Skleróza a nový liek Gilenia

RNG

Oprava Sphingolin, inac to na nete nenajdete, pozrite napr cez Google.com na rozne zdroje tohoto protizapaloveho doplnku. Ma ho aj iherb.com aj rozni ini.

RNG

{Pridam sen starsi ale stale aktualny prispevok
V medicine sa rychle siria len tie veci, za ktorymi su financne zaujmy.

A potlacaju sa vsetky velmi ucinne a lacne, ktore by znizili prijmy lekarov a celeho medickeho priemyslu.

Inac na podporu tvorby myelinu je viacero prostriedkov, nie len mnou tu stale tlaceny rybaci olej, ktoru je velmi hojivy na poskodene nervy, brane v davkach okolo 10 gramov denne.

Je napr vyrobok Spingolin( www.lef.org ) alebo zmes roznych bylin(hlavne rozne protizapalove vytazky) predavany pod menom Myelin Sheath Support(od firmy Planetary Herbals).

Neviem, ako pracuje na MS ale mne pracuje fajn aj viacerym mojim susedom na rozne bolesti z nervovych zapalov. A MS sa charakterizuje ako zapalova choroba a je bezne "riesena" reumatologmi. Takze predpokladam, ze tato zmes iste aspon pomoze a neuskodi(potravinovy doplnok, nie chemikalia).
Ja som ju kupil z tohoto zdroja,( ale je ich plno inych, dajte si to Google.com) www.vitacost.com

Je viacero protizapalovych, napr curcumin, dumbier, rozne enzymy, MSM a podobne a na MS je casto pomocny dlhodobe pouzivany gel z aloe vera. Samozrejme na znizenie sedimentacie posobi velmi ucinne vitamin C vo vacsich davkach a sedimentacia je jedna z klucovych udajov pore reumatologov.

To vsak ale neriesi, len tlmi problem z MS(SM). Ako som viackrat naznacil, za touto dnes nazyvanou "autoimunnoch chorobou sa skryvaju rozne "spustace", tj su aj ine prispevky ku nej, ako genetika a tie sa daju adresovat. Je to velmi pravdepodobne kombinacia roznych slabo diagnozovatelnych nakaz v tele, ako velmi pomaly pracujuce mykoplazmy,L- formy, virusy-tj nase bezne , ktore su podla lekarov "spiace-neaktivne(dormant) a rozne toxiny nim,i produkovane a pripadne aj cinnost roznych telesnych parazitov, hlavne krvnych a tkanivovych. Ako hovori porekadlo, kazda troska do mlynu tomu napomoze.

Jedna z ucinnych metod proti roznym "autoimunnym" boli dlhodobe brane extrakty z olivovych listov a hlavne vytazok z uncarie tometosy, Samento. A detoxifikacia tela enzymami a absorbentmi.

Potlacanie imunity sice pomoze trochu zo symptomami ale nie je riesenie a prinasa zo sebou neziaduce potlacenie prirodzenej obrany tela. Preto treba pouzivat take prostriedky, ktore nemaju neziaduce ucinky, vid spomenute doplnky.

RNG

Kazdy patentovany liek na patent musi dokazat PRIORITU, tj ze nic take nikdy pred tym nikde neexistovalo a ziadatel o patent to prvy vytvoril. Tj jedna sa o latky cudzie v prirode, inymi slovami zamorenie.
A kedze pecen je nas filter, ktory zadrziava cudzie a neziaduce latky, zamorenie syntetickymi neprirodzenymi liekmi sa tam spravidla po case prejavi.
Gilenya nie je ziadna vynimka, ma uz dnes, hoci je to novy liek,zname mnozstvo postrannych skodlivych ucinkov aj z kratkodobeho pouzivanie, a kedze to SM (MS)nevylieci, zrejme ho treba pouzivat dlhodobo a tym sa skodlive nasledky podstatne znasobia.
multiple-sclerosis.emedtv.com

tina78

marfu to je teda super sprava

bodaj by to uz pomahalo aj v tabletkovej forme bo tie injekcie su pre mna uz horor na zivo.
Aj ked zostala som uz dost skepticka lebo tie lieky nemusia pomoct kazdemu

ako napriklad copaxon je ucinny len u 30% ludi mne bol neucinny,
rebif mi rozlozil svalstvo

tak sa obavam ze co bude potych liekoch :-(

marfu

Tina78.
Z gilenye sa nepribera, aspon o tom neviem. Studia bezala s placebom, mas pravdu, ale to bolo len prvé dva roky, potom nas dali vsetkých na Gilenyu. A ja som zistila, ze som bola aj tie prve dva roky na Gilenyi. Pecenove testy mu pravidlene kontroluju, mam ich v norme. Ale povedali mi, ze pecenove testy ovplyvnuje takmer kazdy liek na SMku.

tina78

inak ja po tych injekciach mam normalne jamy na rukach, strasne to vidno,
uplne ma stve ze este nic poriadne nevynasli, :-(

nefinka

:tina - vieš čo ja už si začínam myslieť, že keď si človek nič nepichá, že je na tom buď rovnako ako tí, čo si pichajú alebo dokonca možno aj lepšie

tina78

lebo mne doktorka chcela dat tiez na studium ale povedala,ze ona sama nevie ci dostanem placebo alebo liek

a preco pomahat by nemalo aj placebo niekedy ked si vsugerujeme nieco tak sila myslienky je silna

a moj kamarat si nic nepicha neuziva ma SM a je na tom tak ako ja