Gymnazium alebo obchodna akademia

atm

inac najlepsie je bilingvalne gymnazium alebo matematicke a uplne najlepsie je gymnazium zamerane na matfyz s vyucbou v anglictine:). to potom mas solidne predpoklady sa dostat kam chces, aj na harvard:)

lentilkaaa

bumbacik...ano v pripade ekonomickej vysky je OA vyhodou ale pri ostatnych asi nie...ale myslim si ze obidvoje je dobra volba...pokial ju bavi matematika a pod. tak preco nie aj OA...len ten gympel ma fakt sirsi zaber

bumbacik

Pokial chce ist dalej studovat medicinu, pravo pripadne nejaky odbor, ktoreho taziskom je chemia, fyzika alebo biologia, tak by som volila gymnazium. V ostatnych pripadoch povazujem bez urazky gymnazium za stratu casu. Studujem ekonomicky odbor a gymnazisti mali dost problemov s niektorymi skuskami, preto ak do buducnosti planuje studovat nieco s ekonomikou, tak rozhodne jej obchodna pomoze viac. Chodila som na OA a podla toho ako moji znami hodnotia studium na gymnaziu, som rada, ze som si vybrala obchodnu. Myslim, ze cloveku da do buducnosti viac rozhlad o ekonomickej stranke zivota ako mat vseobecny prehlad a prakticky o nicom.

bingham

ja som volil obchodnu...ako pozitivum vidim ze sme vedeli lepsie ucto...podnikovueko...tovaroznalectvo a tu to aj zrejme konci...a u mna zavazilo aj to ze ked som prisiel na den otvorenych dveri a videl som tie baby co tam boli...tak som mal hned jasno...a nelutujem...

kv

neskoro.

ale proste slovensko je taky picny stat , boze ze zrovna ja som sa tu musela narodit.a ano stahujem sa prec ale aj tak tu mam starych rodicov : /

lentilkaaa

kv... a tvoj problem bol vo vybere vysky zrejme a nie vo vybere strednej skoly...a to je dost blbe ze nevies nic robit :)