaju zmluvu z EZP a teda ze ich sa moj pripad netyka, nech idem inde. Neviete nahodou ake mam prava? volala som do poistovne no uradnik ktory nevie rozdiel medzi lekarom a pacientom mi povedal ze nech idem do nemocnice na druhom konci mesta... som z KE.

frontman

samko, to je ale cisto politicky problem, pretoze koncepcia solidarity je predsa urcena zakonom a zakony sa tvoria politicky.
nemusim snad dodavat, ze ja som dost proti solidarite.

frontman

poistenie v dnesnej podobe nie je ziadnym poistenim, je to dan, ktoru musis povinne odvadzat.
kym nebude poistenie dobrovolne, bude v tom bordel.

samko r.

Ale ZP podľa zákona plní funkciu solidarity! Tam nesmie padnúť slovo, že je prekročený limit. Taká poisťovňa musí bezpodmienečne vyhlásiť bankrot keď na to nemá!!! A v žiadnom prípade nesmie pokračovať vo svojej činnosti, lebo tým ohrozuje zdravie národa!!!!!!!! A nemusí byť práve socializmus. Hovorím o spravodlivosti. Ale zase sme tuším v politike a sem to nepatrí.

aljoska

Ale ludia si platia zdravotné poistenie,tak prečo by mali byt obmedzovaní.Nech dostanú čo im patrí a v adekvátnej kvalite.Neni toho pána,ktorý by zakročil proti poistovniam a oni si robia čo sa im zapáči.

frontman

samko, keby tvoje potraviny nemali zmluvu s tym, komu platis "pausal", tak ti nic nedaju. to dobre vies. a keby si si nakupil nad normu, tak ani to ti nedaju, musis doplatit.

frontman

samko, bud si isty, ze do tvojej strany nevstupim. socializmus neznasam a povazujem ho za najvacsi omyl.
predstava, ze bohati su zli a len hrabu peniaze a chudobni su ti dobri, o ktorich sa ma stat starat je scestna a nespravna.

samko r.

Tie potraviny? Hneď ti to vyvrátim. Zdrav. poistenie môžeme prirovnať k nejakému paušálu, preto pokiaľ idem k lekárovi neplatím!!! Ale keby som platil paušál napríklad HM Tesco, očakával by som to isté a s košíkom by som nemusel ísť ani cez pokladňu.Tomu však paušál neplatím.

samko r.

Ka, si moja krvná skupina a neboj, ak sa naštveme, založíme nejakú novú stranu, alebo hnutie a neboj sa určite tam vstúpi aj Frontmann. Veľmi sa mi páči, že tu dnes nikto nikoho neuráža, ale si vymieňame skúsenosti a názory. Tu sa dozvieme mnoho nového a hlavne si poradíme medzi sebou. A to je hlavné, aby ľudia spolu komunikovali.

frontman

nie, samko, neuznavam, ze mas pravdu.
podnikanie dava ludom pracu, nie stat.

jasne, ze musia ludi odmietnut, ked prekrocia limity. preco by to mali platit zo svojho? zdravotnu
starostlivost predsa musia platit pacienti, bud cez poistenie alebo priamo.

ked si ides kupit potraviny, ocakavas, ze ti ich predaju aj ked nemas peniaze?

ka

No to je super.Tak všetko dajme do súkromných rúk a nech nás zdierajú ešte viacej.Nie každý može byt pánom a šefovat nejakej súkromnej firme.Kto by potom na nich robil?Manžel robí u súkromníka,kým páni nevedia čo s peniazmi,robotníkom dajú ledva minimálnu mzdu.A ešte k tým poistovniam,keby nemínali na seba,svoje platy a odmeny tak by viacej ostalo na zaplatenie toho čo sa urobí.A dobre že im to zatrhli a nechali len tie 4%,ktoré možu na seba minut.
Samko,jasne že kamaráti,názor si možeme vyjadrit.Každý má iný.