Ako zmenit chvalenkara?

Príspevok v téme: Ako zmenit chvalenkara?
otazka123

ahojte :) uz sa stalo ze som jemne upozornila svojho kamarata nech sa tak nechvasta, ale nevstupil si do svedomia... a ked som to skusila po zlom (kedze to neslo po dobrom) takym sposobom ze som ho zacala zhadzovat, bolo to samozrejme este horsie (nehovoriac o tom ze sa necmam chut hadat a kazit pekne chvile) ... jedna sa o kamarata, nie frajera(nikdy medzi nami nebolo nic ani pusa! ) chapete ma no zalezi mi na nom a viem ze aj jemu na mne tak by som chcela ten vztah zlepsit. Inac je vazne super a je mi s nim strasne fajn... keby sa tak nechvastal mozno by bolo vsetko uplne inak (pacim sa mu...zevraj potvrdzuje mi to aj okolie a aj ja mam z neho ten pocit)...co mam robit?Poprosim len seriozen rady :) dakujem pekne :)

otazka123

kafik: lenze ja sa nechystam zmenit jeho osobnost alebo nieco co je proste jeho, ale NEGATIVNU crtu, ktora je natolko vyrazna, ze tym uz lezie na nervy aj mojim znamym - inac by bol uplne fajn...rozumies mi dufam teraz :) ...(vymyslim si priklad:keby ty si mal napr.otca co by obcas vlepil facku mame a rozbil taniere pri hadke...tiez by si to chcel zmenit, lebo nervactvo je napr. negativna crta, s ktorou toho cloveka jednoducho nemozes brat tak ako to je, ale je nutne spolocensky nutne to zmenit aby bol ok)...toto je sice iny priklad len ti uvadzam ako velmi jeho vlastnbost kazi cely dojem z neho a pritom moze byts posob ako na tom zapracovat :)

kafe

nič. Môžeš ho maximálne brať takého aký je. A vzťah týmto určite zlepšíš (tým, že ho nebudeš chcieť meniť).

Si predstav, že by niekto chcel zmeniť teba - aby si sa viac smiala, bola viac ukecaná.. myslíš, že sa to dá? Len preto, lebo ti to niekto povie, tak sa budeš chovať inak? Nie prirodzene, ale tak ako sa to páči niekomu druhému?