Ako sa do štátnic nezblázniť

študentka-zu

čaute,
ja idem v piatok a začala som to preberať odznova ani to čo som vedela už neviem tak dúfam že budem mať šťastie lebo inak idem v septembri čo už len keby som s toho nemala také stresy ja idem až 10 dúfam že to tam so mnou tí profáci ešte vydržia a ja si vytiahnem super otázky a oni mi to dajú jaj to by bola ale paráda to by som sa hrózne tešila.
Veľa šťastia všetkým.

chocholusik

išla som v piatok posledná okolo 14-tej
už som sa nič nenaučila, nevládala som to ani čítať a ten stres - infarktový stav celý deň...
jediná výhoda bola, že už to komisia tiež chcela mať za sebou, takže ma veľmi nemučili... ale aj tak som tam bola cca hodinu.
rozhodne je lepšie ísť medzi prvými.

katka...

Ja som isla tretia, a tiez som si najprv myslela, ze to nie je dobre. Ale lepsie to nemohlo byt. Nemala som cas ani na stres, lebo som prisla do skoly a hned som isla dnu. O 10 som to uz mala za sebou a ostatni sa tam stresovali este aj do 14.

qqqqqqq

no ja som na statniciach isla hned druha (a vseobecne aj na skuskach chodim odpovedat medzi prvymi)... clovek sa aj tak uz nic nenauci a gradovat v sebe stres, to nie je nic pre mna. rozhodne ist medzi prvymi je lepsie

spacer

Cavte,
taktiez ma to caka 16.6.
Mam dost nervy, ale ako vidim, to kazdy :).
Drzim vsetkym palce, nech sa nam to podari.
Este mam taku otazocku. Myslite, ze je lespie ist ten den ako prvy, alebo radsej neskor. Ja som na rade ako siesty, o 14 tej.

spacer

sim

Ľudkovia ja to mam už zajtra, som zufala každu otazku som presla raz. Ak to urobim tak som fest cislo, myslite niekto na mna zajtra.. Dam vediet ako to dopadlo a ako to vyzeralo. Rada tym, co maju este cas na ucenie. Pokial je to daleko budte kludny, lebo pride den pred statnicami a budete si mysliet ze neviete nic, coz je aj moj pripad, kludne sa ucte a uvidite, ze to pojde lahsie ako so stresom.Tak zatial lovu zdar..

chocholusik

ahoj,
vidím tu reakcie na tie moje 4 dni...
samozrejme, že príprava na štátnice nie je malina, ale zas to ani nie je až také zlé, ako to zo začiatku vyzerá...chcela som len povzbudiť tých, čo to ešte len čaká a majú pocit, že nič nestíhajú, že je toho príliš veľa a času príliš málo ..nechcela som vytvoriť dojem, že je to zadarmo....a to určite nie je...
ja som si to týždeň čítala, vyznačovala dôležité, potom ešte raz, vyznačila som ešte dôležitejšie, až som konečne vytiahla z otázok len to najpodstatnejšie, čo som sa tie 4 dni učila. aj tým čítaním sa dá veľa naučiť a zapamätať si a tie 4 dni som išla skoro nonstop, len 2-3 hodiny spánku..
a z dvoch predmetov sme mali v decembri a vo februári skúšky, takže mi ešte dosť info ostalo v hlave...vlastne všetky tézy boli z predmetov z posledných dvoch rokov, takže to nebolo niečo úplne nové..
a každý potrebuje tú svoju dávku času na učenie...ale samozrejme výsledok závisí aj od mnohých ďalších okolností...napr. od študijného odboru, od šťastia pri ťahaní otázok, od nálady komisie a samozrejme od Vašej "pohody", ako dokážete ten stres zvládnuť...toť vsjo..
Držím palce čakateľom.

bublifuk

dva tyzdne kruteho stresu, ale zvladnut sa to dalo. niektori sa ucili dva mesiace... kazdy ako mu vyhovuje, ja to bez stresu neviem a neviem si ani zadelit cas, respektive respektovat nejaky harmonogram - som lenivec a bez stresu nemam motivaciu. zavisi aj od skoly a od odboru. my sme mali dvojo statnic, jedny boli malina a z druhych polovica vyletela... a to islo o to iste len jedno po francuzsky a druhe po anglicky. Slovensko ma este od objektivnych skusok velmi daleko... vsetko zavisi od nalady skusajuceho.