neviem sa vyrovnat s rozchodom, som zufala...

Príspevok v téme: neviem sa vyrovnat s rozchodom, som zufala...
Lenulienka.

Je to už viac ako mesiac a ja sa z toho rozchodu neviem spamatat. Vacsinou rano ked sa zobudim, hovorim si ze ako je dobre ze som s nim uz neni, ale vecer, den co den placem... Podviedol ma a nechal kvoli nejakej chuderke co ho vraj teraz ani nechce ked pocula co mi vyviedla... na konci pri rozchode mi klamal do oci,od kamaratov som sa dozvedela ako cely cas sa usiloval aj o ine dievcata(asi preto bol so mnou)... ja som mu tak bezhranicne doverovala a aj ked to na konci nasho vztahu bolo zle, ja by som kvoli nemu aj skocila z mosta..strasne som ho milovala.. bol moj prvy a aj ked som teraz poriesila veeela chlapov, boli to rovnako..a pritom ja taka nie som..este stale tomu nemozem uverit...ja som s nim potom este volala a prosila ho nech ma neopusta ale opustil..velmi sa hanbim a hoci sama by som seba ponizila asi najviac ako sa da keby som s nim este chcela... ma moje srdce a ja ho chcem naspat..je pravda ze som komplikovana povaha a nebolo to vzdy jednoduche ale preco ked akurat niekoho zacnete tak strasne lubit opusti vas? mne sa zrutil svet.. ani neviem kde mam hladat kusky svojej hrdosti..nekomunikujeme spolu lebo on to tak zariadil po tom co sa asi dopocul co som vsetko odvtedy robila.. a hoci sa za to aj hanbim, vsetko to bolo kvoli nemu.. vsetci moji skusenejsi blizki ma presviedcaju ze sa mi este ozve a bude ma chciet naspat... lebo nas vztah bol naozaj vynimocny.. ja som lubila aj sposob ako otvoril oci..cele rana kym spal som ho hladkala a pozerala som na neho...ale ako by sa mi mohol ozvat ked ma takto zo dna na den opustil kvoli niekomu koho pozna tyzden.. ako sa mam zase zacat tesit zo zivota? placem kazdy den... placem ked idem s kamaratmi von a oni to vsetci vidia, sedia pri mna a drzia ma za ruku...a poznaju ho.. odvtedy ako mi toto urobil stratil dost spolocnych kamaratov, nie ze stratil ale mam pocit ze sa im odcudzil.. asi preto ze vsetci vidia ako ma to znicilo...klamal svojmu kamaratovi ze neriesi babu ktoru chcel ten kamarat, klamal mne ze to nie je kvoli nej.. a viac krat viem ze mi klamal.. klamal asi kazdemu...

lubka zo ziliny

Moja skusenost a rada pre nestastne a ubolene duse...nevracajte sa uz viac do uz raz rozpadnutrho vztahu...bude to este horsie...Ja o ON sme boli spolu 9 rokov...plnych hadok, jeho ziarlivosti, vasne, temperantu...no skratka znicujuci a spalujuci vztah. Az uz bolo tych scen a urazok z jeho strany na moju adresu tolko ze som ho poslala od seba precn Zo zaciatku sa mi ulavilo...ale potom...prislo peklo. Pukalo mi srdce ZA nim hrozne mi chybal a to som uz mala nahradneho priatela a on uz mal novu priatelku. Trvalo to 9 mesiacov co sme boli od seba a stalo sa ze sme znovu k sebe nasli cestun Vela slz stastia, prisahy ako sme si uvedomili ze bez seba nevieme zit a uz nikdy nedovolime aby sa to pokazilo, ze spolu skratka zostarneme lebo vieme milovat len jeden druheho....toto trvalo rok...moj ruzovy sen...a prisla prva scena, nadavky, ponizovanie, urazky...zapakovalo sa este 3x a mna to polozilo, doslova...nevedela som vstat z postele, jedla som Frontin na upokojenie...nevedela som pochopit ze sme zase v starych kolajach...bolelo to. az prisla ta posledna hadka a ja som pochopila ze takto pridem o zdravie aj zdravy rozum. A napriek tomu ze som ho milovala a milujem siel opat prec...skratka...su to uz tri mesiace a ja ani nezijem...vyrval mi srdce...nejem, nespim, telo bez duse...dusa bez tela...placem kazdy jeden den aj noc...neviem bez neho zit...aj ked si uvedomujem ze to bolo cele zle...ucim sa den ZA dnom zit bez neho...krok po kroku..zakazujem si mysliet na neho, spominat na to krasne...ale neni to lahke...strasne to boli...100x viac ako ten prvy krat...Takze moja rada...ak to raz nefungovalo nevracajte sa...bude to len horsie ,a bolestivejsie potom cele...

