Birmovné meno

M 25

Jeffito, teraz je to bohužial len o tých darčekoch... všetko stratilo svoj pôvodný hlbší význam ..

och, xxl, prepáč , už zas som hysterická :D

xxl

M 25 - pcháš sa do všetkého, veď tu vysedávaš od rána do večera..., ale keby neboli tvoje komenty tak histerické!!! si ako posadnutá nerváčka.

Jefitto

Blondula a to je chyba. Nie su najnovšie informácie, ale nemôžeš nikoho nútiť prijať sviatosti pre Kristové rany...

Je jasné, že môžeš povedať, že by mala ísť, lenže na birmovku sa nechodí pre to, aby birmovanec dostal od rodiny 500 evra a velkú tortu. Pobirmovaný kresťan je dospelý kresťan, môže sa vydávať a ženiť (ak to nie je obmedzené štátnym právom, čo u nás je) a je zodpovedný za svoje skutky pred Bohom. Nemôžeš nikoho nútiť ani chodiť na spoveď, ani na prijmanie, ani na birmovku ani na nič iné!!!

Blondula

podla najnovsich informacii dokonca sa dieta moze rozhodnut,ci na birmovku pojde :D moja krsna dcera nechce ist !! keby ja poviem pred tymi par rokmi,ze nejdem na birmovku,tak asi po papuli dostanem :DDD ...nie asi,ale urcite... :D

M 25

Jeffito, nemyslím tvoje skutočné meno, čo používaš, však ani birmovné nepoužívaš :))
ja mám meno spojené s krstnou aj s mojou mamou :))

hej, kedysi boli rôzne zvyky, teraz sa to už všetko vytráca, modernizuje a nič nie je tak ako predtým ...

Jefitto

M25, ani po krstnych rodičoch nemusíš mať meno... možno to bol niekedy hlupy zvyk. Moj krstny je štefan, krstna je maria a ja som lukaš... čo už :D

M 25

presne, s krstnou to nemá nič ..
meno sa vždy vyberá, ten svätí bude s tebou ..
po krstnej mame máš len na krste meno, moja bola tiež Anna, tak krstné meno mám tiež Anna, ale birmovné som si dala vlastné .. a birmovná mama mi bola sestra

Blondula

lenze ja som bola na birmovke pred ca. "20" rokmi :DD a vsetky moje kamaratky mali svoje krsne mami !! ...tak potom neviem.....