mimozemštania

martinmlm

Z môjho pozorovania a dostupných info mi vychádza teória:
"ŽIVOT = PRENOS INFORMÁCIÍ V ČASE A PRIESTORE"
To čo nevidíme má väčšiu hmotnosť ako telesa ktoré vidíme. Tá hmota má pamäťovu schopnosť ako zliatina Fe a titánu si vie pamätať tvar, krémikove čipy uchovávajú dáta, voda že tiež má pamäť. Podľa mňa vsetky prvky majú tu schopnosť...

kolpi

Boh... osoba, ktora vznikla len kvoli tomu, ze ludia nepoznali a nechapali zakony prirody a pripisovali ich vyssej moci... teraz tie zakony uz chapeme (aspon tie "jednoduche") ale viera na boha pretrvava, preco?

viera v boha je sice peknym zakladom moralky a je dolezite v NIECO verit, ale preco to moderny ludia prehanaju s tymi zastaralymi krestanskymi nazormi?

milli11

Pre kolpi, ved o to ide, v rozpravkach, kde su nadprirodzene veci, vycaruju z nicoho nieco. Lenze v realite nikto nespravi z nicoho nieco. Boh je nadprirodzeny, preto to dokaze. Okrem toho, ludi podla Biblie stvoril z hliny, cize uz ich mal z coho "vyrobit". Ktovie, mozno sa vznik sveta odohral uplne inak, mimo nasej predstavivosti a mozno to bolo tak jednoduche, ze kedy sme to zistili, len by sme krutili hlavami, ake domnienky sme si vymyslali.

martinmlm

Ja vám to vysvetlím. Predstavte si, že ste "NIČ" a dlho nič nerobíte. Začnete sa nudiť, zmeníte sa na "DAČO" a začnete niečo robiť.

kolpi

Milli: a z coho ztvoril Boh cloveka? ci uz sa bavime o kresatnskom stvorenim cloveka alebo o vedeckom vzniku vesmiru, vzdy sa jedna o to, ze z NICOHO vzniklo NIEC0 uzasne a komplexne...

Joo

na tu poslednu otazocku ,mozem odpovedat ,len na zaklade z mojho obmedzeneho ludskeho pohladu ........ skor si myslim ,ze vesmir je ohraniceny priestor, riadiaci sa "zakonom" rovnorodosti (tociaci sa v kruhu)
nekonecno je pre mna chaos ,neporiadok a to tam hore urcite nie je

milli11

Zkopirovala som to zo svojej vedlajsej temy.
Tak dajme tomu, ze su ti, co absolutne veria v Boha a realisti, ktori veria iba tomu, co sa da vedecky dokazat.

Dajme si zaujimavu temu, Vznik sveta, napriklad.

Nabozenstvo uci, ze svet stvoril Boh.

Veda vravi, ze svet, vesmir vznikol z Velkeho tresku. A co bolo pred velkym treskom? Nic, prazdnota? Bolo nic a z toho nic nieco vybuchlo a hop, zrazu tu mame planety a hviezdy a vselico mozne.

Nejaky vedec vraj povedal, ze vznik sveta a planet z velkeho tresku je napriklad akoby po vybuchu tlaciarne mali vzniknut funkcne pocitace. Viem si predstavit, ze z niecoho vznikne nic, ze sa to uplne znici. Opacne si to vsak neviem predstavit. Mne osobne sa pozdava ten nazor, ze svet vazne stvoril Boh.

Co sa tyka teorie darwinizmu, citala som teorie, ktore nepopieraju ani darwinizmus, ani Boha.

Pisu tam to, ze cloveka stvoril Boh, vzhladom tak, ako ho pozname dnes. Niektori ludia sa vsak zacali spravat ako divosi, davali prednost pudom pred moralnymi hodnotami. Zacali sa spravat ako zvierata, az sa zacali menit na zvierata. Cize z cloveka sa stavala opica a nie naopak. Toto je teoria, ktora nevyvracia ani vedu, ani nabozenstvo. Je vsak len dalsia z mnohych.

Ktovie, mozno som mimo, mozno fakt vesmir vznikol z nicoho.

Dalej, je vesmir konecny alebo nekonecny? Predstavim si napriklad lampu, ma svoje hranice. Lenze za tymi hranicami je priestor izby, akoze nekonecno. Lenze za tym nekonecnom su steny izby, cize hranice, za nimi je byt, medzi nimi dalsi prazdny priestor, steny bytovky a mozme pokracovat, mesto, stat, zem, atmosfera, galaxia, vesmir a co je dalej? Aky je potom vesmir, nekonecny, konecny, ma hranice a je nieco za tymi hranicami?