Radoslava123

Tento človek vstúpil do tvojho života, aby si zažila zlú skúsenosť, z ktorej by pre teba malo vyplývať nejaké ponaučenie. A síce ponaučenie také, že nie je dobre bezhranične dôverovať ľuďom, a to bez jedinej jednej výnimky komukoľvek. Týka sa to aj muža, ktorý tvrdí, že ťa ľúbi, týka sa to aj ženy, ktorá ťa potľapká po pleci a tvrdí, že ty si jej naj kamoška (taká, ktorá nestojí o komunikáciu s tebou a o tvoju spoločnosť a ty si jej ukradnutá, ale ozve sa len, keď od teba niečo potrebuje, nemá ťa rada, ale tvári sa, že áno, lebo jej dobre padne využívať nejaké výhody, ktoré z teba má, zneužívať tvoju dobrotu). Jednoducho tak, ako si doma robíš poriadok medzi svojimi vecami a napríklad šupu od banánu vyhodíš do koša, lebo ju už nepotrebuješ a keby si si ju nechala a opatrovala ako oko v hlave, začala by hniť a smrdieť, prišla by pleseň a začala by sa ti hnusiť a vyhodila by si ju tak, či tak, rovnako je dôležité z času na čas si urobiť poriadok medzi ľuďmi, medzi kamarátkami a tie, čo sa ozvú, len keď niečo potrebujú, sú ako banánové šupy, ktoré si musíš zo svojho života vyhodiť, lebo ináč sa budeš trápiť a bude ťa kvôli nim bolieť srdiečko, čo by bola škoda. Životný partner by ti mal byť oporou, mal by ťa nadovšetko milovať, mal by byť schopný a ochotný urobiť pre teba všetko, čo ti na očiach vidí, mal by byť schopný zrušiť hoci svoje plány na dnešný deň, keď mu zavoláš, že chceš byť s ním a poprosíš ho, aby dnes prišiel k tebe, mal by ťa chrániť ako oko v hlave, mal by sa tešiť na komunikáciu s tebou a na tvoju spoločnosť, mal by ťa mať zo všetkých ľudí najradšej. A ak ten, čo tvrdí, že ťa ľúbi, taký nie je, iba vraví, že je, ale jeho skutky svedčia o opaku, vyhoď si ho zo svojho života presne rovnako, ako vyhadzuješ do koša banánové šupy. A porozhliadaj sa okolo seba, či nájdeš takého, u ktorého skutky zodpovedajú jeho slovám (lebo len taký neklame) a u ktorého ĽÚBIM ŤA nie sú iba prázdne slová, ale to dokazuje aj skutkami. Túto skúsenosť si získala, aby si sa naučila, že nesmieš hodnotiť ľudí podľa príslovia PODĽA SEBA SÚDIM TEBA, lebo budeš nešťastná. To, že ty si pravdovravný človek, neznamená, že aj ostatní sú takí. To, že ty nikdy nikomu neubližuješ, neznamená, že ani ostatní ľudia neublížia. To, že ty dokážeš ľúbiť, neznamená, že aj ostatní dokážu ľúbiť. To, že ty nikomu neubližuješ, neznamená, že ani ostatní neublížia. To, že ty si úprimná, neznamená, že ostatní nie sú falošní. Toto sa musíš naučiť. Obrň sa nedôverčivosťou a bude sa ti ľahšie žiť. Alebo aspoň budeš omnoho ľahšie znášať sklamania. Ty si zase vstúpila zo života toho chlapca, aby sa niečo naučil od života aj on. Aby, hoci je zlý, si zobral z teba príklad a aby sa naučil byť dobrým, aby sa naučil byť takým, ako si ty. On sa to však nenaučil a ani sa nenaučí. Nikdy. Ty zostaneš dobrá a on zostane zlý. Vymaž si ho raz a navždy zo svojho života, ale predovšetkým zo svojich myšlienok. Po nociach neplač, radšej zájdi do DVD požičovne a pozri si nejaké dobré filmy, aby si upriamila svoje myšlienky na niečo iné. Prečítaj si noviny a časopisy, ktoré doma nájdeš, prípadne si kúp aj iné, ktoré ťa bavia a upriam svoje myšlienky na ne, nie na zlého človeka, ktorý ti ublížil. Keď ti ublížil raz, urobí to aj druhýkrát, tretí, štvrtý... zakaždým. Zo zlého človeka sa nikdy nestane dobrý. Ale ver tomu, že osud si pre teba pripravil niekoho iného, lepšieho, takého, aký si ťa zaslúži a akého si zaslúžiš ty a ty raz budeš šťastná v novom vzťahu s celkom novým mužom. Čas ukáže, kedy sa tak stane.

