Imunolog lieci opakovane mykozy?!

pozri-

...skus este posilnit imunitu HLIVOU USTRICOVOU a aj vit.B17
HLIVU si mozes kupit -nasusit a pomliet-kazdy den jednu lyzicku do jedla...
a B17 sa nachadza v jadierkach jablk,marhul.../mozno sa da aj kupit-ak by si chcela/

dendi

ja mám problém najviac s výtokmi...mykózy som už tiež párkrát mala, no ja by som sa chcela zbaviť výtokov hlavne :-(

Doreen

KristIIIna,
odo mna si imunolog zobral akurat krv. a vsetko robi len z krvi. Wobenzym som mala ale dokazem si uz poradit aj bez neho lebo mam problemy so zaludkom, mam strasne vela kyseliny a napchat sa este haldou tabletie wobenzymu to by ma asi dorazilo. Pomaha mi velmi odplesnovavacia dieta, naviac ja som celiaticka, takze ked mi toto bolo zistene aj tym sa to zlepsilo. Odpustam si normalnu kau lebo velmi prekysluje organizmus, pijem cakankovu kavu. Nejem sladke, vylucila som mlieko a nahradila to sojovymi vecami a salamy a sunky , tiez na ne bacha treba opatrne jest , tiez prekysluju. Maslo si dam obcas, to som nahradila palmovym tukom je zdravy a vyzivny a uz som si nan tak zvykla , ze mi ani nechyba. nejedz tiez margariny je to humus, tiez z toho je kopec vytokov.Vies co ak chces napis mi na Lenka.Mahrikova@gmail.com.Tam ti popisem este viac lebo to su roky skusenosti. Ale tato odplesnovavacia dieta pomaha , akonahle ale prezeniem so sladkym alebo mliecnym, tak plesne su spat a ja zacinam opat odznovu. Ved ak chces napis , pokecame.

KristIIIna

Mily(a) uzivatel(ka) Pozri-, dik moc za link, ale holky, co uz mali 10x a viac neznesitelne zapaly, toto uz maju v malicku ;)

Ale dik, vazim si radu :)

KristIIIna

Doreen, ja som uz vyskusala takmer vsetko (prave toto mydlo este nie). Urcite nedame vela za to, ak ho vyskusame :)

Avsak..., opakovane mykozy su problemom celeho tela, zdaleka nie len "vstupu do posvy". Ked uz chceme hovorit o vonkajsich vplyvoch, tak cokolvek, co ide "dovnutra" (tampony, kondom..) ma asi vacsi vplyv, kedze sa zasiahne cela, resp. takmer cela sliznica o ovela vacsej ploche. Moj zaver: Nemyslim, ze mydlo vyriesi nase problemy, mozno skor pomoze zaciatocnickam v tychto bojoch :)

Teraz opat tema "imunolog". Ja sa chystam, az ked nazbieram vsetky info, ktore odo mna potrebuje: aktualny objektivny nalez od gynekologa + kompletne stery na cokolvek, stav mocu, krvi po menzese, rozbor semena partnera. Aj od teba potrebovali toto? A mozem sa opytat, co ti imunolog vysetroval? Ake odbery robil. Skumal ti aj alergiu na partnera (ak mas)??

Pre zaujimavost, wobenzym, candivac a mycomax/mycosyst si uz skusala?

Dik vopred za odpoved.

KristIIIna

Doreen, ja som uz vyskusala takmer vsetko (prave toto mydlo este nie). Urcite nedame vela za to, ak ho vyskusame :)

Avsak..., opakovane mykozy su problemom celeho tela, zdaleka nie len "vstupu do posvy". Ked uz chceme hovorit o vonkajsich vplyvoch, tak cokolvek, co ide "dovnutra" (tampony, kondom..) ma asi vacsi vplyv, kedze sa zasiahne cela, resp. takmer cela sliznica o ovela vacsej ploche. Moj zaver: Nemyslim, ze mydlo vyriesi nase problemy, mozno skor pomoze zaciatocnickam v tychto bojoch :)

Teraz opat tema "imunolog". Ja sa chystam, az ked nazbieram vsetky info, ktore odo mna potrebuje: aktualny objektivny nalez od gynekologa + kompletne stery na cokolvek, stav mocu, krvi po menzese, rozbor semena partnera. Aj od teba potrebovali toto? A mozem sa opytat, co ti imunolog vysetroval? Ake odbery robil. Skumal ti aj alergiu na partnera (ak mas)??

