Ryzova dieta.Drzal ju niekto?

Príspevok v téme: Ryzova dieta.Drzal ju niekto?
Anička

Ahojte .. ja by som sa chcela spytat ze ci uz niekto drzal tuto ryzovu dietu .. niektori ludia trvdia ze to pomaha schudnut a niektori ze nie .. tak by som sa chcela spytat na vase skusenosti s touto dietou. A este ze ci ste mali ak ste ju drzali Jojo efekt ?? dakujem za odpovede pretoze sa aj s kamaratkou chystame ju drzat ale nevieme ci sa nam to oplati ... dakujem da odpovede

isabella

BJ, vobec nechapem o co ti ide, ja som narazala na diety, ktorymi si mnohe dievcata ublizuju, kedze su to chudnutia typu 5kg za tyzden... ja o koze a ty o voze, netusim o com tocis, ale debatovat s tebou naozaj nemienim

BJ

co dadat... este, ze nie kazdy s rakovinou a podobne tazkymi pripadmi sa drzal tvojich rad isabella, a ze prave hladovkami a ocistami sa z toho dostal. Nehovorim, ze s ryzovou kurou, to je proti dzusovemu postu alebo hladovke slaby cajik.

Len si papajte kazdy den, urcite je dnes na tej pode pestovana kvalitna a zdrava strava, od ktorej sa netreba cistit. Urcite v tele nemate jedineho parazita, ste vnutri sterilni, takze netreba ziadne ocisty...

isabella

cukrovna v dnesnej dobe naozaj uz s dedicnostou ma pramalo spolocne, ale drzim sa svojho vyjadrenia, akakolvek dieta je hlupost, lebo len pri pestrej strave sa da byt zdravy a ked ma clovek sedave zamestnanie zrazu, tak tomu stravu prisposobit a nie spekulovat s dietami, na priklade tvojej mamy aspon vidno, ze ziadna speci dieta nie je nijak zdraviu prospesna, aj ked osobne si naozaj mysli, ze len to nebolo pricinou podkodenia, vzdy vo vsetkom v zivote je to zhluk nejakych blbych nahod ak sa nieco zle stane, ale teda urcite si tou dietou nepomohla

pinkava

no nechapem tie reakcie. moja mati o seba vzdy velmi dbala, cvici asi od narodenia (na rozdiel odo mna), je aktivna, ale v istom obdobi musela dost dlho pracovat - dostala sa na vyznamnu poziciu a to predstavovalo vysedavat dlho pri pc, takze toho pohybu bolo odrazu menej. ale stravovala sa naozaj zdravo, to ja sa jej nemozem rovnat, ona je velmi disciplinovana. a ked zistila, ze ma par kil nadvahu, teda naj jej optimum, ktore si vzdy udrziavala, tak si povedala, ze skusi tu dietu, nestoji ju to vela namahy, bude varit iba ryzu, takze usetri cas na pripravu jedla. nemala nadvahu v zmysle, ze bola obezna, ale mala nejakych 6 - 7 kil viac nez vzdy mavala. momentalne ma svoju normalnu vahu, ktoru si nakoniec znova ziskala vdaka fitku a bicyklovaniu. myslim ze ma 168 cm a vazi 55 kg, co si myslim, ze na jej vek - 48 rokov - je slusne. ja pri takej vahe by som si gratulovala. a o cukrovke sa nikomu v nasej rodine ani nesnivalo.
a ak by niekto z toho usudil, ze som obezna zase ja, tak ja mam 176 cm a 66 kg. nie je to nic idealne, ale som leniva na cvicenie, tak mam co si zasluzim.

isabella

tak ja do toho baby nechcem vrtat, ale predsa nadvaha je tiez zdraviu nebezpecna a taka cukrovka s nou suvisi, co je vlastne nasledkom poskodenia pankreasu, takze neviem ci chyba bola primarne v diete...
ale uprimne? takuto dietu ani inu prilis specialnu dietu by som nikomu nikdy neodporucala, najlepsie je sa zacat normalne zdravo stravovat a nie dietovat, to je to najhorsie pre organizmus

ladida

tak ryzova dieta je urcite blbost,predsa jedenie len ryze je nutricne absolutne nevyhovujuce,navyse ryza vzhladom na nizky obsah sodika odvodnuje,takze prevazna strata na hmotnosti je vlastne strata vody a nedostatok sodika je presne tak nebezpecny ako jeho prebytok.navyse zrejme do eba nedostanes viac ako 1000 kcal za den,co ti spomali metabolizmus.nestracala by som nou cas,viac ti poskodi ako prospeje.

BJ

"Matka bola vzdy zdrava ako repa, len mala nadvahu"... to su hlasky teda.

Pani docenti su zbehlejsi v chorobach, a vacsinou sa presuvaju od jednej k druhej... to im neberem, ale co vedia o zdravi?

pinkava

BJ, mas svoj nazor, ja ti ho neberiem. matka bola vzdy zdrava ako repa, len mala nadvahu a toto nasla na nete tak chcela vyskusat, lebo sa tam pisalo, ze to aj detoxikuje a proste to robi dobre celemu organizmu. no a tu informaciu, ze jej to pokaslalo pankreas ma od doc. jurgoša, neviem ci ti to meno nieco hovori, ale je to uznavany gastroenterolog a hoci ta nepoznam, nejako vnutorne citim, ze je v tom predsa len zbehlejsi ako ty.

mama2006

Ja som ju držala len som si intervaly skrátila na 7 dní. Inak by to malo byť 9. Lenže jesť iba suchú ryžu 9 dní je dosť náročné. Ja som mala čo robiť, aby som vydržala 7 dní. Lenže mi skoro vôbec nechutila, takže som bola hladná. Nezjedla som ani povolené množstvo ryže na deň. Keď sa pridali strukoviny a potom zelenina bolo to OK. Ja som schudla 4,5 kila a pribrala 6. A asi pol roka som si naprávala organizmus, čo som ho mala úplne rozhasený. Takže vôbec neodporúčam. Aspoň v mojom živote už nikdy viac.

BJ

Aj 9 dni na obycajnej bielej ryzi musi zdravy clovek vydrzat. V ziadnom pripade si clovek nemoze poskodit pankreas tym, ze je ryzu, a uz vobec nie za 9 dni. To by bola polka azie mrtva, alebo lezala v nemocnici.
To mi zavana, ze tam bol uplne iny problem, a toto ho len spustilo. Ale skor, ci neskor, by nastal tak ci onak. Na ryzovej kure prakticky vsetky traviace organy oddychuju. Ani zlc sa nemusi produkovat a enzymi slinivky takmer niesu potrebne. Co vam uz nacisto hrabe? Pankreas je trapeny hlavne na tukoch a bielkovinach. Travenie sacharidov je pre neho uplna hracka, a este k tomu nezmiesanych s bielkovinami, je to uplne idealny stav sacharidu, takisto bezlepkova uvarena obilovina s vlakninou, neexistuje idealnejsia obilovina. Takze prepac pinkava, ale tento problem nejde hodit na ryzovu kuru. Ako poviem ti na rovinu, ze keby som mal nejak skolabovat po 9 dnoch na ryzi, tak sa nepovazujem za zdraveho cloveka, a svoj stav by som dost vazne riesil. Takze ryzovej kure by som len podakoval za to, ze mi to ukazala. A chory clovek by sa mal do diet pustat opatrnejsie a premyslenejsie, vzhladom na svoj zdravotny stav. Dal by som aj ruku do ohna, ze tvoja mati mala pred tou kurou pankreas v otrasnom stave.