tralala201

Matej K :)

Je to ůplne normálne, ja som napríklad uz 7 rokov bez vztahu, dlhé roky som sama. nechcela som sa s niekym davat do vztahu, pokial som nebola uplne vyliecená z toho predošlého.... Buď sám sebe psychiatrom...Počúvaj sám seba, nech si ty ako človek sám pre seba najdoležitejší. Neskúšaj na byvalku zabudnuť, nikdy nezabudnes na niekoho, koho si miloval. Navzdy bude tebou poznačený. A je už na tebe ako sa s tym vysporiadaš. :)

Matej K

Ja som bol s priatelkou skoro4 roky bola to moja prva. rozisly sme sa pred 3 rokmi a ja stale nemozem ju dostat s hlavy. skusal som secko mozne nic nepomaha. Zatie 3 roky som si nebol schopni najst ine dievca. jednoducho stale vidim tu jedinu predsebou a nedokazem s inou nic riesit ani sa stretnut ani rozpravat. rozmislal som na psichyatrom ale to by som bol us pekne v prdeli.

3nttt

neboj bude lepsie :) teraz sa ti to mozno nezda ale vytaz s toho co najviac.tiez som mala takehoto experta kurevnika jedneho.tiez som sa s toho dostavala pekne dlho...ale musim povedat ze mi to velmi pomohlo v tomze teraz mam na takychto trtkov cuch :) raz sa na ten rozchod budes pozerat ako na to nejlepsie z vasho vztahu :)

Krasomil

Přestal si tě vážit, jakmile začneš na partnerovi viset, tak to vycítí a už pro něj nebudeš ta, o kterou musí nějakým způsobem pořád bojovat, to znamená, dělat jí radost, vymýšlet různé akce. Má tě prostě jistou a hledá výzvy jinde, přestalo ho to bavit, že jsi pro něj udělala všechno, co jsi mu na očích viděla, stala ses jeho zoufalým stínem, někdo, koho si přestal vážit. Tím, co jsi pak dělala jsi jen potvrdila, že jsi na něm visela a tvůj život prakticky neexistoval, byla jsi součástí jeho života. I ve vztahu musíš žít svůj vlastní život, jinak je to cesta do pekel. Nikdy nesmíš na nikom viset, nikdy. Jestliže začneš viset, nejsi osobnost, ale někdo s nízkým sebevědomím, který si pak myslí, že sám nemůže existovat a jeho život závisí na někom jiném a ten druhý to vicítí a časem ho to prostě nebude bavit, že není s osobností, ale s kusem hadru. Kdy to lidi pochopíte.

Lenulienka.

sipuska je mi to luto, musim skonstatovat
ze si v omnoho horsej situacii, hlavne po 6tich rokoch a snahe vytvorit si rodinu aby si frajer utiekol z jedneho dna na druhy, velmi ti drzim palce aby ta to prebolelo cim skor:( ale bohuzial je to tak ze dobrym ludom sa stavaju zle veci..ten kto lubi vzdy trpi:( a vacsinou su to zeny, boze kedy som pocula o chlapovi takto odkopnutom so zlomenym srdcom?

sipuska

ahoj Lenulienka, necitala som vsetky prispevky takze neviem co ti kto napisal..viem ako sa citis.. ja mam za sebou tazky rozchod po 6 rokoch..uz sme spolu aj byvali a tento rok sme sa mali brat, dokonca sme sa pokusali o babätko..no spoznal inu, poynali sa 6 dni a on mi dokazal povedat ze sa do nej zalubil :((( ani si nevies predstavit ten pocit :(( zrutila som sa, este dva mesiace sme sa to snazili nejako uhrat, ale neslo to, tak sa nakoniec rozhodol ma opustit..s tou novou uz nie je v kontakte..a tiez mi kazdy hovori ze sa este po kolenach za mnou doplazi..po rozchode som si vypocula nazor na neho od vela ludi, hlavne od rodiny..a trosku mi to otvorilo oci, ze som celych 6 rokov zila pre neho, obetovala mu vsetko,a ja som pre neho bola iba handra ktorou manipuloval ako potreboval..lubim ho,aj on mi hovori ze ma ma stale rad, ze mu je to vsetko luto..je to pre mna tiez hrozne tazke :( ale neboj sa, cas vsetko vylieci, a poviem ti jednu vec, ak ste si sudeny tak sa vrati, a ak sa nevrati tak to tak jednoducho malo byt!! hlavu hore, viem ako sa trapis ale vsetko zle je na nieco dobre!!