Opatrovateľky v Rakúsku

Deria

Natalia, nemozes vychadzat z jednoho pripadu, tvojej mamy, ked mala stastie. Ja samozrejme brusinke to stastie prajem ale vseobecne plati, ze aspon zaklady nemciny by mala mat, viem totiz ako to tu chodi a co pozaduju klienti, teda som v obraze. Nakoniec brusinka priznala, ze zaklady nemciny ma, takze aj o to väcsiu sancu ma.

natalia123

joj zeny, vy jej ale radite :D
Brusinka, nemaj strach... moja mama isla pred 5 rokmi pracovat do rakuska, vedela len zaklady typu :Guten Tag, Bitte schon, Danke a podobne :)Mala nemecky 3 mesacny kurz ale tam sa vela nenaucila a neskor si spravila aj opatrovatelsky kurz. Teraz pracuje uz 5 rokov v Rakusku, naucila sa sa nemcinu dari sa jej skvelo. jedine co musis vediet, je nebat sa a dorozumiet sa aj inak ako jazykom, nech ti pripadne babka ukaze co chce a tak...a zakladne veci v domacnosti sa naucis, rychlo... Ja som tiez pred casom pracovala v Taliansku, Taliani typicky vlastenci som mnou odmietali hovorit po anglicky a v pohode to slo...aj ked trochu komplikovanejsie... dajak sme sa aj tak dorozumeli, a dost rychlo som sa naucila aj talianske vyrazy, hoci len zakladne... Takze clovek sa dorozumie, ale to budes natrafit aj na babku, ktora bude mat trpezlivost aspon trochu...niekedy vyzaduju od opatrovatelky aby rozpravala velmi dobre po nemecky...ale moja mama za tie roky vystriedala asi 10 rodin a od nej neviem aku skvelu nemcinu urcite nevyzadovali...Drzim palce a nemaj predsudky pred jazykom, ked clovek skutocne chce, vsetko sa da ;)

jankaaaaaaaaa

ako chces robit opatrovatelku ked nerozumies nic po nemecky? ved to sa neda takto niekoho opatrovat ked ani nevies co od teba chce, co potrebuje. ja si teda neviem predstavit zeby som bola stara a potrebovala by som nejaku opateru a prisla by sa o mna starat nejaka pani z ciny....

Deria

Sanca naucit sa pocas pobytu pravdaze vzdy je ale za predpokladu, ze budes robit v rakuskej rodine, aspon zaklady nemciny musis mat.

dobra vila

Nie je, lebo ak nevies nemecky, nezoberu ta. Jedine ak by si sla cez nejakeho znameho k slovenske zijucej v Rakusku a pod, kde by sa od teba nevyzadovala znalost nemciny.