Cytologia II. a zapal

Príspevok v téme: Cytologia II. a zapal
nadirah

Ahojte, pred 2 tyzdnami som bola na opakovanej cytologii, pretoze ta predosla mi vysla II. a bolo ju treba po 3 mesiacoch opakovat. Teraz som si volala po vysledky a znova mi vysla II. ale s tym, ze treba urobit este vyter, lebo ze tam je zapalovy proces. Chcem sa spytat o aky zapal moze ist ? Mal uz niekto s tym skusenost ? Nic ma nepali, nesvrbi a ani nepocitujem bolest pri pohl.styku a takisto nemam ani nezvycajny vytok. Mohlo by ist o rakovinu alebo nieco ine ? Viem, ze sa to dozviem najlepsie od doktora, ale objednal ma az na november, lebo buduci tyzden mam menstruaciu a preto sa chcem dovtedy aspon trochu ukludnit. Dakujem za kazdu odpoved.

nadirah

no takze nakoniec mam ureaplazmu aj mykoplazmu a preto mi vysla aj ta cytologia inak ako zvycajne. takze teraz sa liecim ATB. ale vobec neviem odkial by som to mohla chytit, asi z plavarne a sauny. pohlavnym stykom som sa nakazit nemohla. tak dufam, ze ked sa preliecim tak vsetko bude ok.

julca111

jasne, neterba sa hned lakat a obavat sa toho najhorsie, neboj velmi dobre to poznam.Moze mat aj organizmus oslabeny,alebo stresy.Tak ti drzim palce a daj potom vediet ako si dopadla.Tvoj stav je pod kontrolu, takze nicoho sa neboj.No mne vysla teraz zas II-III. :-( som z toho smutna,ale riesim to.

nadirah

Dakujem za odpoved. uz som dnes kludna, len som prvotne mala taky sok, lebo vzdy som mavala I. a teraz dvakrat po sebe II. a este aj zapal. Sestra mala zapal z kupaliska tak mozno aj ja budem mat nieco podobne. Partnera mam staleho takze pohlavna choroba by to nemala byt, teda aspon pokial mi bol verny :D na internete som si pozerala priznaky a tak a kedze nemam ziadne symptomi tak to mozno budu chlamidie alebo ureaplazmy ale to dufam, ze nie a ked ano, tak je to este len v pociatkoch takze liecba by nemala byt problem. Aspon som rada, ze chodim stale na pravidelne kontroly, aj ked sa mi velakrat nechcelo, ale teraz sa to vyplatilo, lebo aspon viem, ze nieco nie je v poriadku a bez vysetrenia by som to nevedela, kedze sa citim dobre.

julca111

ahoj, tak aj mne to tak zacinalo II. cyto,ale nemusis sa obavat a je dobre ze ti robia opakovane po troch mesiacoch. Cyto. II. moze ist o zapal, ktory nemusis tak ako ja citit.Cyto II. nieje zly vysledok, je to v norme,o rakovinu nejde, tazko teraz nieco povedat blizsie k tomu, mozno ti budu robit HPV testy. Mozes sa z toho dostat, neboj nic,lekari to maju pod kontrolou a myslim, ze tvoji urcite ked ti opakuju cyto.vstko zalezi na imunite.Neda sa povedat co bude dalej, uplne ta chapem aj aj som listovala na nete a zbytocne som sa stresovala a samozrejme ze vzdy som myslela nato najhorsie,ale je to individualne, kazdy organizmus a s tym vysporiada inak.tak drz sa :-)