hadka...prave predchvilou

Príspevok v téme: hadka...prave predchvilou
....?

Ahojte...stala sa mi taka vec prave pred chvilou, ze sme sa s priatelom pohadali... samozrejme o blbosti, ale ten jeho pristup ma strasne rozculuje a chcem pocut vas nazor na to.
Takze, priatek isiel na stretnutie a obliekal sa, isiel si dat rifle, ale ja som si vsimla, ze su spinave.. tak som sa ho opytala, kedy naposledy sa prali (tiez si nemozem vsetko pamatat). no a tym to zacalo.. hned zacal zvysovat hlas ze on nevie, ze tam je kopa neoprateho pradla (nebola to az taka kopa, bolo tam par veci lebo som davala prat cez vikend), tym samozrejme chcel povedat, ze som nedala oprat veci (neviem ako to s tym suvisi, ale asi si nevedel vymysliet nic lepsie).. povedala som mu, ze ked ma spinave veci treba ich hodit na kopu na pranie a nie odkladat do skrine, ze mu nebudem stale preberat a obzerat veci v skrini co mu treba oprat.. zrazu uz zacal po mne blacat, ze v prani ma jedny rifle co tam, dal uz minuly tyzden a ze stale su tam, a ze nie su oprate.. na to som mu vsak povedala, ze to je hlupost lebo cez vikend som prala a tie rifle tam nemal takze ich tam musel dat mozno pred dvoma dnami. na to zas blacal ze no a co tak som ich tam dal neskor ze si nemoze vsetko pamatat, samozrejme zas som ja bola zla ze po nom chcem aby si vsetko pamatal (?!)...uz som sa nastvala tak som mu tiez povedala, ze ako to s tym suvisi, ze zas som ja zla za to ze on si nedal do prania rifle.. a ze nech sa neohana niecim co si aj tak nepamata a hovori hluposti.. no potom este par veci zas blacal po mne o tom ako si nic nepamatam ze kedy sa prali nejake rifle a blabla, presne si to nepamatam lebo uz som bola vytocena..
no ja viem ze je to blbost ale takto je to furt pri hadke.. zacne to hlupostou ale nikdy si neprizna, radsej si vymysla a trepe somariny a ja z toho vyjdem vzdy ako ta najhorsia lebo on je pan dokonaly..vsetko dokaze obratit proti mne aj ked dobre vie ze je to jeho chyba..lebo vzdy potom o nejaky cas dojde a prizna si a odprosi ma.. lenze mna to uz takto nebavi, on by ma chcel presvedcit este aj o tom ze nemam nos medzi ocami..
a neznasam ten jeho pristup ze najprv povie blbost a potom ked mu to vyvratim niecim tak povie no tak som to povedal a co.. a aj tak ja som zla lebo on nieco povedal a je to blbost a ja som si dovolila mu to vyvracat..
alebo ked mi nieco slubi ze niekam pojde alebo tak a na druhy den sa mu uz nechce tak povie ze nejde..a ked si dovolim mu pripomenut ze mi o slubil a ze aspon nech si stoji za slovom tak uz po mne zacne hucat ze ,,no tak som povedal a co, teraz sa mi uz nechce, ja toho navravim, nemas verit vsetkemu co poviem..." tak ako sa mam citit, co si o tom mam mysliet povedzte... :-/
samozrejme ze pride domov a bude sa zas odprosovat ale to mi je nanic.. ked si nikdy nevie priznat chybu..az ked je pozde.. a ja sprosta mu to vzdy prepacim a verim ze sa to zlepsi..

1angelina23

nabuduce ho neupozornuj na nic :-)) totizto ako som si to citala tak som tam nasla svojho draheho... vzdy som ja zla, a vzdy ma on pravdu aj ked tára do vetra... predpokladam, ze este aj radsej rozprava ako ty...z toho si nic nerob podla mna, ber ho takeho aky je, myslim,ze keby ho menis.. tak by to nebolo dobre.. myslim tym, ze by to nemuselo vyst len v tvoj prospech, mohlo by sa to cele otocit proti tebe...

veves

treba sa vyhnut stereotypu. napr. pri tých rifloch, vidím ze su spinave, ok. raz ho na to upozorním, akonáhle zvysi hlas tak mu ich oblejem niecim (nie vodou - vino, olej, farba) a poviem ,,ked uz tak uz riadne,,.
co sa tyka toho slubovania.hm. oko za oko nie? nieco slubim, nesplnim.
on je strasne pohodlny, vie ze sa doplazi a ty mu vsetko ozelies. schvalne, nech nemas taky onicom zivot, rob si z neho srandu, vysmievaj sa mu, drazdi ho, nervuj ho, ak mas trosku guraze podvadzaj. moj tak zacal po case nariekat ze kde je ta stara Ivana, ze ju chce spat.
aj tak sa rozidete, tak si aspon tieto chvilky niecim osviez.

