Glomerulonefritida

Príspevok v téme: Glomerulonefritida
VeryNice

Pekný večer prajem, diagnostikovali mi Glomerulonefritída, chcem sa opýtať či to niekto z vás alebo rodiny má/mal. Prípadne vie tu niekto niečo o tom? Zaujímajú ma veci typu: Či je to "úplne" liečiteľné, a či je to vážna choroba alebo niečo "normálne" tým myslím, že sa to vylieči ako chrípka a hotovo. Mal som sa asi opýtať lekárky ale bol som z toho hotový a v ten moment ma ani nenapadlo sa niečo pýtať. Proste som bol mimo z toho, že mám ďalšiu chorobu. Inak dnes som dosiahol dvadsať rokov takže paráda. Najlepšie na tejto klauniáde je, že okrem rodinných príslušníkov sa nemám o koho oprieť, nemá ma kto podporiť takže buď ma to zlomí alebo sa stanem silnejším.

RNG

Glomerulonephritis je diagnoza na poskodene ladviny, kde sa v moci nachadza krv a bielkoviny, nakolko ladviny nefunguju spravne a krvacaju.
Poskodenie moze byt z mikrobov, roznych chemikalii, vcitane mnohych liekov ako napr NSAID y, vcitane samozrejme aspirinu a derivatov kyseliny salicilickej, z tazkych kovov, najma ortuti, organickych riedidiel farieb a mnohych chemikalii pouzivanych v domacnosti
Ak sa odstrani pricina, ladviny sa mozu po case regenerovat do znacnej miery.
www.ncbi.nlm.nih.gov
Velmi casty dovod su rozne infekcie, najma zle adresovane streptokokove a candida.Ale mozu to byt aj poranenia z ladvinovych kamenov, organicke chemikalie ako riedidla lakov a ine.