Čím "naplniť" život

Príspevok v téme: Čím "naplniť" život
Gabana

Chcem sa spýtať dievčat/žien, ktoré z rôznych dôvodov a píčin žijete samé, bez partnera a nemáte ani deti, dobrovoľne, či nedobrovoľne....Ako ste si "zariadili" život, aby ste aj najpriek tomu, že nemáte vlastnú rodinu, nemali pocit, že váš život nie je naplnený?
Viem, že sú ľudia, ktorým takýto stav vyhovuje, takí, ktorí nechcú rodinu,... ale myslím, že sú aj takí, ktorí by to radi zmenili, len sa im to nedarí. Zaujíma ma práve tento druhý typ.

Ja som začala som študovať externe VŠ, aj jazyk sa učím, snažím sa mať koníčky...ale to všetko mi príde málo a stále mám pocit, že "mrhám" životom a neviem sa nijako tohto pocitu zbaviť, nech si vymyslím čokoľvek.
To, prečo je môj stav taký, aký je a dôvody, prečo sa nedá zmeniť, by som tu rozoberať nechcela.

Ako ste na tom vy?

sob rudolf

Zaujímavé. Mám opačný problém, teda určite aspoň opticky. Celý doterajší život som naplnila rôznymi nesebeckými aktivitami, prácou pre dobro ľudstva, pomáhaním okoliu, odovzdávaním samej seba v službe druhým a postupne mi nezostalo takmer nič. Ak sa hovorí, že čím viac dávaš, tým viac budeš obdarovaný, je to lož. Nikto ti nevie dať viac ako ty sama, nikto sa nemôže stať zmyslom tvojho života, len ty. Treba nájsť rovnováhu medzi prijímaním a dávaním, vyváženie, kedy nežiadaš od všetkých, aby ťa zbožňovali, pretože to nepotrebuješ. Vždy som si ako svojich hrdinov vyberala ľudí, ktorí vždy pomáhali, boli stále k dispozícii aj keď iní neboli a nikdy, nikdy nehovorili nie. Teraz viem, že dať všetko a nenechať si nič nie je najvyšším cieľom. Je krokom k psychopacii, keď sa nevezme za správny koniec, pretože vychováva zatrpknutých ľudí plných hnevu na to, že sú sami s najvyšším poslaním a im nikto nepomáha. Po rokoch altruizmu sa učím sebectvu, no nie prvoplánovo. Mojim cieľom je dospieť k vyváženosti v práci, vzťahoch, v celom živote. Dávať veľa, no nie všetko, vždy mať rezervy, nezachraňovať svet, skôr byť vždy na svojom mieste a ísť takmer na maximum, nech je kde pridať. Alebo ubrať. Trochu ma hnevá, že som na to prišla tak neskoro.
Ono tento môj príspevok asi nie je celkom k téme. No pridala som ho sem najmä preto, lebo som si uvedomila, že ak som svoj život pokladala stále za prázdny, mýlila som sa. Môj život je plný až až, je plný mnou, ja som to prvé v mojom živote a na tom môžem stavať. Ak sa raz nebudem môcť spoľahnúť na svoje okolie, na rodinu, deti, partnera, vždy som tu ja, základ, ktorého som si vedomá. Všetko ostatné, koníčky, škola, zamestnanie, to sú len bonusy k celku. Život sa neplní, možno nadstavuje, keď už pátram po výraze, alebo snáď dopĺňa?? Ak je niekto tak hlúpy, že žiada od ostatných, aby mu naplnili život, je to blázon. Čo potom zostane tým ostatným? Nikto nemôže byť tým druhým. Takže vám tu všetkým držím palce, nech je všetko vo vašom živote ako má byť.
Tiež blahoželám, ak ste sa prepracovali až na koniec tohto príspevku, alebo ruku na srdce, ja by som to asi nečítala:).

Gabana

Ďakujem vám všetkým za príspevky.

Luciano - Problém je v tom, že síce toto všetko robím, ale je to len dočasné uspokojenie, po prvotnom nadšení z tých vecí ma to prejde a mám pocit, že to nemá zmysel.

Genesis - Tou poslednou vetou si to veľmi dobre vyjadril.

Cudacka - Dúfam, že sa aspoň tebe bude dariť :-). Ináč, odchod do zahraničia plánujem aj ja, budúci rok, keď skončím školu...bola som tam pár rokov dozadu a bola to dobrá životná skúsenosť.

Kafik - Už som to vysvetlila v správe pre Luciana, ako je to s tým, čo ma baví...

LC - "Iná ako drvivá väčšina" :-) Myslím, že tieto slová sa hodia aj na mňa.

Jajka - Je mojou túžbou mať dieťatko, ale "normálnou" formou to zrejme nebude také jednoduché. A čo sa týka adopcie, nie som si istá, či existuje u nás možnosť adopcie dieťaťa pre slobodného jedinca. A ak aj áno, z finančného a materiálneho hľadiska by som sa na to dať nemohla.

Gappa - :-) Naozaj zmysluplné.

ABRhpositive - To, že študujem, neznamená, že som až taká mladá :-). Mám už po 30tke.....A ten sex - keď budem stará a škaredá, čo potom? ;-)

Chuira - Tak to je veľmi smutné a je mi to ľúto.

Zewa - Moja práca ma až tak nebaví, aby som jej venovala väčšinu času, ale momentálne pracujem na zmene, takže možno aj na to dôjde...

Sencor - Milé! :-)

Elza17

nazory ako "dieta je jediný zmysel života ženy, manie rodiny, teda manžela a dieta,všetko ostatné je len kompenzácia" su velmi velmi nezrele. pripomina mi to chovnu stanicu, len sliepka, co znesie co najviac vajec, ma nejaku cenu, sama osebe nic..

ked sa zamyslite, najvacsie osobnosti nemali deti a napriek tomu zanechali po sebe ovela viac. napr. Jan Pavol II, Matka Tereza, Ludovit Stur atd. ako aj hviezdy showbiznisu atd.

poznam cloveka, ktory ma 6 deti a napriek tomu je nestastny. kolko ludi je takych, ze zo snahy zabezpecit svoju rodinu a nahrabat co najviac hmotnych statkov okradaju inych a ublizuju im, staci pozriet na korupciu v politike. takze to ze zijem pre svoje deti nemusi znamenat ze zijem spravne a neublizujem inym

owecka

práca...niektorý tu tvrdia, že sa to nedá a tak, ale ja robím prácu, ktorá ma baví a napĺňa (a zaberá mi síce dosť veľa času)...a cítim sa vlastne spokojne...pomáha mi to nemyslieť na veci, z ktorých mávam depresie

sencor

Že dieťa je jediný zmysel života ženy? Ja by som povedal, že aj muža. Síce mám len 20r. ale keď vidím nejaké mimčo tak som úplne na mäkko. Ak by som bol finančne zabezpečený a mal aj milujúcu ženu o ktorej by som vedel, že nám to spolu vydrží tak by som vôbec neváhal si pár uzlíkov šťastia spraviť :)

ABRhpositive

a keby si naplnila Sexom? sory život je krátky tak nech si žije každý ako chce hlanve nech mu to vyhovuje či nei?????

chiura

no mne teda moje decko niako k stastiu a spokojnosti nepomohlo. mam ho rada ale keby sa da vratit cas tak urobim niake veci inak. skoda. uz som stara vobec byt stastna. 44r.