Jaja26

A teraz si máš dávať do konca života pozor ako čo povieš, či to povieš správne, akým tónom??? vydržíš to?

jajka001_

no, poznas ho, vies ako reaguje. bud sa s nim rozides, alebo si nabuduce dobre rozmyslis, co a ako sa ho opytas. teraz mam na mysli tu prvu otazku, ze kedy sa naposledy prali. to by asi vytocilo viacerych. nabuduce skus iny pristup napr. jezis to co tu mas?? ale ak vies ze ma len jedny rifle, tak radsej cus :)

....?

lebo ako on v kazdej hadne zo mna spravi najhorsiu a ja mam potom furt vycitky ze som na neho zla...a este mam pocit ze aky je zlaty ze mi to toleruje.. ja uz neviem posudit co mu mozem povedat a co nie...nechcem byt bestia co mu vravi nech sa da vysetrit... minule mi vykrical ked som mu povedala co mi vadi, ze ja mam kopu chyb a on sa nestazuje, ze ked sa mi nepaci tak naco som s nim.. tak este som mala vycitky ze on mi toleruje moje chyby a ja ho ,,buzerujem za vsetko.."

....?

bude odo mna velmi hnusne, ked mu poviem, ze bud pojde k psychologovi a nauci sa zvladat svoje komplexy, alebo sa mozme rovno rozist...? lebo lubim ho, chcela by som byt s nim, ale toto sa nezmeni.. neznasam, ked som furt ja na vine, alebo ked nedodrzi slovo a potom som este ja zla, ze co mu verim, ze on toho navravi...

brbrb555

ahoj ... tak to je neuveritelne ale akurat vcera som mala takuto situaciu, teda nie ja, ale moji rodicia. su spolu uz skoro 30 rokov, a mama je ako ty, a tatko ako tvoj priatel. aj ked sa maju radi, uz sa ani neda vydrzat to napatie medzi nimi co narasta kazdou takouto hadkou onicom. ja si myslim ze je to vec vychovy, moj otec bol vychovany tak ze zeny su na robotu doma a chlap sa len busi do prs. a matka si nevie dupnut a povedat mu dost, tak si raz uprac po sebe sam alebo vyper (co on samozrejme nema sajnu ako sa taketo domace veci robia, podla neho su to sprostosti).
no chcela som len povedat, ze ten tvoj priatel sa nezmeni. mama mi vypravala ze kiezby to zbadala hned na zaciatku vztahu. take male nebadane vybuchy, ktore sa casom len nasobili a stupnovali (tatko zvykol aj plesnut dvermi a odficat na aute bez slova, mama sa mohla zblaznit od strachu ci nesiel napalit do stromu). to je proste povaha, on nechape ze je to len malickost samozrejma co od neho chces-aby si dal ciste rifle-on to berie ako utok na jeho osobu.
este chcem podotknut ze mam oboch rodicov velmi rada, su to vynimocni ludia, ale niekedy by som tatkovi jednu vlepila aby sa uvedomil a mame vynadala nech sa nenecha utlacat. ved co ma z takeho zivota, ked par dni su stastni veseli, a potom sa cele tyzdne nanho stve ze je ako z ineho sveta necitlivy. iba co predcasne osedivela chuda.

piktogram

nuz, Maoam ti to uz ozrejmila. Nezmeni sa. Teraz je na tebe rozhodnut sa, ci s tym/nim takto dokazes zit.

poviem na rovinu, nemam rada zenske praktiky typu: chcem sa len na toho svojho vystazovat/vynadavat. mas totiz na vyber.

....?

piktogram, no tak to mas uplnu pravdu! v mnohych veciach je uzasny.. no, prvy odstavec si uplne vystihla!!!
teraz ma aj v robote uz treti den volno dnes, iba vecer ma skolu...bezne si dava prat veci sam, on aj uprace aj vsetko, nerobi mu to problem.. ale ked mu to vyhovuje, tak si kludne na mna barsco vymysli.. a teraz mu prave vyhovovalo mi vycitat, ze som mu nedala prat..inokedy mi vravi nemusis nemusis ja to spravim... on proste vravi, co mu vyhovuje..