OCD a vtierave myslienky v sex. oblasti

Príspevok v téme: OCD a vtierave myslienky v sex. oblasti
sandra21

Zdravim, chcem sa opytat, ci niekto s OCD mava vtierave myslienky tykajuce sa sex. oblasti? Mam priatela a milujem ho, ale v pritomnosti inych muzov mavam zvlastne pocity a myslienky sposobujuce velku uzkost a strach, ze konam nieco zle... Mam pocit, ze podvadzam priatela, ked ma napadne taka myslienka a bojim sa citim velke napatie a nepokoj...

DAVIS

Ahoj, áno je to normálne a nič zlé nerobíš. Skús tie myšlienky radšej nechať voľne plynúť - nikdy sa to nesnaž potlačiť či nejako sama sebe vysvetliť (najhoršie čo môžeš robiť). Ja mám OCD, ktoré sa týkajú takmer všetkého (kontrola vody, plynu, zámkov, sex, výčitky svedomia, škaredá myšlienky o mojich najbližších) ale dá sa stým ako- tak fungovať. V poslednom čase som zanedbal návštevy psychologičky - verím že bude lepšie. Ak máte neikto podobný problém napíšte ako sa stým vyrovnávate. Ďakujeme.

bibba

no vidis. ked fyzicku neveru nikdy, jak vravis, tak nevidim az taky problem... aj ked to je asi neprijemne pre teba. ale co uz, taka proste si...

sandra21

No pokial ide o fyzicku neveru, tak nikdy! Ja mu hovorim vsetko, az by som povedala ze som na nom zavisla... Ale psychicky ano, ale neviem to ovladat... su to tie nutkave myslienky, ktore chcem vytlacit z hlavy! Beriem iba serlift a niekedy na uzkost xanax...

sandra21

Mam 21 a sme spolu 3 roky.. Viem, co myslis, ale ja mam iny problem.. Ja nemam nutkanie podviest ho preto, ze by som po tom tuzila... skor sa toho obavam... to ma znepokojuje, ze nebudem vediet ovladat svoje spravanie... Mozno kazdy clovek ma nejake pocity ale pri OCD sa tieto pocity castokrat znasobnuju... normalny clovek by si povedal tamten chalan je mi sympaticky a tym to hasne.. ale pri OCD je to take ze zacnem mat blbe pocity, myslienky a strach ze ho podvediem... Je to akesi napatie, ale nie eje to preto ze by som po tom tuzila..

bibba

a kolko mas rokov a kolko ste spolu? preco mas vlastne to nutkanie podviest? aby si si vo vnutri nieco dokazala, ze aj ini chalani nez ten tvoj by ta chceli? toto neber vobec v zlom... praveze mozno to aj chapem trosku. ale asi mam uplne iny pohlad, vsak? neodhadla som ako sa citis...

sandra21

No tak ty mas asi lepsi pripad, ze skratka obmedzis alkohol a v podstate nemas problem, lenze ja mam mozno nejaku hlbsiu podstatu, ale moj psychiater ma nepocuva, netrapi ho to, lebo stale vravi o ziadostivosti aj ked by som skor povedala, ze je to o strachu, ze stratim nieco na com mi zalezi... vzdy mam myslienky, ktore sa tykaju toho co najviac milujem a prave preto ma to znepokojuje, lebo ho mozem stratit?