vegetariánstvo

watermelon

malediva: k fytoestrogenom otvor wikipediu a precitas si ze najviac ich maju orechy, semena, soja, maso, strukoviny, obilniny - takze ja ako vitarian sa ich obavat nemusim, jem len orechy a semena a aj to v minimalnom mnozstve.
Ja len nechapem jednu vec: ked je chory vsezravec, tak sa pripisuje choroba genetike, prostrediu, stresu, alebo sa skratka nevie, z coho vznikla ( s tym mam bohate skusenosti) ale ak ochorie vegan, vegetarian alebo ina odnoz ludi nejediacich "normalnu" stravu - uz je na vine prave ta strava. TO JE CHORE ZMYSLANIE!!!!!!!!!! (to nie je smerovane ne teba malediva, ale na vsetkych ako prion a ja neviem kto tu este tvrdi ze pozna vela veganov ktori su chori a preto je to nezdrave stravovanie)

watermelon

doubledog o tom sa nejdem hadat, nie som odbbornik na praveku vyzivu, vravim len z toho co som citala. A logicky ja kebyze mam na vyber medzi mangami papajami bananmi a nejakym cervikom chrobakom a slimakom, dam si ovocie z viacerych dovodov - staci mi ho zjest menej aby som bola nasytena, vyzera mi dobre, vonia mi dobre, lahsie ho ulovim. Z toho co som citala, sa praveki ludia uchylovali k hmyzu v obdobiach neurody. TO ze sa maso zacalo jest zhruba az od 800 000 pnl je snad uz aj dokazane. Viac sa o tejto teme nechcem bavit, nemam to nastudovane, nemienim to studovat, nepotrebujem to pre terajsi zivot.

malediva

to bolo pre mna, o tej osteoporoze? Lebo ja som pisala o fytoestrogenoch vs. onkologicke ochorenia prsnikov.. Tak ano, to su ti tzv. "kašičkovi" vegetariani, zijuci na bielych rozkoch, soletkach, syroch, mlieku a varenej strave...

watermelon

Mne o vegetariánstve nemusíš hovoriť ja Ho nepovažujem za zdravé - ak sa niekto prejeda mliecnymi výrobkami a vajcami, kolacikmi ... Ja považujem za zdravé tak nanajvýš veganstvo a vsetky jeho surové formy. Prečo vetami majú zdravé kosti a zlomeniny sa u nich z osteoporozy takmer nevyskytujú? Lebo nejedia živočíšne výrobky

doubledog

nasi davni predkovia uz miliony rokov dozadu jedli hmyz, slimaky, vodne zivocichy a aj maso, ked sa k nemu dostali. takze clovek urcite nie je plodozravec.

a k tym detom:
moj syn napr. inklinuje k sladkostiam uz od malicka, z toho podla tychto teorii vyplyva, ze nasi predkovia jedli gumove medvediky, keksy a cokolady?

malediva

Tym som chcela len upozornit na to, ze mozno preto celozivotne vegetarianky vo vyssom veku trpia onkologickym ochorenim prsnika. Jednu osobne poznam, cela rodina vegetarianska, deti od narodenia, ich dcera ma schizofreniu a na invalidnom dochodku, ale to asi nesuvisi s vegetarianstvom, bohvie... no skor nie

malediva

Watermelon, to sme neboli "my", ale nasi predchodcovia, iny vyvojovy stupen, este nieco pred homo habilis, to sa neda porovnavat s dnesnym clovekom. Inak ja nemusim maso, nuz nevyhnem sa mu, ale tak telo si dokaze poradit s toxickymi zvyskami, ked ma dostatocny prisun vlakniny a vitaminov zo surovej zeleniny a ovocia, ni? Zase aby nezlenivelo :)Inak Watermelon, nikto nevie kolko fytoestrogenov sa ti hromadi v tele a toto moze byt casovana bomba..

- mira

Prion, je mi jedno čo jedávajú takí ako si ty. Ale vadí mi, že keď potom dostanú tie svoje cukrovky, rakoviny a infarkty, pýtajú peniaze z verejného pistenia a od štátu, ktoré pod hrozbou trestného činu za neplatenie, žiadajú od nás zdravých.

Watermelon, ja som tiež 25 rokov jedávala plno ovocia, i tropické, ale potom prišli problémy, z ktorých som sa veľmi bolestivo vyhrabávala. Jedného dňa pohár pretiekol. Takže teraz sa riadim tým, čo mi príroda v mojom okolí dáva.

watermelon

prion ty si akoze nepocul o tom ze sme najskor boli zberaci plodov? to mi ani vo sne nehovor, potom sme boli zberaci plodov/lovci az sme sa dostali k vsezravcom. Vau. tesilo ma
a co ja robim s mojim dietatom to nech ta nezaujima, a ak si az taky citlivy ze sa bojis o zdravie mojho syna, tak chod pomahat detom do afriky, tie tam vazne hladuju.