Čapy na mandliach

RNG

Doplnam, infekcie zacinaju s kvapockami vo vzduchu, ktore sa pri dychani usadia dlhodobo v prinosnych dutinach a odtial s hlienami dostavaju na mandle, do krku do priedusiek pluc a dokonca aj do stredneho ucha. Mandle nie su povodny/primarny zdroj infekcii, takze ich netrweba z toho podozrievat ani vyberat. to problem nevyriesi. Co treba adresovat su nakazy v prionosnych dutinach, primarne, a mnohe sekundarne, ktore sa v tele rozmnozia, najma po pouziti antibiotik, ktore znicia nase probiotika v crevach, ktore inac vyrabaju vacsinu obrannych latok v nasom tele.
Krudky hnisu/capy na mandliach su hlavne plesnove a kvasne kultury a tie sa daju tiez znicit citricidalom, ako nakazy v prinosnych dutinach. lenze dnes uz GSE nie je velmi ucinne, lebo neobsahuje povodny citricidal, tj chemicky zmeneny vytazok z grapefruitovych semien, kde polyfenoly boli chemicky zmenene na zmes quartenialnych zlucenin, ktore su radove viac antimikrobialne, ako povodne polyfenoly. Jediny vyrobca, co dnes taky citricidal este vyraba je povodny, BioChem research pod nazvom "citricidal, profesional" a tiez neviem dokedy este, lebo farmacia chce ten povodny patentovany citricidal kompletne vytlacit z trhu.
Dalsie uzitocne su odmaskovace ako naC a serrapaptaza, ktore rozne zamaskovane infekcie odhalia, aby do nich nasa obrana alebo rozne antimikrobialne doplnky a lieky vobec mohli preniknut.
Kazdemu odporucam si doplnat to zakladne, co v potrave dnes zialbohu nedostaneme v dostatku podla novsich vedomosti(tj nie podla archaickych odporucenych dennych davok z roku 1948, ktorych sa lekari tak krcovite a spiatocnicky drzia)
Menujem najma doplnky selenu zinku, jodu vitaminov C E a D-3, pravidelne kazdodenne branie mikrovlaknin a obcas si nasadenie kvalitnych probiotik, co sa tymi mikrovlakninami zivia aby mohli plne osadit creva a produkovat nam ziviny, vitaminy a najma protilatky proti roznym infekciam.Vcitane kvasnym, plesniam a hnilobnym, ktore su na mandliach aj na jazyku a inde v tele.
Na plesne a kvasne kultury je dobre brat oreganovy olej, kde davka carvacrolu musi byt najmenej 3 x 200 mg. Dobra forma tohoto su entericke kapsule, ako ma napr firma NOW

tanisha

ahojte, tiez mam capy na mandliach...ale len posledne 4 mesiace po prekonani mononukleozy...podla vysledkov krvi a vyterov mi povedali ze som zdrava...no tie capy tam stale su (teda tak 2 dni su, 2 nie a tak sa to strieda)...precitala som si vase rady...a vyslo mi z toho, ze najlepsie je teda si ich nejak vytlacat alebo potierat...desi ma ale predstava, ze by som si mala nieco strcit do hrdla a dat to na mandle...dufam, ze sa nejak prekonam...to vas z toho nenapina ?

RNG

Zabudni na GSE, lebo jeho vyrobca, podobne aj ako vyrobcovia inych preparatov z jadierok grapefruitu nepouzivaju uz chemicky proces, pri ktorom malo ucinne polyfenoly v tomto vytazku zmenia na zmes radove silnejsich quaternialnych zlucenin. Dnes jediny vyrobok s povodnym citricidalom na trhu vyraba jedine firma BioChem Research pod menom citricidal, profesional.A som zvedavy, do kedy...
A je ho velmi tazko dostat ne internete (GOOGLE.COM), a musis si davat velky pozor, aby ta neoklamali slovom "citricidal" rozni ini vyrobcovia
Takze ked nemas na nalepke spomenute v obsahu quaternialne zluceniny, zabudni na silny ucinok povodneho citricidalu alebo stareho povodneho GSE,
Na zastarale/chronicke infekcie pouzivajte odmaskovace, ako NAC v davke 2 x 600 az 1200 mg, serrapaptazu, davka 3 x 120 000 IU a az potom sa rozne antimikrobialne latky a aj telesna obrana mozu dostat do odmaskovanych infekcii, ktore sa zdruzovanim a maskovanim brania inac proti zniceniu
. Jedine, co do nich moze v zamaskovanom stave preniknut, aj to len ciastocne je prchavy oreganovy olej, ktoreho antimikrobialna zlozka, carvacrol je ucinna najma na rozne kvasne a plesnove infekcie, teda okrem toho, ze je to zaroven odhlienovac.

