Maturita

Príspevok v téme: Maturita
Janoo

Takže ide o to, že som maturant a snažím sa učiť tie témy a všetko okolo toho aby som už nejako prešiel ale problém je v tom, že mi to nejako nejde a bude to asi tým, že nemám motiváciu. Viem, že sa učím pre seba a záleží na tom aj moja budúcnosť... Ale spozoroval som na sebe, že aby som sa dobre učil potrebujem nejakú motiváciu ale hlavne nejaké povzbudenie. Je to aj o ľudských kontaktoch. Tiež som spozoroval, že ľudia ktorí majú kamarátov/ky, frajerov/ky tak sa učia podstatne lepšie ako ja. Ja nemám žiadneho kamaráta, v škole je to len také umelé ale skutočných kamarátov nemám. Tak čo teraz? Mám sa pri tom učení unudiť? Čítam si jedno učivo dookola a nie a nie si z toho niečo zapamätať. Aké mám možnosti? Takým ľuďom sa hovorí trosky.

Heatherka

bingham sak jasne, ze chaalani chodia do skoly kvoli kamaratom. ja som tam kvoli nim nechodila. mala som 3x do tyzdna treningy, chodila som na gympel a bola som rada, ze sa vyspim :D
ja som to tak nebrala, ze nemam kamosov a tym padom motivaciu. ja som janovi chcela len napisat, ze aj tak sa da a prezit to.

Meretseger

Učiť sa na maturu je fajn, hoci ani od toho si človek nemôže veľa sľubovať:) Na ZŠ a celé 4 roky na gympli som excelovala na angličtine, napokon som ju dala na 3 a odvtedy si v AJ absolútne neverím. Maturitný sloh však na 100%.
Matura je fraška.

george303

Binhham
Presne to poznam ja ked niektorym kamosom rozpravam ako som urobil maturitu tak mi neveria ... Natrafil som na neuveritelnu skolu boli to 2 roky nadstavby skola bola sie 40 km od domu ale aj tak sa oplatilo dochadzat , bolo to denne studium niekedy som sa tam neukazal aj mesiac inak som tam chodil v priemere tak 2 krat do tyzdna niektory ucitelia ma ani nepoznali :D Triedna ucitelka bola dost mlada a tikali sme si snou , ospravedlnenky sme si pisali sami pred nou ;) Fakt to boli krasne 2 roky da sa povedat ze to boli prazdniny len na konci som to trochu presvihol a nepustili ma na maturity v normalnom termine ale ale az po letnych prazdninach ...
O maturitach som si myslel ze je to iba formalita , ved to vsetci vraveli , ale vobec to tak nebolo bol to naozaj najtrapnejsi den v mojom zivote stale sa ma tam nieco pitali a ja som vobec nic nevedel , najlepsia bola anglicitna tam som fakt nic nevedel a mal som chut sa postavit a tresnut dverami ale nejako som to prezil ... V tej chvili som fakt lutoval cele tie dva roky ktore som sa neucil .. ale nakoniec som to uspesne dal .. :D

bingham

heatherka...do skoly sa chodi hlavne kvoli kamaratom...ale jasne treba sa aj nieco ucit

janoo...ja som chodil do skoly hlavne kvoli zabave...mal som jeden zosit na asi 8 opredmetov...a 2 dni pred maturitou mi robila frajerka tahaky...inak som sa nic neucil....maturitu som spravil(lepsie ako ti co sa ucili)...a isiel som sa dobre rozbit...

Heatherka

Do skoly sa chodi kvoli kamaratom alebo kvoli uceniu ??? Jednoducho sa to uc, cim skor sa naucis, tym skor budes mat volno, to by mala byt tvoja motivacia.a budes mat cas pre seba.

ja som v skole kamaratov nemala, ani kamaratky, lebo boli to podrazacke svinusky :D ktori ma iba vyuzivali a povacsinou asi zavideli alebo co.ze sa dobre ucim, alebo, ze som usilovna alebo co ... a som na vyske, prezila som to a snazim sa prezit ...

kamosi, co maju frajerky tak sa ucia, lebo si sadnu na zadok a rychlo sa naucia aby mohli ist von. ty len dat tym sedis, bezducho, myslienky mas hore dole a nic sa nenaucis....

najdi si nejkay konicek a budes si vediet zorganizovat cas. ked si ho zorganizujes pojde ti to lepsie :)