štúdium soc.práce

veve_IX

Maoam - tá pozícia sa volá "streetworker" a áno klobúk dolu pred nimi i pred každým kto si svoju prácu robí poctivo, hoci by to bola iba nejaká upratovačka toaliet.

Laurina22

Veve dovolim si oponovat.

Mozno sme sa nerozumeli.Ja pisem,ze ste erudovani.Preco nechodite vzdelavat Romov?Preco sa neburite,aby sa so situaciou v romskej afinite zacalo nieco robit?Preco sa nezaujimate o situaciu v osadach?

Nemozes to porovnavat s lekarom,ktoremu zomrie pacient.Ten lekar sa aspon snazi "nieco" urobit.Takisto ucitel,nemyslim si,ze ucitelia sa len mlcky prizeraju.Vyucuju,vychovavaju,a to,ze hlupak bude vzdy hlupakom,bohuzial.

Ale socialnych pracovnikov je na Slovensku niekolko stoviek ak nie tisicok a ake su vysledky?

jajka001_

kryjeme si chrbaty :)) hm, ja tu travim svoj volny cas, takze sa neobtazujem s diakritikou, tu som nutena pouzivat v praci.

veve_IX

tpch - akože čo mňa po tom. Primerane inteligentný človek dokáže písať aj rýchlo aj gramaticky správne s diakritikou :). Kde je napísané že diakritika sa nemá používať, v ktorom zákone či vyhláške? Nikde. Je to váš výmysel, neopodstatnený obranný prvok, ktorým si navzájom kryjete chrbáty.

tpch

veve, zacni u seba. Ja si za svojou pracou stojim a robim ju dokladne a lege artis. A ako som narocna na seba, som narocna i na inych.

Maoam

ja poznam osobne jedneho socialneho pracovnika, o tom poviem, ze to je pre mna skutocny socialny pracovnik, povodne studoval psychologiu a neskor studoval este soc. pracu,pracuje ako tzv. streetwalker a doslova berie mladych z ulice a snazi sa ich integrovat spät do ich povodnych rodin, je to chlap asi 1,90m, 100kg, robi svoju pracu rad a robi ju velmi dobre, neviem si ale predstavit, ze by to, co robi on, robila nejaka mlada pipka, proste tam ide castokrat o zivot, ked sa 'venuje' sfetovanym, zdrogovanym a ozratym mladikom, postavajucim v gangu na ulici

veve_IX

milá Laurina, kde sú lekári ked nám nechávajú zomrieť ľudí, kde sú učitelia, keď sa prizerajú ako nám vychádzajú napr. zo zš škôl nevzdelané deti, kde sú ekonómovia, keď dopustia aby životná úroveň ľudí v tejto republike klesala, kde sú povedzme pracovníci SOIky, keď sa v našich obchodoch predávajú potraviny po záruke?! NIČ NEROBIA!!! Takto sa chceme nezmyselne obviňovať a všetku zodpovednosť hádzať na iných namiesto toho aby sme sa každý na svojej pozícií opýtali: čo ja môžem urobiť preto, aby sa v tejto krajine žilo ľahšie?

Laurina22

Castokrat socialni pracovnici ani nemaju ponatia,v akych podmienkach tito ludia ziju.

Teoria je jedna vec,prax druha.

Jajka,ten smrad stipe az v kostiach.Kazdopadne,mna konkretne potkany zahnali do auta.

tpch

Co sa tyka diakritiky-nepouzivam ju zamerne. Primerane inteligentny clovek pochopi z kontextu, ci ide o slovo zobrať, alebo žobrať. Rychlejsie pisem bez diakritiky a to je pre mna podstatne.