800 eur za právnika

Príspevok v téme: 800 eur za právnika
NeznámyD

Prajem príjemný deň :/ Viem, že táto téma nejako nesúvisi so zdravím :/ Dnes nám poslal Okresný súd Uznesenie, ktoré rozhodlo zaplatiť právnikovi 860 eur :/ Kedže v čase priestupku bol mladík neplnoletý, kto to všetko úhrádza?:/ A ide o to, že ten právnik si účtoval aj za to že tam vôbec nebol :/ Nejde o žiadny závažný trestný čin :/ Ide len o oddzudzenie veci :/ Mladí sa hrali na frajerov a takto to dopadlo? Dá sa proti tomu podať odvolanie, ale 800 eur za služby ktoré tento právnik ani neuskutočnil?

martinmlm

Súd môže odpustiť určitú časť zo súdnych poplatkov ak doložíte, že ste bezmajetní a je aj bezplatné právne poradenstvo, všakže.

0vecka

2 myslienka nevim ale v americkych filmoch to vzdy hovoria ze ked nemas na pravnika tak ti da stat :-D ... podla mna by to malo byt normalne kedze si asi nevybral dobrovolne ze ho xce...

[zruseny20]

Ked bol schopny kradnut, ma byt schopny aj znasat nasledky.

A draha Neznama, keby tebe niekto ukradol nieco v podobnej hodnote (xy), tiez by si chcela, aby pravnika za zlodeja zaplatil stat?

jajka001_

moze byt rad ze neisiel do vazenia, nech si to pekne odmaka, co je to 800 eur, nemal kradnut a nech sa nevyhovara na alkohol a ty ho tusim tiez pekne obhajujes ze naco tej pani boli tie radiatory..tsss

martinmlm

NeznámyD myslela že 100,- dostali v kovošrote, ale vyčíslená škoda bola vyššia. Však. Alebo si zas dakto robí srandu.:-)

beskyd

to je co?:) odcudzenie veci do vysky malej skody sa predsa riesi v konani o priestupku, t.j. do 266 evri, teda na obvodnych uradoch, v pripade podaneho odvolania na ministerstve vnutra.. priestupky mladistvych neriesia sudy ale spravne organy a odmena pravneho zastupcu je vecou dohody. okrem toho spravny organ dava pachatelovi akurat sankciu, pokrarhanie alebo pokutu obvykle, v pripade sposobenej skody zaviaze preistupcu / obvineneho na jej nahradu poskodenemu ktory ma v pripade uplatnenia naroku na nahradu majetkovej skody postavenie ucastnika konania...

slnečnicaa

To je to, že z mojich peňazí dávam na cigánov, na vazňov a ešte mám platiť aj za mladíkove chyby?
A argument, že tej pani by tie radiátori neboli na nič je smiešny. Moja suseda má na dvore dve autá, je možné, že sú jej na nič, ale predsa ich nepôjdem ukradnúť.
Len nech si pekne zaplatí za svoje chyby

martinmlm

Moja neodborná rada: podať odvolanie, nech právnik preukáže úkony ktoré naúčtoval. Poškodený má právo nahliadnuť do spisu, urobiť si kópiu. Ak tam nebudú dokumenty ktoré si naúčtoval potom sa biť a sťažovať napríklad na súde alebo právnickú komoru alebo niečo také