Zelená stolica - dospelý človek

Príspevok v téme: Zelená stolica - dospelý človek
trish

Dobrý deň, už dlhšiu dobu ma trápi zelená stolica.Snažím sa googliť,čítať,pýtať ale nikto nevie nič. Zatiaľ som vygooglila že táto stolica je bežná u novorodencov prvé dni po narodení a potom to prestane, ale zmienky o dospelých ľuďoch žiadne.Kdesi som našla, že to môže byť príznak prasacej chrípky tak to ma troška vydesilo,preto tu píšem. Pred časom som bola v zahraničí a prakticky od vtedy ma to aj drží.Taktiež mi v húfoch vypadávajú vlasy..ale či to spolu súvisí ťažko povedať.Kvôli tým vlasom som zašla ku doktorke a tá mi predpísala kadejaké lieky..maltofer,celakson,nutrolin,zinok,panthenol 100..maltofer je železo..ževraj aj to má schopnosť sfarbovať stolicu. Ale neviem..fakt. Prosím o radu.

Dr Majakova

S veľkou pravdepodobnosťou sa môže jednať len o nadmerný prísun železa v strave alebo v nejakých potravinových doplnkoch vyliec.sk

trish

joni_: Veľká vďaka, že ste sa ozvali. A veľmi ďakujem za ten článok a rady. Neviem..vážne.Vôbec nemávam kŕče a hnačku takisto nie. Skôr mávam niekedy zápchu ale málokedy. Takisto som si nie istá či je to tým, že som niečo mohla zle zjesť,alergiu nemám na nič a toto mi trvá už asi vyše tretieho týždňa.Pri najbližšej prehliadke sa spýtam doktora ak to dovtedy neprejde. Ďakujem moc

joni_

ano zelezo moze zafarbit stolicu na tmavsie, neviem ci az na zeleno? skus sa spytat svojej doktorky. Inak nemas nejake bolesti alebo problemy s travenim? Zelena stolica byva ked sa deje nieco zle v crevach, ale vtedy to byva aj s krcmi alebo bolestami brucha, pripadne hnackou, obcas to mavam, vacsinou to spravi Hylak. Neviem to nejak odborne vyjadrit, mne sa to stava ked daco zle zjem, nejake potraviny na ktore mam alergiu napr...