Kto cital/videl secret-tajomstvo ??

sweater

lilia nespravne tomu chapes, aj v knihe secret aj vo filme to vysvetluju presne tak ako pise ta3, ze musis byt pevne presvedceny a verit tomu ze to raz vyjde, ze to raz dokazes alebo ze to raz budes mat ale musis sa preto snazit, vobec nic tam nieje o tom ze sa ti to zrazu zjavi :-)

ta3

Lillia,
The secret som necitala a ani film som nevidela, tak to nemozem komentovat, ale ak tam padali veci priamo z neba, tak to bolo velmi zle napisane a potom sa ani necudujem reakciam ludi, ktori neveria v silu pozitivneho myslenia, spominala si obete vojny, tak to realita je, to nie je nezmysel, ale je nezmysel tuto skutocnost davat do priameho suvisu s pozitivnym myslenim, tu u nas su uz styri hodiny rano, tak mi prepac, ze uz na dalsiu diskusiu nemam chut, idem uz do postele, Tebe prajem pekny vecer

lillia

ta3
nezavadzaj, ved aj v secrete padali veci "priamo z neba".
a ked realne pribehy zo zivota su nezmyselne, tak ja uz fakt neviem.
niekedy sa treba pozerat na veci aj realne, nie len cez ruzove okuliare.

mimochodom, hovorime o secrete... tak ak nevidim ja do jeho podstaty, tak skus nam nieco o nom povedat ty :-)

ta3

Lillia,
uvadzas nezmyselne priklady co svedci o tom, ze podstate pozitivneho myslenia vobec nerozumies, ono to nefunguje tak, ze chcem cervene ferrari, sedim si so zalozenymi rukami, ved ho predsa chcem z celeho srdca, tak mi musi toto vysnivane cervene ferrari padnut z nicoho nic rovno do lona, tak take zazraky sa zase nedeju a len tak mimochodom, ja som napriklad vyhrala prvu cenu na sportke este aj s bonusom, ale nemysli si, ze som si vyhru programovala, tak isteze som chcela vyhrat kedze som tiket podala, lebo neviem si predstavit taky nezmysel, ze niekto vyhrat nechce a predsa tiket poda, ale urcite som nepomyslela na prvu cenu, lebo nie som materialista a peniaze u mna nie su najdolezitejsie, tu vyhru vnimam ako akusi odmenu na vyvazenie inych veci, ktore som velmi postradala, alebo pozitivne myslenie nie je o tom, ze ja napriklad teraz z celeho srdca milujem a chcem Pala, tak musim dostat prave tohto Pala, treba tuzit po laske vseobecne, potom sa laska dostavi a nezalezi ci je to bude Peter alebo Palo, dolezite je, ze nas bude naozaj lubit

lillia

ja nahodou s Genesisom, co sa tyka secretu suhlasim... dalo by sa uviest milion prikladov, od banalnych az po tragedie atd.
napr. tisice ludi roky podavaju loto, prehravaju kopu penazi v kasinach (niektorych to uplne zrujnuje) a vsetci to robia s vierou, ze vyhraju. neviem kolkych ludi poznate co napr. vyhrali jack-pot, ale ja ani jedneho..
a ked si myslite, ze pre miliony ludi (alebo ich rodin) zabitych napr. vo vojnach, v koncentrakoch - ze toto bol ich sen, intenzivne na to mysleli a pevne tomu verili, ze sa tam dostanu, tak to je uz fakt na povazenie...
ale keby ma o tejto teorii niekto presvedcil, tak si oblepim izbu cervenym ferrari premyslajuc ako sa na nom vyvazam a budem pevne verit, ze mi jedneho dna padne priamo z neba... :-DDD potom vas secretistov povozim :-)
inak, co ak by sa stretli dvaja sto percentne presvedceni o pravdivosti tejto hluposti a jeden by si prial zajtra slnko a druhy dazd???
este nieco. zdroje su obmedzene, nie neobmedzene. to vam povedia vsetci ekonomovia na svete, takze nie je to tak ako to tvrdi nejaka sektarska skupinka

ta3

Genesis
za tie psychicke problemy sa ospravedlnujem, aj ked si pamatam, ze si ich niekedy davnejsie spominal a nemam cas ani chut koli tomu sa v archive brlat

o zivote a jeho fungovani viem dost, urcite viac ako Ty, zazila som tolko, najma zleho, co ani traja ini ludia dohromady nezaziju a moje nazory krystalizovali roky na zaklade premyslania (premyslala som o tom viac rokov ako si Ty tu na tomto svete), pozorovania, vymeny roznych nazorov, studia dostupnej literatury, nie v drogovom ani alkoholickom opojeni, budem dalej citat Tvoje nazory, ci sa nahodou trochu nemenia, ale uz sa zdrzim akehokolvek komentaru k Tvojim prispevkom, pretoze debata s Tebou je iba stratou casu, pekne to vidiet na Tvojom nezmyselnom porovnavani cloveka s tigrom

sway.

Genesis svojim pohladom napriklad nevysvetlis moj pripad.Ja som pekna,zdrava,inteligentna..ok bla bla.Skor ide o to,ze som zaroven velmi destruktivna a dost masochistka.Preco? Podla tvojej teorie by som mala byt zdravy jedinec,ktory ma vsetko co k zivotu treba..a zaroven ma byt stastny.Ja som stastna/nestastna..kazdy den inak a vzdy hlboko;-)Tam bude iny problem a to je ten,ze ludia maju prirodzene smerovat k dokonalosti,ale su zatazeni srackami a nie vzdy sa da..Bude to karma,co ine :-)Neviem co ine by nas brzdilo k dosiahnutiu idealov a "ludskosti".Boh ani genetika to nebude..

sweater

genesis nevidim vieru tak cierno ako ty, ale minimalne v par veciach mas urcite pravdu, zase ludia treba uznat ze ak v zivote spachate nieco zle, ze sa vam ´pokazi´ karma, reinkarnujete (samozrejme podla tejto teorie ste zato patricne potrestany) ale ako novy clovek si nic nepamatate? ako sa teda mate ´napravit´? v podstate mozte pachat tu istu chybu stale dokola a byt za nu trestany, pretoze co mi vieme co su skutocne ´chyby´? co to je? nejake prikazania co su v podstate nejake normalne moralne hranice a pred stovkami rokov ich zversoval nejaky clovek a pripisuje sa to vyssej moci? alebo?

Genesis

ja viem ze moje prilady su nezvycajne ale o to vobec nejde :) maju ukazat jedno ze slobodna vola cloveka nie je az taka slobodna ako by sa mohlo zdat.

inymi slovami to ma ukazat ze cely karmicky system za predpokladu ze existuje je hovadina ktora je proti ludskosti a nema absolutne ziadnu logiku ani prospesny ucel akurat trapi plno citiacich bytosti.