emotional eating

Príspevok v téme: emotional eating
jeanny

co stym? ako sa toho zbavit? to uz nie je o discipline alebo pevnej voli, ta tu nefunguje...ked mam svoju naladu jednoducho je mi to jedno, nemam motivaciu a ani chut zit natoz dietovat :( jedine co mi pomoze zlepsit naladu v takej chvily je jedlo...potom som samozrejme nastvana ze priberem a prejem sa zas, proste klasika...cely vikend som sa prejedala, boli ma zaludok, je mi otrasne, potrebujem zasa nabehnut na lepsi rezim ale neviem z toho von...nemate niekto radu alebo chut pokecat?

SairaHahmed

a ja presne toto mávam, raz mi netreba jesť- po obednom jedle si dám za lyžičku džemu, kávu a už nič viac mi netreba a na druhý deň jem raňajky až v škole :D a inokedy zase by som iba jedla jedla hlavne sladké a v tej chvíli ma prestávam zaujímať že z toho priberem a čakám na dalšie také obdobie, kedy mi nebude ´´pochuti´´ toľko jesť.

Maros75

Vedci počas troch rokov preskúmali 514 miliónov ľudí, zamerali sa na asi 100 porúch od úzkosti cez depresiu, závislosti, schizofréniu až po neurologické ochorenia vrátane epilepsie. www.webnoviny.sk

Najchutnejšie diétne jedlo vás zabije
zena.atlas.sk

Weva

No podla mna pomoze skusit sa niecim zamestnat - proste ak by si ten vikend stravila niekde vonku v prirode, s priatelmi, na vylete, atd. nemohla by si sa prejest...

Tiez pomaha nenakupit na domov veci, ktore vies ze nechces jest - tak skor uniknes pohnutkam, ako ked Ta v chladnicke "caka" torta, ci v mrazaku litrova zmrzka a v skrini chipsy. Rovnako nemat v chladnicke smotanu, syry, salamy a pizzu :)

Pohyb je dalsia vec..

Co mne pomaha nejest vecer je umyt si zuby, lebo potom som vacsinou leniva si umyt znova a tak skor odolam :)

ABRHpositive

je to o tom s akou biochémiou si sa narodila, ako dlho sa ti udržia isté látky v mozgu, a stým suvisí aj nakolko máš dráždivu NS.je to u ludoch odlišné.nepatrím kemocionálnym jedákom som strašne pribrala ale to má z apríčinu moja choroba, ochrnul mi žaludok hltan vagina svoje vniutornosti som necítila a neikedy sa mi to vracia, teda takmer tri roky som necítila svoj žedudok ani to čo som zjedla a mjedla som nasilu je to strašné ked človek necíti prijemný pocit sýtosti.Monžo keby si pochopila ako fubnguje ludksý mozog ako sa prejaví v povahe a postvde pochopila si prečo je márny boj s chiudnutím a kaé typy ludí maju sklon k naberaniu váhy.keby som bola zdravá tka dnes nevyzerám tak ako vyzerám

jeanny

aha vdaka za odpoved, no zeby to bolo az na psychiatra? podla mna ma vela ludi s tymto problem, preco by bolo inak taky problem schudnut? ten hlad este ako tak prekonas ked mas motivaciu, problem je ked ta odide, tak by ma zaujimalo ako to druhi riesia ked maju zlu naladu alebo stres a nechcu to zrovna zajest...
navyse z liekov na psychiku sa dost pribera, to by som si moc nepomohla

Maros75

jeanny.......zajdi za psychologickou a tiez potom za nejekou trenerkou ohladom zivotospravy.....
Nie je to normalne akym sposobom zijes.
Skus aj psychiatra........mozno ti da nejake mierne utlmujuce lieky proti emociam.
Vela zdaru,.