Každý ma sestru radčej

Príspevok v téme: Každý ma sestru radčej
Lenka94

Dobrý deň , nezvládam svoj psychický stav a preto tu píšem.Som druháčka na strednej, sestra je o rok staršia. Od malička ju má každý radšej. Je to určite kvôli tomu , že pôsobí takým jemným zjavom . Sme prsný opak. Ona-jemná "ubolená" osoba, ja pôsobím ako silná osoba , ktorú takmer nič nezraní.Stále sa na niečo sťažuje a tým pádom ju každý ľutuje. napr.- bolí ma hlava,bruško,och ako veľa sa mi treba učiť,atdatd. Tým automaticky pôsobí na polutovanie. Vždy ju mali radčej, aj ostatní jej kupovali vždy lepšie darceky , vsetko lepsie! Mna jednoducho nikto nechápe. Taktiež ona je veľmi pekná , ja som presný opak ale nikdy som sa tým nejak nezapodievala.Ona chodí na gymnázium , ja na hotelovú a ešte na ZŠ my vzdy rodicia , starí rodicia a kazdý vyčítal , že : martinka mala samé jednotky , prečo nemôžeš aj ty ?.. Ja som sa však učitelom nepchala do zadku a povedala som si aj svoj názor.Len ta omylom buchcem sestru a hned kričí : "ty krava , sprostá" atd. Raz zo mna cítila cigarety - pritom som bola na opekacke , hned to zalovala rodicom ! :( Už vela veci mi urobila ale ona sa hrá na neviniatko a ku iným je aj celkom fajn ale ja to proste nezvládam. Nikto to nevie- každý si myslí , že som silna atd. ale uz to nie je tak. Niekedy , ked niekto nieco povie zabolí ma to a už len bežím preč a slzy sa mi tísnu do očí. Ona sa vzdy pochvalí , čo bolo v skole atd atd. kazdý ju len vychvaluje , chváli , že aká je mudrá , kráasna,modelka atdtad.. ale mna nie .. Radcej to ani nerobím . Nehovorím , že ma nemaju radi , cítim , že majú ale cítim aj to , že ju maju omnoho radcej a porovnávajú ma k nej :/// ... Mala som vela snou atd. ale neviem ako ich uskutocním , s mojím teraz uz nízkym sebavedomím. O to mám ťažšie tento rok , že som sa rozisla s priatelom a doteraz som ho neprestala lubit. Velakrát si aj poplacem .. Ako nsa zdvihnúť na nohy

jajka001.

ale gramatiku by si si zlepsit mohla. mozno by si mala aj lepsie znamky. ked ju bavi pocuvat ako ju lutuju, nech. ty to nepotrebujes, tak sa nelutuj ze si ju viac vsimaju. a ze je krajsia, to sa tiez este moze zmenit.

hmmKa

hm podobne...ja a brat.mladsi. kazdy ma vychvaloval, lebo som sa dobre ucila, jeho potom stale porovnavali, karhali, ja som bola vzdy ta dobra, on sa zle ucil, dokonca disgrafik, vzdy bol ten zly. nenavidela som to. z duse som to nenavidela. to ze sa zle ucil znamenalo ze je aj on zly, nepytali sa nanho, vzdy iba na mna a keby viete aky dobry chlapec to bol! nenadaval, mal rad zvierata, zhovorcivy, vesely, aj ked ho trebars nukali alkoholom v partii tak on odmietol s usmevom, vzdy bol sam sebou. ale ta dobra som vzdy ja bola. a pritom som nadavala, nervak som bola, nicila veci, kradla som im peniaze, nemale sumy, zelala im smrt, to doteraz. robilo mi to strasne dobre. taka ticha satisfacia za to ako sa k nemu chovaju.

Maoam

ale aspon vidis aki su ludia, ako lahko sa daju oblbnut a zmanipulovat....
pritom som si ista, ze si citlivejsia ako ona a tiez by sa ti obcas zisla pomoc, ale na to z nich nikto ani len nepomysli...proste to ani nepride do uvahy, ze by si TY potrebovala pomoc, vzdy myslia len na nu a ona sa to aj postara, aby na teba nevyslo

hladaj si ludi inde, takych co ta budu mat radi a budu tu pre teba, nehladaj doma ani v rodine, budes sklamana a ked budes starsia, vypadni z domu a postav sa co najskor na vlastne nohy a zariad si zivot po svojom.

Maoam

a raz ti sestra povie, ze ti zavidi, ze si taka silna aka si a ze si vzdy na tom bola lepsie a ze 'ty si taka silna'

a to ta potom asi porazi, ano ona presne vie co robi a ako dosiahne co chce, ja to poznam, s tym radsej ani nebojuj je to skoda sil a casu, este ty budes ta zla a neprajna, proste sustred sa len na seba, snaz sa teda sustredit sa len na seba a na svoju buducnost a hladaj si ludi ako si ty sama, nehladaj utechu a uznanie v rodine, lebo nemas sancu

bud silna a postav sa na nohy a kasli na to, ze je ona uprednostnovana a vzdy potrebuje okolo seba regiment pomocnikov, inak by bola nula...ale tak to je