Ogi2

Cavte decka.
Mam tiez problem s vikasliavanim bielo az zltkastych hrudiek ktore strasne zapachaju. Jazik mavam sem tam belavi niekedy az zltkasty no z ust mi vraj nepachne.
Mandle mam asi take akurát ani velke ani male ale su dost braydite.
Mavam este celku casto pocity ako by som mal upchatu jednu dierku alebo ze mam nieco s dutinami.
Castejsie ked sa vysmrkam a mam uplne prazdny nos sa mi dycha par sekund v pohode no hned ako si nos poutieram sa mi akoby zapcha.
Tiez dost casto citim ako mi z hornych dich ciest (dufam ze to spravne lokalizujem) steka hlien (ktorému dopomozem bud viplutim alebo prehltnutim) a ked ho vzpluje ma belavo zltkastu farbu

Zubi mam ok az na lavu hornu sedmicku v ktorej mam z boku dieru. (este som s tym u zbara ani nevol ale cim skor pojdem)

A este co mi je, bol som darovat spermie a na spermiograme my visla hodnota leukocitov v ejakulate velmi vysoko. objem ejakulatu bol fajn aj pocet dobre plávajúcich spermii nieco okolo 45 milionov na nejaku rozlohu tusim (bezny pozemstan tejto doby mava 15 milionov (dufam ze milionov ak sa to udava v iných jednotkach prosim opravte ma nemam ten papier pri sebe teraz))
Len koli leukocitom som darovat teda nemohol
bol som s tym aj u urológa sexuológa no ejakulat po vsetkych strankach bol ok a aj moc a u obvodaka krv a aj moc bol tiez ok

Na mandle som skusal JOX (kazde 4 h, cca 7 dni). Je to vazne ekrazit a treba vediet sam so sebov pracovat. Pred aplikaiou odporucam dobre sa predychat a nakoniec sa nadychnut a vysriekat mandle 3. az 5. vstrekmi (podla potreby a odporucania z pisomnej informacie) Po aplikacii sa vam spustia sliny, Odporucam neprehltat (zmyli by ste si z mandli ten jod/x), ale naklonit sa nad umivadlo a nechat pootvorene usta ta aby sliny mohli vytekat, a zaroven sa sustredit na dychanie pretoze chvilu to bude neprijemne pri dychani no nebojte vydrzite to hlavne aby ostalo co najviac jodu na mandliach (odporucam vystriekat to dokladne predsa len tam kde nebude nemoze pomoct vystriekajte teda krcne mandle a tiez ten brmbolcek v strede hore :))

Po tejto liecbe som cca tyzden nevykaslal ani kusok no tu zrazu som vykaslal asi 2x väcsiu hrudku co ma strasne zarazilo a sklamalo (mozno som mal pokracovat s aplikaciov este par dni)

Teraz som si podla odporucani v tejto teme, zakupil Koloidne striebro {AG KOLOIDNÍ, koncentracia 20ppm(20mg/liter), 1/2 litra, za 15eur}
Na dezinfekciu nosa a prinosovych dutin.
Cize si to budem kvapkat do nosu kvapatkom(asi 3kvapki na nosnu dierku) kazde 3 hodiny
a tiez si s toho sem tam asi chlipnem a vykloktam

Dalej zakupim roztok Citricidalu ktory bude uzivat tak isto ako hore uvedene koloidne striebro akurát s 1.5 hodinovym rozostupom.(ale neviem ci ho mozem aj pit a kloktat nim)
(zatial som toto nezohnal v pohotovostnej lekarni v ruzinove ani v lekarni na strecnianskej v petrzalke to nemali ani o tom nepoculi)

Dalej Propolisovu tinkturu {koncentracia 85%,50ml,3.79eur,pozor farbi}
Ktorov si podla odporucani tu kloktam a to postupne prehlta (preco nie), a potieram mandle a vsetko tam v krku

Dalej Betadine (Jod)(30ml,2.96eur) zriedeny v pomere - Betadine 1:10 cistej vody.
Ktory budem striekat na mandle a vsetko tam navôkol aj na jazyk.

Planujem dalej zakupit
GSE (aj ked neviem co to je este som negooglil)
Oreganovy olej
Extrakt z olivových listov
Graviolu
Lapacho
salviovy extrakt
Folsalvin, alebo Florsalmin,
kvapky Bukofit

Chcem skusit aj Klinceky. Cmulat v ustach kazdy den po dobu 2 tyzdnov. Ak uz v ustach nebude citit po nich chut, tak ich treba jemne nahryznut, vypustia etericky olej a cmula sa dalej.

Vraj mozna pricina problemov moze byt Actinomyces israelii ako tu uz niekto uviedol.

