Kde kupit maso ?

Príspevok v téme: Kde kupit maso ?
lost

Znie to sialene?

Po tom co som prave rozrezal "slovensku tucenu salamu" mi prislo zle a hlad ma priesiel. Mimochodom, toto by bola super motivacia pre hladovku, jest tneto humus.
bravcove mas 25%, hydinove maso 15%

to mi dava 40%

zvysok?

koža

to som akoze nejaky pes ?!

a soja..

aha, maso je drahe ze ?

o moj boze...

Je dnes este vobec mozne kupit v obchode maso CISTE?

Ktore nema v sebe ATB, vitaminy, chemikalie, do ktoreho nepychaju vodu, aby okradli zakaznika.

Alebo je tento slovensky kvazinarod uz tak lahostajny voci svojmu zdraviu, ze clovek nema ziadnu sancu nakupit kvalitne maso?

Alebo mam na balkone chovat hydinu?

Uz ani tuniak nie je to co to byvalo. Ten "olej" je redsi ako to co zo mna vyjde na zachode, ked to zjem. Je toto normalne ?!

Minule som btw kupil avivaz a bula taka riedka, ze by som to mohol prirovnat k vode z vodovodu. Ak by som si to vsimol v obchode, seriozne by som to vylial na hlavu manazerovi, nech mu dokazem ze som zakazik co sotji za svojim slovom !!!

Cize, otazka znie:

Kde kupit kvalitne, zdraviu NESKODNE maso ?

Dakujem.

Slobodna

kúp si v Lidli Furiku a pochopíš a zažiješ čo je to skutočná saláma :) mňam, jedine tú môžem, keď ma prepadne šialená chuť, bravčové mäso nie je nezdravé, len je mastnejšie než chudá kuracina.
pud sebazáchovy to už dávno nedovoľuje ani mojim psom, alebo sú už taký rozmaznaní :) inak ty si z BA? Celkom rada by som ťa v BA niekedy stretla a osobne spoznala človeka, ktorý ma niekedy privádza do úplného šialenstva :-DD

lost

no ja maso z hypermarketov nejem vobec, ani z masiarstva :)

jedine od domaceho chovu (rodina), ale snazim sa najst aj iny zdroj :)

psovi sice davam z obchodu, ale to maso po uvareni voni uplne inak :) nechutnal som to este :D pud sebazachovy mi to nedovoli :))))

inac sunka nie je salama ? ja ze to je salama tiez :) zvacsa jem len sunky (kuracia, morcacia) lebo hydina je predsa len zdravsia ako bravcove atd..
i ked sucha salama ma tiez nieco do seba :)

Slobodna

inak kúpené a domáce kurča sa nedá vôbec porovnať, kto zažil ten rozdiel tak vie o čom hovorím, ja tie kúpené jednoducho nemôžem, mne osobne smrdia a ani mäso nie je kvalitné, skutočne si skús kupovať mäso z domácich fariem alebo už potom kupuj v malých mäsiarstvách skôr než v kadejakých supermarketoch, alebo potom je ešte jedna možnosť a to tá, že mäso prestaneš jesť :)

Slobodna

nie je to trik, je skutočne kvalitná aj keď ja skôr ako salámu kupujem morčaciu a kuraciu šunku s 95% mäsa ale ty by si zas namietal, že saláma a šunka je to isté :))
áno ten balkánsky syr je skvelý, tiež ho kupujem, aj čokolády 80%, celozrnné chleby a odporúčam ti lost, keď máš psíka, tie psie konzervy čo tam majú, sú skutočne kvalitné, naši mi idú ruku otrhnúť za ne :) nakupujem tam dlho, lebo sa dlhodobo snažím stravovať kvôli zdr. problémom zdravo a takisto viem od jednej pani z inšpekcie, že tie výrobky sú skutočne kvalitné, tak dúfam, sa nepokazia, ale nemci robia kvalitné produkty takisto ako aj silné autá :)

sign

neviem odkial si ale ak mas moznost maso kupuj v masiarstve, nie vselikde v tescu a neviem kde. Zelenina sa teraz da kludne dopestovat aj u nas.a ostatne v Rakusku.

lost

Slobodna, inac dik :P fakt tam mali salamu (zaudol som aku) ze 95% maso :) ak to neni nejaky trik, tak zaujimave.. prave z Nemecka.. a cenovo lacnejsie ako z tesca :D
ako to robia? :D

uvidime ako to chuti, len este musim spravit chleba :)

nyky20, nj, farma to isti :D
toto je tiez dobra alternativa :)
naucim psa past zvierata a bude supe r:D

nyky20

Lost to máš jednoduché. Nechaj svoj mestský život a pod niekam na farmu. Presne vieš čo konzumuješ, ako je to staré a ako upravované. A máš po problémoch!! : o))