veritu na duchov?

Príspevok v téme: veritu na duchov?
vystrasena

vcera v noci som videla ducha. Ja viem, ze mi vacsina neuvidi, ale aj tak budem rada za kazdy nazor...Bola noc a ja som sa zobudila na to, ze som citila, ako keby mi nieco liezlo na postel. Proste taku vahu na posteli som citila. Otvorila som oci a ostala som v soku. Vedla mna na posteli bol duch. Bol bielej farby, a bolo vidiet obrysy hlavy a trupu. Nizsie som nevidela, takze neviem ake mal nohy a tak. Ani crty tvare nebolo vidno, bolo to velmi biele. A hlavou ten duch sa naklanal nado mna hore a dole, a velmi rychlo bolo to fakt strasne. Tak zo soku som mu povedala, chod prec, vtedy sa prestal hybat. Este raz som mu povedala, chod prec a vtedy zmizol. Za tym som 3 minuty lezala na posteli uplne sokovana, potom som si zapalila svetlo, velmi som sa bala. A moj problem je ten, ze tuto noc som sa tak strasne bala, ze zase mi pride na postel, ze som celu noc spala pri zapalenom svetle, a aj tak som sa triasla. Co mam robit? Ja sa vazne bojim, ze zase bude noc, a pojdem spat a zase ten strach...Tuto noc, mi od strachu skoro slzy isli, a cakala som len na to, kedy uz bude rano :-(

Iiiii

Ja ti Jatt prajem, aby ťa niekedy aspoň jeden duch navštívil:-) Nemusí ťa hneď vystrašiť na smrť, ale ani tebe by nezaškodila aspoň občas nejaká taká atabázka:-) Byť absolútne racionálnym človekom je fakt riadna nuda.
A tiež by človek nemal doučovať matematiku len pre to, aby si vyriešil svoje problémy:-/

Iiiii

Všetko možno logicky vysvetliť? A oni sú "len" machri na špeciálne efekty? Aj keď je to úplne jedno, čo poviem, tak oni nemajú také inštrumenty ako David Coperfield:-)
www.youtube.com

Jatt

tralal, aj na prvý pohľad iracionálne javy sa sa daju postupnými krokmi racionálne vysvetliť. Treba sa nad vecami, dejmi či javmi okolo nás len viac zamýšľať.

tralal

Jatt. Tiez som osoba, ktora rozmysla racionalne. No stalo sa mi v zivote viacero zvlastnosti, ktore su iracionalne..

vecnyzivot

Pozrieš sa jej do očí a máš pocit, že vie o tebe úplne všetko, hoci ste sa nikdy nevideli a práve sa zoznamujete.

vecnyzivot

Aurélia, že napríklad sa ti zjaví duša z očistca, ktorá sa chce z toho očistca dostať do neba. Na to, aby sa dostala do neba, potrebuje od teba niečo. Napríklad aby si dala za ňu odslúžiť tri omše a aby si sa na nich zúčastnila. ALebo aby si sa pomodlila ruženec. Ja som nebola veľmi veriaca, ani som do kostola nechodila často. Ani som sa nemodlila, ale bola som vychovaná ako katolíčka. Pri modlitbe som sa nikdy nevedela sústrediť a pri omši som bývala vždy duchom neprítomná. Myšlienkami niekde ďaleko preč od Boha. Väčšinou pri veciach, ktoré mám rada. Napríklad pri kolotoči a pri zákuskoch na hodoch ako malá. A v dospelosti to bolo rovnaké. Mala som aj obdobia, kedy som na veľa rokov na kostol a na modlitby zanevrela kvôli nesústredenosti a radšej som sa venovala práci a záľubám.
Preto ma duša z očistca poprosila o inú formu obete. O to, aby som pre ňu pretrpela fyzickú bolesť. Zjavila sa v robote a povedala, aby som sa popálila. Nechtiac som potom chytila do ruky rozžeravenú platňu, ktorú som vytiahla z rozpálenej rúry a bolesť bola neznesiteľná a veľmi intenzívna, ale na ruke som nezbadala žiadne stopy po popálenine. Toto mi urobila veľa krát. Tvárila sa, ako keby bola do mňa zaľúbená, vopred sa ma opýtala, či súhlasím s tým, že sa teraz popálim, porežem, dokázala moju bolesť prevziať na seba, ale aj viac bolesti mi dať. DOkázala nechať bolesť zmiznúť, keď som ju o to požiadala.
Na mňa išiel duch cez bolesť, lebo moje modlitby a omše pre nesustredenosť nemajú asi veľkú cenu. Duch potreboval, aby som pretrpela fyzickú bolesť a aby som tú bolesť obetovala na ten účel, že sa dostane z očistca do neba.
Aj na psychiatrii som bola pre nespavosť, lebo ma v noci strašil démon. Beriem lieky. Zažila som, že sa samé zažínalo a zhasínalo svetlo o tretej v noci, že sa mi po izbe prechádzal obrys postavy tiež o tretej v noci, dotkol sa mi chrbta a zaspala som. Niekto tomu hovorí spánková paralýza. Tak som šibnutá a čo? Nech si myslí kto chce, čo chce.
Duša z očistca je zúfalá. Tá prichádza v podobe človeka za bieleho dňa a nie v podobe strašidla o tretej v noci. Veď ako by mohla strašiť, keď sama potrebuje pomoc?
Omše v kostole sa často slúžia za niekoho mŕtveho. Môžeš sedieť v kostole a podávať si s ním ruku bez toho aby si vedela, že je to on sám.
Keď mi zomrel ujo, videla som ho na jeho vlastnom pohrebe. Tam sa mi zjavil. Na krátko som ho zazrela. Bol šťastný. Potom som sa pýtala mamy, kto to bol ten, čo sa na uja tak podobal. Odvrkla, že asi jeho brat a nech ju neotravujem. Na kare však nikto taký nebol.
Nie je nutné chodiť na cintorín. Duša si ťa sama nájde. Stretnúť ju môžeš aj v krčme medzi živými, kde ju uvidíš ako živého človeka. Trošku opilého a prefajčeného. Pozerá sa na teba s láskou. Nikdy nie s opovrhnutím. Neodpovedá na ohováranie. Môžeš ju stretnúť vo vlaku. Rozprávať sa s ňou. Nemá rada, keď sa na niekoho veľmi hneváš. Vtedy sa len milúčko usmeje a povie, že to je všade tak. Nemá rada, keď niekoho odsudzuješ. Nemá rada, keď klameš a ohováraš. Pokiaľ je to žena, tak môžeš z nej mať pocit, že je lesbička, ale nie je.

Jatt

Osoba, ktorá rozmýšľa racionálne, na duchov určite veriť nebude. Mne sa rodina snažila "natlačiť" do hlavy množstvo podobných nezmyslov, no nikdy ma nedokázali o ich názoroch presvedčiť.

ty kokosko

Nick vecnyzivot
Tak toto mi vysvetli dobry duch sa sprava ako zalubeny do teba a pride ako clovek a chce aby si splnil nejaku ulohu?
Naco by to robil?
Takze cez den nas navstevuju dobri duchovia a v noci zli?