Detralex verzus Mobiven

Príspevok v téme: Detralex verzus Mobiven
kava4

Takmer to isté zloženie, rovnaké množstvo účinnej látky, iný výrobca, diametrálne odlišná cena. A tak sa pýtam, prečo? Čo je za tým?
Detralex je liek z Francúzska a bol ako prvý patentovaný, dostať ho kúpiť len na lekársky predpis, pričom väčšiu časť, 11 EUR hradí pacient, zvyšnú ¼ poisťovňa. Mobiven je genericum od českého výrobcu Vulm, obsahuje rovnako mikronizovaný diosmín 450 mg, hesperidín 50 mg a navyše ešte aj 30 mg escín, ale je výrazne lacnejší a navyše ho dostať kúpiť aj bez prepisu. Keď som na túto skutočnosť, že existuje lacnejšia náhrada Detralexu upoznornila moju lekárku, ktorá ho používa na kŕčové žily, schuti sa zasmiala, a použila prirovnanie, citujem: „to je ako keby ste chceli porovnávať mercedes s trabantom“. Chcela mi tým azda naznačiť, že Mobiven je menej účinný? Možno tomu chce iba sama veriť. Chápem, veď každý chce predsa pre seba a svojich blízkych ten najlepší liek. Ale drahší zahraničný liek, nie vždy musí automaticky znamenať liek kvalitnejší. I liek generický je rovnako účinný ako originál alebo sa mýlim? Detralex je skrátka značka, stávka na kvalitu a istotu. Mobiven je síce lacnejší a navyše bez predpisu a uznávam, to môže v ľuďoch tak trochu vyvolať nedôveru, a človek si hovorí, kde je háčik, ale myslím, že neoprávnene. Možno žiadny nieje. Lacnejší je z viacerých dôvodov, tak za prvé, je z Česka, tzn. že náklady na dopravu sú menšie ako z Francúzka, a za druhé do ich ceny sa nezapočítavajú náklady na výskum a vývoj lieku a za tretie konkurujú si nižšími cenami. Apropó, vedeli ste, že podiel generických liekov na trhu SR tvorí asi 70%. Vidím tu ešte jeden dôvod, prečo ho lekári s obľubou predpisujú, uprednostňujú namiesto Mobivenu, jednoducho kvôli peniazom, ktoré im z toho plynú. To, aký obchodný zástupcovia farmaceutických firiem ich navštevujú a aké provízie či výhody im na oplátku ponúkajú, už my pacienti totiž nevidíme.

PROTECTOR

Zdravim.uz dlhšiu dobu mám problém s krčovými žilami.Minuly rok som si kúpil Mobivenal,bral som ho poctivo ako sa má no žiaľ nepomohol.Teraz som si kúpil Detralex dúfam že zabere

Danka Ked

Dobrý deň prajem, ostalo mi po liečbe jedno balenie Detralex. Rada posuniem ďalej. :) Ja osobne si pochvaľujem, po pôrode mi veľmi pomohol.

Deane7

Doktor mi poradil Mobivenal, že je lacnejší. Spýtal som sa v lekárni a pán mi povedal že je to výživový doplnok lebo nemá testy ako liek alebo tak nejak. No poradil mi že Detralex 90 tbl. je síce drahší, teda 25€ ale že 190 tbl, teda dvojité balenie stojí len 35€ a tým sa už cena podstatne zníži. Porovnať zatiaľ nemôžem lebo Mobivenal užívam veľmi krátko. A neverím každej recenzii, niektoré zaváňajú tým že ich píšu distribútori Detralexu. Lebo napísať že je to ako Trabant a Mercedes alebo Ferrari sa mi zdá trochu prehnané.

haligali

Detralex už beriem 15 rokov...neviem posúdiť,či mi pomáha, asi by som bola na tom s cievnym systémom horšie , takže asi to pomáha......jedno viem určite,že nemám dobré skúsenosti s generikami....nie je to ono, čím to je nemôžem posúdiť,ale je to tak...skúšala som generiká aj od iných liekov,hlavne keď vypadol originál, ale potom som sa k originálu vďačne vrátila

tononoto

sranda, tu na tejto stranke: imunita.online je odkaz presne na tuto diskusiu, sranda, asi si nemohli dovolit porovnavat v recenzii na mobivenal - vyzivovy doplnok s detralexom (liekom), inak si to neviem predstavit :-)

Ferika

Dve poznamky:
Detralex sa doplaca zhruba tolko, kolko stoji Mobivenal. Z toho vyplyva, ze je asi dvojnasobne drahy, pretoze tipujem, ze poistovna plati este raz tolko, kolko plati pacient. Mozno aj viac. Ak chcete vediet cenu Detralexu, tak sa spytajte, kolko sa plati za ten liek BEZ RECEPTU! TO je jeho cena! Povazovat doplatok za cenu, je nelogicke.

Jednoduchy system doplacania liekov mate v Rakusku - za kazdy liek na recept zaplatite asi 6 Euro. Cena lieku nerozhoduje! Preto je napriklad vyhodnejsie, ked si taky Acylpyrin kupite za 3 Eura bez pouzitia receptu, nez zaplatit za Acylpyrin s receptom 6 euro :) Na druhu stranu, liek na rakovinu, ci antibiotikum v cene niekolko sto Euro asi bude vyhodnejsie kupit za 6 eurovy doplok, nez v plnej cene !?

Ferika

Citujem: ... jest zelenu listovu zeleninu, ...
Hm, vidim, ze kto nemal nikdy problemy s trombozou, nadmernym zrazanim krvi, emboliou a inymi krasami vsedneho dna, ten asi nevie, ze Detralex/Mobivenal/Daflon(to je Rakusky Detralex), sa uziva prave v tychto pripadoch a ... zelena listova zelenina zvysuje zrazanlivost krvi a preto ju dotycni pacienti musia jest len v obmedzenom mnozstve !!! Myslim, ze aj napriklad olivy ucinkuju podobne.
Radil by som vynechat rady tetky-trhovkyne a skor nez nieco placnem do luftu, tak si zistim, co je vo veci, aby som nebol svojimi radami zodpovedny za pokaslane zdravie (ak nie nieco horsieho) svojich bliznych !
s pozdravom "Mysli a nekecaj!" ostava,
Feri

WHISPER

no tak ja som brala detralex polroka odvtedy som mala pokoj s ťažkymi, puchnucimi nohami... takže mne pomohol...