Zanedbanie zdravotnej starostlivosti

Príspevok v téme: Zanedbanie zdravotnej starostlivosti
Saška

Takže,
hoci som ešte zrejme príliš mladá, rada by som si vypočula názory vyspelejších a v obore zorientovanejších osôb na jeden problém.
Pred niekoľkými dňami otec mojej kamarátky dostal infarkt. Mal tú menej závažnú formu (presný názov neviem, len to, že sa neupchala hlavná cieva). V nemocnici hodinu čakal na kardiológií, lebo mali "iných objednaných pacientov"? Myslíte si, že je to adekvátne?
Po čase im oznámili (bol tak s ním aj jeho syn), že už nemajú ordinačné hodiny. Na reakciu syna "Veď sa na neho pozrite, ledva stojí na nohách.." odpovedali: "Veď aj my." Jasne mu odmietli podať patričnú starostlivosť. Dokonca mu poradili, aby prišiel nasledujúci deň, keď majú prdinačné hodiny... Nakoneic ho po tom, ako syn spôsobil "rozruch" vyšetrili a okamžite poslali do nemocnice v Banskej Bystrici, kam by ho neposlali, keby to s ním nebolo vážne.
Myslíte si, že je na mieste podať žalobu za zanedbanie zdravotnej starostlivosti? Alebo podať oznámenie na lekársku komoru? Hippokratova prísaha zaväzuje pomôcť ! Predovšetkým ľuďom v kritickom stave. Ani len ho nechceli vyšetriť.

PS: Ten pán následkom ďalších ťažkostí dnes zomrel. Nech odpočíva v pokoji.

tpch

Na lekarsku komoru je to zbytocne. Takymito pripadmi sa zaobera Urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou, kde treba podat podnet na presetrenie a mozete podat aj trestne oznamenie.
Este jedno upozornenie-treba si dat pozor, aby sa jeho zdravotna dokumentacia "nestratila" a aby bola kompletna. Vsetko prekopirujte! Pri pripadoch zavazneho pochybenia sa to stava podozrivo casto.