Okuliare - (ne)nosiť?

Príspevok v téme: Okuliare - (ne)nosiť?
silvus28

Mám predpísané okuliare do diaľky, ale len slabé dioptrie, cca mínus 0,75...a na pravom oku mám astigmatizmus. Aj bez okuliarov vidím dosť dobre, nie úplne, ale stačí to. Čo sa stane ak ich nebudem nosiť, alebo ich budem nosiť len niekedy? Zhorší sa mi zrak? Na blízko vidím dobre, musím ich nosiť aj pri čítaní? Za všetky odpovede ďakujem.

0vecka

sharkyyy lol ze zapadna medicina vie IBA rezat a tlmit...a inak IBA zachranuje zivoty a sharkyyy tak 50% z nas by tu nebolo ak by nebolo tej zlej mediciny a napr sa neockovalo...

inak ono s tymi brylami je to vecsinou tak ze ich nosia ti co horsie vidia a preto vidia horsie je to sprievodny jav a nie pricina nosenia okuliarov. takisto tlmene svetlo nezhorsuje oci.

inak som za to ak clovek vidi aj bez nich tak ich fakt nemusi nosit ak nema potom bolesti hlavy atd....

sharkyyy

V ziadnom pripade nenosit casto. Nosit cim menej.
Mame niekolko pripadov v rodine. Ja mam -0.5, a nenosim ich /iba na dlhsie trasy na soferovanie a v minulosti na VS kvoli tabuli/. Zrak sa mi vobec nezhorsil za 15 rokov. Rovnako manzelka. Ostatni surodenci nosili pravidelne, z roka na rok sa im zrak zhorsoval. Oko naozaj zlenivie. Ziadny lekar ma nepresvedci o opaku/najme lekar nas zapadnej konvencnej mediciny, ktory nevedia nic liecit, len rezat a tlmit/.

Sharon

Práve som sa vrátila od očného s dcérou, má 16 r., okuliare jej predpísala viac ako pred rokom, dioptrie cca - 1,5 ale ich nosila len v škole, do kina a pri TV. Boli sme u lekárky s tým, že sa jej opakovane zapaľuje jedno oko, reže ju a má pocit cudzieho telesa v oku (mala akoby v jednom kútiku pod rohovkou nejakú tekutinu). Sestrička nám povedala, že ak nenosí okuliare stále, prečo sa čudujeme že sa jej zapaľuje oko. To ma dosť prekvapilo, aký už len môže mať nenosenie okuliarov vplyv na zápal oka?

sewie

Patrik, na 0.75 sa mozes tak vykaslat:D ved to je nic:D nos ich iba ak ich budes potrebovat-na tabulu v skole alebo tak:)ja ked som mala 1-ky tak som ich nenosila:)

Patrik1122

Bobry den mam 17 rokov a uz dlhsie mam problemy s pravym okom vidim s ním rozmazane do dialky nedavno som bol u očnej a a ta my predpísala 0,75 na prave oko.Chcem sa spitat ze ci musim tieto okuliare pouzivat stale dost my vadia s lavým okom vidim bez problemom vobec sa do toho nevyznám velmy pekne dakujem za odpoved.

sewie

aj mne doktorka povedala ze pri citani, jedeni a hocijakej cinnosti kde pozeram do blizka "minusky" nosit nemam!!!!!oko tym zlenivie a zhorsi sa zrak! citanie knih je jedna z najlepsich aktivi ako zrak cvicit a pokial mozno je lepsie citat bez okuliarov-inak to nema ucinok....

sofia24

..ja mam tiez slabe minusky...lekar mi vravel, ze zbytocne dlho ich nemam nosit... a hoci su minusky, tak si ich davam tiez pri citani a pri pc...

jankaaaaaaaaa

ked ma niekto chybu oka, tak sa aj dioptrie budu menit, tak ako sa bude vyvyjat a rast telo. ked sa rast zastavi, zastavia sa aj dioptrie. a samotne okuliare nemaju ziadny vplyv na zhorsenie ci zlepsenie zraku. ide skor o to ako oci namahame.. pc , tv , zle osvetlenie atd. to moze zrak poskodit

sovička

ja mám do diaľky 3 a pol dioptrie a neviem si predstaviť, keby som okuliare nemala... Nosím ich od prvého otvorenia očí až kým nejdem spať. Ani si neuvedomujem, že ich mám. Robím s nimi všetko.. plávam, športujem, pozerám tv, čítam,...