Depresie z premien času.

Shelby

Migrény, bolesti žalúdka, nervozita, zhoršená koncentrácia pozornosti, poruchy spánku či depresívne nálady – aj takto môžu na zmenu času reagovať citlivejší jedinci. Nie pre každého musí byť časový posun stresujúci. Psychológovia sa však zhodujú, netreba to podceniť.

"Čas nevlastní nikto a režim, ktorý máme, si tvoríme sa

www.zdravie.sk

xy:)

ludia maju depky z toho, ze od jesennej do jarnej rovnodennosti je menej svetla, a nie z toho, ze sa cas ponunie hore-dole o 60 min.

Jessi_1111

myslela somskor ten jarny cas - ked kedy spime o hodinu kratsie. tneto je super, al e no to zotmievanie ako hovorí Joo... tak to je teda a tá zima...

xdanielax

zmena casu, a to, ze sa skor stmieva je rozdiel.
Nemyslim si, ze ma posun casu o hodinu nejako zasadne ovplyvnuje.
Ako-tak by som nejaku reakciu organizmu chapala u ludi ktori chodia striktne spat a vstavaju presne v tu istu hodinu. Inak nerozumiem aky vplyv ten posun ma mat.
Ale vela sa o tom rozprava, tak ak mi to niekto vysvetli, rada si to precitam. Zrovna vcera sme viedli podobnu debatu, a nikoho to nijako zasadne neovplyvnuje.
Samozrejme, ta tma pocas zimy vadi trosku aj mne, a dokaze ovplyvnovat ludi, to ano.
Ale zase u nas to nie je snad az take tragicke, ako napr. v severskych statoch :-) takze pozitivne to treba brat!

angela85

neviem, ale ja som sa perfektne vyspala o hodinu dlhsie, lebo som dnes isla do robot, citim sa skvelo oddychnuta a vyspata