Farba stolice

Príspevok v téme: Farba stolice
ojoj

Ako zistím, že je v stolici natrávená krv? Mávam tmavšiu stolicu, niekedy sú tam také čierne bodky, akoby káva, ale kávu nepijem. Pripisovala som to tomu, že jem len celozrnné pečivo, že tie bodky by mohli byť z toho. Alebo ešte z banánu. Za posledné dva týždne beriem už druhé antibiotiká, tak neviem, či to nemôže mať vplyv. Ako teda zistím rozdiel, či je to krv alebo len farba stolice?

ojoj

Ahoj, ja sa síce bojím a veľmi, na gastroskopiu aj kolonskopiu idem vo februári. Mám taký strach, že to ani neviem opísať. Ak to nie je z banánu, tak potom to môže byť z toho celozrnného pečiva, tam je predsa veľa všelijakých malých čiastočiek, nie?

Lulu2011

z bananu to nebude, ja banany vobec nejem, mam take bodky uz 2 roky, hladala som aj na zahranicnych strankach a je tam kopec ludi, ked si das cez google co maju tento problem, ak sa nebojis chod na gastro, ale cakaj hadicku zhora aj zdola, ak sa bojis vyskrtni vsetky potraviny z ktorých by to mohlo byt a odsleduj to

ojoj

Ďakujem za odpoveď, lenže ja mám diagnostikované hemoroidy, ktoré mám po antibiotikách podráždené, takže test by nebol spoľahlivý, keďže tieto hemoroidy mi teraz sem-tam krvácajú.