Pre zaujimavost, wobenzym, candivac a mycomax/mycosyst si uz skusala?

Dik vopred za odpoved.

Maros75

Druhy gynekologických zápalov
Pokiaľ chceme hovoriť o problematike gynekologických zápalov, je potrebné uviesť, že tieto zápaly sa týkajú ženských pohlavných orgánov.
Pojem „ženské pohlavné orgány“ je pomerne široký. Delia sa na vonkajšie a vnútorné a obe skupiny ešte podrobnejšie. Okrem toho v rôznych štádiách života ženy môžu tieto orgány aj trochu inak fungovať. Preto gynekologické zápaly delíme na viacero druhov, pričom sa z tejto skupiny môžu zvlášť vyčleniť pôrodnícke infekcie a zápaly.
Zápalové ochorenia vonkajších pohlavných orgánov, čiže vulvy, sa vyskytujú v rôznej podobe, pričom môže ísť aj o kožné ochorenia. Typickým príznakom vo väčšine prípadov je svrbenie alebo pálenie.
Zápalové ochorenia pošvy súvisia s narušením jej mikróbnej rovnováhy.
Zápalové ochorenia maternice sa delia ešte podrobnejšie podľa toho, o akú časť maternice ide, napr. zápal krčka maternice (cervicitída), tela maternice či iné.
Zápal vaječníkov a vajíčkovodov patrí do kategórie nepríjemných a bolestivých ochorení.
Ku gynekologickým zápalom zaraďujeme aj zápal prsníka, ktorý sa vyskytuje hlavne po pôrode, pričom rozoznávame zápal prsnej bradavky alebo prsnej žľazy
Osobitnú kapitolu predstavujú zápalové ochorenia v detskom veku, ktoré tvoria 70 – 80 % genitálnych ochorení v tejto vekovej kategórii.
Zápalové ochorenie vonkajších pohlavných orgánov
Zápalové ochorenie vulvy (vulvitída) pomerne často sprevádza pruritus (svrbenie) vulvy, pričom pruritus nemusí vždy súvisieť so zápalovým ochorením. Niekedy ide „len“ o sprievodný znak pri cukrovke, chorobách pečene, hematologickom ochorení a pod.
Najčastejšie príčiny:
bakteriálna infekcia
kvasinková infekcia
kožné ochorenie v oblasti vulvy
alergia
prehnaná alebo nedostatočná hygiena.

Novinka na Slovensku!

Probiotické mydlo vyrobené s prídavkom probiotických kultúr americkej značky SCD Probiotics.
Obsahuje skutočnú živú mikroflóru, výťažky organickej cukrovej trstiny a keramický prášok. Vyrobené na báze štruktúrovanej vody, ošetrenej v biokeramických filtroch.

Vďaka probiotickým kultúram pôsobí upokojujúco a hojivo na podrážďenú pokožku. Slúži na hygienu celého tela - ako tekuté mydlo, sprchový gel a šampón.

Tekuté probiotické mydlo je zvlášť vhodné na ženskú intímnu hygienu. Má vhodné pH a obsahuje prirodzenú mikroflóru kyslomliečnych baktérii. Vynikajúca prevencia mykóz a kandidóz.

Vyrobené v EÚ, pod stálou mikrobiologickou a dermatologickou kontrolou.

Zloženie:
Aqua, Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betanine, Glycol Cecearate, Glycerin, Cocamide DEA, Lanolin, Sodium Chloride, Cictric Acid

Balenie:
500 ml

Ivka 1

Veľmi dobré je užívať aj kvalitné probiotiká, vkladať aj do pošvy. K tomu protiplesňovú kúru, zmeniť spodnú bielizeň na bavlnenú, po vypratí prežehliť ,nepoužívať rôzne parfémované mydlá.