Tu su nejake zaberi na YouTube ake to moze byt velike
www.youtube.com

Tu su videa ako sa to po domacky moze vitahovat
www.youtube.com
www.youtube.com
www.youtube.com

A tu dalsie zakroky
www.youtube.com

www.youtube.com

www.youtube.com

www.youtube.com

PS pri pozerani videi sa vam bude trosku krivit tvar :)

Dalej niekolko clankou ktore sa venuju tejto problematike

Tu je krasne vsetko vysvetlene ale ozaj krasne a od odbornika
www.orl-lfuk.sk

Dalsi clanok
www.pluska.sk

Forum kde prispievaju ludia
www.livedoctor.cz

Forum kde prispievaju ludia (tociaci nieco o energiách :)
forum.reiki.sk

Tu sa pise aj o spojitosti s urologickimi tazkostami
nanicmama.sme.sk

www.zdravi-az.cz

www.porada.sk

PS otec mal jedneho casu problemi s mandlami (abces alebo abses teraz neviem)strasnu bolest pocitoval a mal tam nieco doktor hned ze musia ist krcne mandle von. Otec ale nechcel aby mu ich vyberali tak sa dohodli ze mu tu vec proste prepichne. Hned ako mu to prepichol bolest prestala a uz sa nikdy neukazala. Od etj dobi problem ziadny nema je to cca 3 roky a terazma 54 rokov.

To je teda priklad ked netreba hned mandle vyberat, ale su pripady kedy tie mandle proste ist von musia

deborahma

Ja si liečim čapy na mandliach šalviovou silicou - 100% prírodná stojí okolo 2 eur. Možno ju zohnať v supermarketoch, lekárňach, na internete ... Treba si ňou priamo potierať mandle. Ja si ju jednoducho nakvapkám na ruku a prstom potieram - ale aj zozadu, kde viem, že mám problematické miesto. Hneď po pár dňoch som prestala cítiť "pnutie", čapy výrazne ustúpili a aj známa "aróma" :-). Najprv som si ich potierala 3x denne, neskôr menej. Neodporúča sa však používať dlhodobo, preto treba dať pauzu, príp. podľa potreby pokračovať v liečbe. Pretože šalvia funguje vraj ako prírodné antibiotikum. Účinnou ju robí to, že je silne antimykotická a antiseptická. Je tiež veľmi aromatická a podporuje slinenie, ale určite to stojí za to. Takže pár krát vypľuť sliny, a napokon ostane v ústach pocit čistoty.

elen666

Zuzka aj ja mam 2 capy,a vcera ked som bola u krcneho lekara , tak sa spytala a ste si ich vytlacala s niecim,A ja ze ani neviem ci sa vytlacit mozu, tak preco mi ich ona nevytlacila?? a ja si ich mam sama.

zuzanka3

Dobry den,
citam ze niesom sama ktora ma problemy s čapmi na mandliach, akuart s vynimkou ze ja nemam biele bodky,-mavala som aj tie ale sami vypadli. Teraz z casu na cas ked mam hlieny tak mi vyjde z krku resp. z mandle aj čap, viem že je to čap lebo to zapacha je to nechutne a rada by som sa toho zbavila, bola som u krčneho-odpoved znela musite s tym zit! Ale ja nechcem žit so zapachom v ustach...ako si to mam vyberat ked nemam biele fliačiky ale viem ze to tam je? Dakujem

RNG

Ako som uz viackrat pisal, roznych antimikrobialnych je v prirode hromada, z nich vo formew neskodnych potravinovych doplnkov na trhu je tiez dnes uz hromada znacne ucinnych, uvediem len oreganovy olej(davka cvarvacrolu v niom musi byt 3 x 200 mg na ucinnost)
GSE, originaklny, co obsahuje 33% citricidalu, ucinnost ktoreho na rozne bakterie si mozes vygooglit (pod citricidal a moj nicok, lebo povodne tabulky uz z internetu zmizli a ja som si na stastie tieto originalne zalohoval), tiez extrakt z olivovych listov, kde treba na ucinok davku 3 x 300 mg oleuropeinu, tiez hromada inych, ako graviola, lapacho, muncaria tometosa(na Slovensku znama ako Vilcacora) a z nej vytazene Samento/prima una de gato , vacsie davky collostra,cordycepsu, chagy, dlho brane aloe vera, betaglukany(3 x 400 mg intenzivna davka) atd.
Toto nie su ludove lieky, ale ucinne extrakty, ktore pouzivaju mnohi lekari dnes miesto chemickych liekov, a to s velkym uspechom.

HAVRAN

6.KROKOV PROTI ZáPALU MANDLÍ:

1.Vdychovať výpari z horucej vody so soľou je veľmi učinné čiže "naparovať" sa.
2.Piť šalviový čaj
3.Piť harmančekový čaj na ničenie streptokoka ! ! !
4.Zelený čaj na detoxikáciu ! ! !
5.Vitamín C a vitamín B
6.Matový čaj na odhlienenie ( 0,7l denne)