manzelove hobby

Príspevok v téme: manzelove hobby
hviezda01

...dnes mi manzel povedal,ze by si nezakladal rodinu,keby vedel,ze mu jeho konicek zaberie tolko casu...nakolko je do toho uplne zblazneny,tak na nas nema vela casu,uplne ma to polozilo,lebo mi to prislo,akokeby mi naznacil,ze lutuje,ze nas ma..:-(..mam teraz strasne zmiesane pocity ...co si mam o tom ymsliet??:-(

hviezda01

..a ked niekedy nahodou decka povedia,ze tatino neni ZASE doma,tak ma upodozrieva z toho,ze ich ja na to navadzam,alebo,ze to pocuju odomna,ako nadavam,ze neni stale doma...akokeby to oni nevideli,ze je stale prec....deti maju 11a12 rokov

hviezda01

vebe-presne toto mu hovorim aj ja,ale akokeby ma nechcel pocut,on vravi,ze mu na nas zalezi,ale ked vyrukujem s tym,ze sa nam malo venuje,tak to nikdy k nicomu nevedie,vzdy sa len pohadame...ale uplne tak to myslim a citim,ako si to napisal(a)..

piktogram

0mega: No to je dost blbe, ak je jeho konicek polovat na bezbranne zvierata.. To iste ale plati pre akehokolvek polovnika, a nech idu s argumentom "su premnozeny" niekam :) mlirony rokov si priroda koriguje co a kto ma a nema byt premnozeny a teraz zrazu ked mame pusky, tak to berieme do vlatnych ruk.

nerozumej mi, prosim, zle, nejdem ta "balit" (na to som uz stara:)) )... ale za toto by si (dla mna) zasluzil pusu/medailu - cokolvek. malo ludom toto totiz dojde.. a ja osobne som teraz spadla zo stolicky, lebo sa niekto nasiel.:) vdaka. ja zajdem este dalej. vo vacsine pripadov "prirodneho kriminalizmu" je na vine clovek. potom na to dlho sere, vsak to je dobre - alebo sa tvari, ze to nevidi. no a ked mu to zacne prerastat cez hlavu, tak miesto toho, aby veci napravil, radsej zvoli ultimativne riesenie - zabijanie. problem je, ze tym sa vacsinou odstrani dosledok, nie pricina. takze je len otazkou casu, kedy sa "dany problem" objavi znova. nerozumej mi zle, ja nemam nic proti "rozumnemu" polovaniu (cista smrt, zviera s respektom spracovane na potravu, odstrel "vhodnych" kusov), je to prirodzena vec.. ale mam problem s bezhlavym zabijanim (strelim vsetko, co sa pohne... mlada - matka, pes, clovek na prechadzke). bohuzial, dnes uz to nie je nic vynimocne a debilne zakony to len podporuju. je tak lahke a pohodlne nicit, ale je tazke opravit a nemozne dat do "povodneho" stavu. to uz sa nikomu nechce.

k teme: popravde, neviem, co by som v takomto pripade robila. skus sa ho opytat, co ho k tomu vedie. ci citi privysoky tlak "uzivit rodinu", alebo len nema rad, ked po praci nema chvilu pokoj. a skus sa s nim dohodnut na rozumnom kompromise (priklad: do hory pojde 2-3 za tyzden), po ostatne dni pojde von s detmi). kazdopadne, nic neries na silu. bude sa branit.

0mega

No to je dost blbe, ak je jeho konicek polovat na bezbranne zvierata.. To iste ale plati pre akehokolvek polovnika, a nech idu s argumentom "su premnozeny" niekam :) mlirony rokov si priroda koriguje co a kto ma a nema byt premnozeny a teraz zrazu ked mame pusky, tak to berieme do vlatnych ruk.

Ale tak spojil by som to s detmi, najskor ako bolo spomenute - vylet, tura do hor atd, nech ich uci ako tam prezit, ako si ulovit potravu (najskor bez zbrane) atd.. Ved taky 1 vikend, neviem aky je vek deti, nie je problem stravit v lesoch :)

vebe ma recht podla mna. ale to nie je len problem tejto temy, ale problem drtivej vacsiny rodicov, ci uz zien, alebo muzov.. bohuzial, ako vzdy pisem, na deti treba "vodicak"

martinmlm

Nechceš radšej urobiť presný opak- podporiť ho v tom čo ho baví. Ľudia väčšinou robia úplný opak toho čo sa od nich vyžaduje. Ak mu budeš zakazovať, just tam bude chodiť. Vyháňaj ho z domu von, a kúp mu na vianoce kvalitný nožík.

jajka001_

tak ked tam chodieva vacsinou vecer, tak deckam by mal cas sa venovat. na teba neostava cas...a co tam robi v noci?
ako pise vebe, dospely muz by mal mat ine priority, prioritou by mala byt rodina
ale velmi dobre ta chapem tiez mam takeho muza. snazim sa ho tlacit do rodinnych aktivit ale nasilu to je nanic...

vebe

To co robi tvoj manzel je obycajny tazky egoizmus. Konicky a zaluby su dolezite, ale dospely clovek, ak ma rodinu a deti, ktore vychovava a ma k nim povinnosti, tak by si mal vediet ake su v danom obdobi priority.Ked su deti male, ci skolaci, pubertiaci, vtedy musime ako rodicia dat mnohe svoje veci nabok, deti by mali byt v nasom volnom case prioritou, svoje konicky a volny cas by sme si mali planovat a podriadit detom a vobec rodine. To su kecy, ze mne hory davaju energiu, ale ked som sam ci sama. Nie, je to obycajny unik od svojich deti, lebo je to tak jednoduchsie. Ked ideme na turu ci prechdzku s detmi, je to narocnejsie, nechcu ist tak daleko, nechce sa im slapat do kopca, nechcu ist rychlo, treba ich motivovat a pod. Ale su to nase deti, maju pravo mat nas vo svojom volnom case, maju pravo mat nas pre seba. Bohuzial, akosi pribuda ludi, co nedokazu dat svoje veci kvoli detom nabok, co nie su ochotni venovat naplno svoj cas svojim detom, jednoducho pribuda agoistov, co vidia len seba a svoje zaluby, svoje sportove ci ine vykony. Lenze deti nas sleduju a vnimaju ovela viac ako si myslime, dlho nevedia mnohe veci povedat, ale ked su uz velke, vedia povedat mnohe veci, ktore su pravdive a aj zabolia. ked budu velki, narovinu povedia tvojmu muzovi, ze bol stale prec a nezaujimal sa o nich.