Clovek a peniaze, clovek-introvert a zivot

Príspevok v téme: Clovek a peniaze, clovek-introvert a zivot
X.juliana.X

1. blizky clovek mi ublizil slovami, ze som vraj strasne na peniaze. Vzhladom na to, ze ja osobne viem, aky postoj k peniazom zastavam, ma toto neskutocne zabolelo. Ako sa teda podla vas prejavuje clovek, ktoremu zalezi na peniazoch? Napiste co najviac moznosti, znakov takeho cloveka, ze sa porovnam.

2. Som introvert, priznavam, je mozne prezit plnohodnotny zivot aj napriek tomuto typu osobnosti? Pretoze ten isty blizky clovek mi povedal, ze budem mat tazky zivot, nebudem nicoho schopna, a pod. Mozem byt v zivote stastna aj ked som uzavreta osoba? (priatela mam uz zopar rokov). Bolo mi povedane, ze ja v zivote stastna nebudem.

viem, ze hladam odpovede tam, kde by som nemala. No potrebujem nezaujaty, objektivny nazor. ĎAKUJEM.

0mega

Hmm...
1. Ked osobny zivot odklada na zajtra, lebo dnes musi dokocit pracu. A toto opakuje po X rokov (workoholik). Alebo ked mas v penazenke 50eur (a na ucte tisic krat tolko), ale odmietnes si kopcek zmrzliny, pretoze nemas 30centov v drobnych na 1 kopcek. Avsak toto je relativne, staci mat ine ciele (jeden ma ciel sa ozrierat kazdu noc a druhy byt v dochodku za vodou a uz tu mame totalne iny pohlad na svet, kde si jeden mysli ze ten druhy je drzgros)
2. Introvert tiez moze plnohodnotne zit, myslim si. Ale aj ked och dost poznam, neviem ci ziju OK, pretoze o tom nehovoria :-)

A kedy ti to povedal, pri akej prilezitosti a ako blizky clovek ?

muchacc = vyborny prispevok.

Info001

hovorí sa, že trafená hus zagág. Ak ťa to veľmi zranilo, možno je to preto, lebo to zaťalo do živého. Ale možné je aj to, že ten dotyčný je sám na peniaze. Na iných totiž vidíme iba tie chyby, ktoré máme sami.
A pokiaľ ide o introvertnosť, tak títo ľudia majú neraz šťastnejší život ako plytší extroverti. Len si treba nájsť správne zamestnanie a nejaký životný cieľ. Človek nemusí byť obklopený kamarátmi, a predsa môže byť šťastný.

muchacc

Juliana -
ty sama musis vediet aka si. Ludske hodnotenie ineho je velmi velmi milne. Postavene na jednom pohlade, na nepochopeni situacie.
Orientuj sa podla vyssich zakonoch ako ludskych reci, aj ked ta zrania.
Je taky pribeh, ako isiel muz, zena a dieta z pola a mali osla.
Ked prechadzali jednou dedinou, dieta sedelo na oslovi. Ludia sa zacali zarazat a krutili hlavou, ze preco tam sedi dieta, ze ono je mlade, ze mohlo ist pesi.
Tak v druhej dedine sa na oslovi viezla zena a muz s dietatom isli pesi. Tu sa ludia zarazali, ze preco zena tam sedi, ked muz je vyrobeny, unaveny.
Tak v tretej dedine sa posadil muz. Zena a dieta isli popri nom. Ludia sa oborili, ze co je to za manzela, ked necha zenu a dieta ist peso.
Tak v tretej dedine si vsetci sadli na oslika.
A ludia ich zacali osocovat, ze co nemaju citu, ze chudak osol a aka zla rodina.

Takze ludskemu sudeniu nikto nevyhovie! Su ine zakony, vyssie, ktorymi sa musis riadit. Ak v tamtych zakonoch sklames, potom sa mas nad cim zamyslat!

Ak na peniazoch sedis a podmienujes svoje cinnosti len zisku, potom si na peniaze.

A to, ze ti niekto povie, ze nebudes stastna ... nechapem, ze sa nad takym zamyslas. Taky clovek by si zasluzil zaviazat usta, lebo nic dobre z nich neide, len trpknutost a pycha. Ake pravo ma hocikto z nas nieco take niekomu povedat?!!

Anaya

JULIANA
1 - človek, ktorý je na peniaze sa prejavuje napr.tak, že má prehádzaný rebríček hodnôt...napr. jedna moja bývala spolužiačka, na stretnutí po 5 rokoch po matirute, keď hovorila o tom, ako sa za tých 5 rokov mala, tak povedala: "......no, mám dom, auto a manžela s dcérou..."....takže asi tak.

2-To, že je niekto introvert, nie je diagnóza. Možno títo ľudia majú v istých oblastiach trošku ťažší život, ale samozrejme, že aj oni ho môžu prežiť plnohodnotne...a mnohokrát možno aj plnohodnotnejšie ako nejaký extrovert. Lebo introverti, narozdiel od extrovertov, prežívajú všetky situácie a udalosti intenzívnejšie vo svojom vnútri, kým extroverti potrebujú všetky svoje pocity prejavovať navonok a pritom ani nemusia byť tie pocity také itenzívne.
Ale je fakt, že veľa introvertov sa podceňuje a myslí si, že sú menejcenní. Poznám to z vlastnej skúsenosti. A jedna psychologička mi to vysvetlila tak, ako som ti to tu napídala ja teraz.
:-)

bingham

1.napr..takto...

Kde bolo tam bolo...bola jedna chalupka...v ktorej sa narodila dcerka...ked vyrastla...rodicia ju poslali studovat do dalekeeeeeho sveta plneho naastrah...teda do Bratislavy...na cestu jej dali do batôsteka 3 pastiky majka...jednu mineralku a jeden cestovny listok...po strastiplnej ceste a dvoch mesiacoch na private kde robila radost 40 rocnym panom...za 20eur..na hodinu...si konecne nasla svojho vyvoleneho...od ktoreho si necha platit vsetko od A-Z...a ako spravna milujuca studovana dcerka...necha svojim rodicom zrekonstruovat ich chalupku.....a tak ziju stastne a svorne az....pokym si nenajde bohatsieho

2....myslim ze v zivote mozes byt stastna aj ako introvert...ved nakoniec mas aj priatela...takze no problem :)