Mam 17 a tehotna?

Príspevok v téme: Mam 17 a tehotna?
nervozna

Mam 17 rokov a neviem ci som tehotna alebo mi len meskaju kramy...tie som posledny rok dostavala priblizne vzdy po 24-29 dnoch od zaciatku poslednej menstruacie.ale teraz od zaciatku poslednej menstruacie cakam uz 38 dni a stale nic.to zeby som bola tehotna je mozne aj ked vacsinou sa chranime a chalan si dava dost velky pozor.bola som asi 2 tyzdne minuly mesiac dost chora a brala som velmi silne antibiotika je mozne ze by mi to mohlo narusit cyklus??s priatelom sme spolu dlho poznam ho a velmi sa lubime nepochybujem o tom ze by sa omna dokazal postarat,ze by somnou zostal.mne by to nejak extremne nevadilo keby som bola v tom lebo dieta by som mala az nejakeho pol roka po 18tke....lenzeee...bojim sa toho co by mi povedali rodicia.neviem si predstavit ako by reagovali.ci by som im to mala povedat co najskor alebo pockat kym to sama rozdycham.o par dni si spravim tehotensky test...ale co potom??

katarina655

Nervozna a nezačala si ty nejako skoro sexovať? :-D kks nie si ty ciganka? Oni už aj od 12 rokov sexuju. A potom sa tu ideš vypytovať či si tehotna? No ak si nemala ochranu ani ty ani on tak sa nečuduj. S takymto pristupom budeš potom tehotna aj každý rok.

anonymka23

nervozna,
držím palce a hlavne veľa zdravia vám prajem! :) A neboj, vzťahy v rodine sa podľa mňa časom zlepšia, keď Tvoji rodičia uvidia to malé bábätko. :)

MS9

Neboj chlapi(buduci dedkovia) su bohuzial v tomto taky...Hlavne ked sa jedna o tak mladeho cloveka ako napr 17rocneho :) ale aj ten sa s tyn raz zmieri. A je potesujice ze matka to uz ako tak predychala :D Ty sa drz a hlavne mysli pozitivne :) Da sa to vsetko zvladnut ked clovek chce. A ako videt ty chces :) Ja som tiez uz par krat tak stresovala..Mam 18 no tiez som si ista ze keby sa nahodou nieco stane, tak by priatel samozrejme ostal pri mne a pomahal mi ako by sa najviac dalo :) takze v tomto mas dokonca este stastie lebo vacsina takych pripadov konci tym ze vlastne chalan je ten nevyspely a vykasle sa na babu aj na to male. inac ako to vzal priatel?:D...no v kazdom pripade ti drzim palce a drz sa :)))

nervozna

a ak je tu este niekto co mi chce nieco vycitat tak nech sem radsej ani nepise.inak si nazory rada vypocujem:)Diky za pochopenie

nervozna

tak uz je to lepsie.dobre som nezodpovedna a som mozno spravila chybu.ale nebudem sa riadit tym co si o tom myslia ostatni ked ja to predsa citim inak.bola som uz 2 x u doktorky dalo sa to vziat len do konca tohto tyzdna,mama sa snaziala ma prehovorit.ale to ze si to necham(som v 11 tt)to je moje rozhodnutie a viem ze aj keby bolo nespravne nahodou(co si nemyslim traz uz vobec)tak bude moje.som si 100% ista tym ako to chcem.a vsetko som si uz pozistovala skolu si normalne dokoncim.a po tom ultrazvuku uz by som nebola schopna ist na potrat pretoze som to videla a je to vazne uzasne.strasne sa tesim.)a je mi jedno co si o tom ludia budu myslit.mama je uz v pohode ukludnila sa a vzala to dobre take som rada.myslim ze casom to bude este lepsie(aj ked otec sa somnou este velmi dlho nebude rozpravat)

Aja02

VYkČ: Aké zabitie? Je vecou každej ženy či pôjde na interrupciu alebo nie. A k téme. Jej matka má do toho tiež čo povedať, keďže žije u nej a ona by sa o ňu a jej dieťa starala. Jej priateľ nemá ani učňovku, a keď sa to dieťa narodí, tak ju možno opustí. Je zrejme v jej veku, takže láska na celý život to asi nebude. A potom ku komu pôjde milá zakladateľka témy? K matke! Ešte stále jej nemá do toho čo hovoriť? A pardon, ale keď ona sama napísala, že jej sa na materskej kvasiť neoplatí, keďže nebude dostávať peniaze (to som použila jej slová), tak potom sa jej zodpovednosť a uvažovanie=0.

Limberka7

ahoj nervozna, v prvom rade ti chcem popriať veľa veľa síl aby toto bravúrne zvládneš... a ak sama na potrat nechceš ísť (veríš svôjmu priateľovi, máte kde s malým byť, zvládnete to po finančnej stránke a bábo chcete) nenechaj sa do toho mamou dotlačiť.. ona povolí, neboj.. toto je len prvotný šok a ak ťa má rada (o čom nepochybujem) tak to bude stále len a len lepšie a keď prvý krát uvidí svoje vnúča bude to už úplne v pohode, dokonca sa bude z neho vytešovať.. mám kamarátku, ktorá na naliehanie rodičov ešte v nižšom veku ako si ty, išla na potrat. doteraz (ubehlo vyše roka) ju to nesmierne trápi (depresie) a určite aj mňa s ňou.. a mám ešte jednu kamarátku a tá si v nízkom veku bábo nechala, donosila, porodila a je šťastná spolu s priateľom a rodinami ako ešte nikdy.. dieťa je naozaj dar na nezaplatenie, treba si ho vážiť.. držím palce :) ak by si čokoľvek potrebovala (kľudne aj len pokecať) ozvi sa na estrellka5@gmail.com :) ...