Nieco na nervy z lekarne, bez predpisu ? help

RNG

Telo potrebuje svoje neurotransmitery na normalny chod, prirodne latky, nie synteticke chemikalie, ktore sa v prirode vobec nenachadzaju nikde.
Co sa tyka spanku, na to potrebuje najma spankovy hormpon, melatonin, ktory sa vyraba z ukludnujuceho neurotansmitera serotoninu ma silnom sverle a vylucuje v uplnej tme.
Na ukludnenie posobi aj norpinephrin, dopamin, GABA, vitaminy B, mineraly a ine
Tieto vsetky sa daju priamo ci nepriamo/polotovary v pripade potreby doplnit potravinovymi doplnkami, bez navykovosti ci roznych skodlivych postrannych ucinkov.
Su aj prirodne utlmovace ako napr L-theanine , (aminokyselina zo zeleneho caju, davka 2x200 mg) uspavajuci valerian, chmel, pastierska kapsicka, kamilky, ashwagadha a ine.

ABRhpositive

Lubovník bodkovyný na nervy, ale nesmieš íst potom na slnko slnit sa - neuirologička mi odporučila

mlieko s medom

B complex, alebo zvlást tiamin,pyridoxin

Pohoda.

Ak ti klesa IQ a ak ti stupa tlak
Spametaj sa rychle a vsetko nechaj tak
Nevahaj a zacni riesiĹĄ vaznu vec
A tou je a tou je a tou je zanedbany sex.

Iveta Michael

a ešte ma napadlo:

ak by ti už nič nepomáhalo tak potom by si mala navštíviť spánkové laboratórium tu v Ba raz o tom rozprávali kdesi v Nočnej pyramíde tuším...

tam by zistili že kde je problém ale ja verím že to nebude nutné absolvovať...tak na spanie potrebuješ nejaké hypnotikum a tak nechaj si to predpísať alebo sa porad s lekárom...nespavosť má príčinu ale dá sa liečiť bibka..viem aké to je ked je človek vyčerpaný z nedostatku spánku..ja tiež musím spať 9 hodín a baluším tu len preto lebo som sa zdržala na you tube:))

Iveta Michael

vieš čo...vyskúšaj toto:

dávaj si pravidelne v rovnaký čas večer 2-3 lyžičky medu a zapi to mliekom...

rob to každý deň,resp. večer a uvidíš či ťa ten medík vo vnútri nejako neupokojí..on má dosť silné účinky len to treba užívať stále...stále...

Iveta Michael

bibka...a máš pravdu pokiaľ odmietaš ATD-čka...som toho názoru že pokiaľ to naozaj človek nemusí....robila som nejaký čas na psychiatrii a pacienti čo ich začali v nemocnici užívať tak do mesiaca mi mnohí pripadali ako pampúšiky..hrôza..no anxiolytiká sú celkom dobré len niektoré sú silno návykové...

bibba

....a inac RNG, dakujem ti, ze mi radis. myslis si, ze by som ovela radsej nechcela brat nieco prirodne? ale bohuzial, ked mne ledva tie silne lieky pomahaju, toto by bola velmi dlha a namahava cesta k tomu, aby to zacalo fungovat. nie som taka silna, aby som mala tolko trpezlivosti, nechcem spochybnovat tvoje vyrobky, ale viem, ze mne by nepomohli. takisto ako som uz skusala milion prirodnych pripravkov na ine problemy a ledva pomohli. s tym clovek musi byt velmi dosledny a trpezlivy, ja nie som ten typ proste. ale sranda je, ze ked ma boli brusko alebo hlava tak odmietam si davat tabletky, lebo si ich nechcem "davat zbytocne". ked ma boli hlava, radsej sa napijem vela vody a ked ma boli brucho, to ma boli casto, takze som zvyknuta. a ked som chora, nechodim si pre antibiotika k lekarovi, liecim sa doma cajmi a sirupmi a podobne. viem, ze lieky su sracky, proste to viem. ale co sa tyka mojej psychiky tam to mam ako jedinu barlicku, o ktoru sa mozem ako tak opriet... neviem ci ma niekto chape...