Bolest pri pohlavnom styku

Príspevok v téme: Bolest pri pohlavnom styku
KristIIIna

Ahojte,

mam 26 rokov a od zaciatku mojho pohlavneho zivota (t.j. 19r.) mam pri pohlavnom styku bolest na vstupe do posvy, resp. 2 prstoch, hoci som uplne vzrusena a uvolnena (samozrejme vlhka). Podotykam, 'vnutro' ma dostatocny priesor pri vzruseni, len ten vchod je problem. Najviac to boli pri zaciatku styku, potom to citim menej. Zvycajne sa mi po sexe urobi trhlinka pod vchodom (mimochodom). Na zaciatku mojho pohlavneho zivota to bola neznesitelna bolest, az do placu, avsak som to nechcela vzdavat, tak som sa na to obcas dala. Postupne sa to zlepsilo aspon tak, ze po prvych povedzme 10 zasunutiach pocitujem aj pozitok a bolest ustupuje do pozadia. Partner musi byt velmi opatrny, keby ho dal dnu naraz, ach to ani nechcem vediet...

Mala som asi 5 sexualnych partnerov, iba jeden z nich s najtensim penisom mi nerobil problem (Ostatni mali cca priemerne velkosti). Gynekologovia tvrdia, ze vsetko je v najlepsom poriadku. Ja si svoj problem najpravdepodobnejsie diagnostikujem ako 'znizenie elasticity posvoveho vchodu'. Takisto pre istotu pripomeniem, ze nemam ziadnu infekciu - bola som viackrat vysetrena.

Ma niektora z vas podobny problem?

Dakujem za odpovede

marika_č

Nie som lekár,ale popis Tvojich problémov mi pripomína dcéru mojej kamarátky,ktorej tieto symptómy po pôrode spontánne zmizli.
Ináč,virológia je veda,nečakaj,že Tvoj problém hladko vyrieši Tvoja spádová lekárka..a možno bude mať šťastie..
Ja,ako laik Ti môžem iba poradiť posilovať imunitu(prípravkov tu najdeš dosť),a mať šťastie na skúseného gynekológa

KIIIka

Marika,

mas to z odbornej literatury alebo nieciej skusenosti? Ak ta prva moznost, vies mi odporucit danu literaturu?

A virus je zistitelna vec, preto by mohlo mat vyznam sa vysetrit ? (Lebo k tomu sa nevyjadrujes).

A odkial by som ho mala, ked s kazdym partnerom sme pouzili kondom (okrem posledneho, teda manzela)? Mimochodom, bolest som mala este skor, nez som mala prvy styk (t.j. pri pouziti prstov)

marika_č

KIIIka
nevidím nikde,že by som niekde písala,že si promiskuitná,to nechám na Teba,každý na to máme iné kritéria..
Tvoj problém považujem za vírusové ochorenie,ktoré ľahko dostane žena so zníženou imunitou.Je prenosné.
Vyskytuje sa u žien,ktoré ešte nerodili(prebytok estrogénov) ale aj u žien po prechode(nedostatok estrogénov).
Pôrod hladinu estrogénov normalizuje a tým zvyšuje imunitu ženy a odolnosť proti vírusovým a onkologickým ochoreniam.

jankaaaaaaaaa

kika_: existuju aj take gely na znecitlivenie.. videla som uz nieco take na internetovych rpedajniach. mozno to budu mat aj v lekarni

KIIIka

Laura,

ten nepomaha, zvlhcenie je dostatocne.

Marika,

Po porode, ze sa to moze dat dokopy, to ma napadlo jednoduchou logikou, vid moj tusim 3. prispevok. Avsak comu som vobec neporozumela: Co mam ja spolocne s promiskuitnym zivotom a co ma jeho ukoncenie spolocne s vymiznutim bolesti na vchode dovnutra ???

marika_č

sarahst
čo sa Ti vidí na mojom dobre mienenom príspevku stupídne?
Vidno,že si ešte mladá a Tvoj rozhľad je zhruba na úrovni susedovie sliepok.
Až vyrastieš,dáš mi za pravdu
Nesúď ľudí podľa seba,keď nerozumieš problematike,radšej nepíš nič,ako máš urážať iných

sarahst

Mile damy,marika a kiara 54, co ste vy za ludi ,ze toto napisete. Ak ste si nezazili nieco podobne , tak si myslim, ze by ste sa mali zdrzat takychto komentarov ake ste napisali. Je to totalne nemiestne a stupidne.

marika_č

Tento problém zvyčajne pominie po prvom pôrode a ukončení promiskuitného sex.života.
To Ti mali Tvoji gynekológovia povedať.
Lenže to by si zrejme bola pozadu,a nebola by si na úrovni súčasných celebrít..