Pes a silvester

D...a

Aacc, ja sa ti nedivim, ze ta to rozculuje, pretoze fakt existuje vela nezodpovednych psickarov. Ja si ani neviem predstavit ist na prechadzku so psom a bez sacka. A aby som nan nahodou nezabudla, mam vzdy na voditku priviazany aspon jeden. Tu v DE je tiez dost takych, ktori to neodpracu a idu pekne dalej. Ja som uz dokonca neraz zbierala h....a v okoli nasho domu aj po cudzich psoch, lebo mi bolo trapne, ze to bude na nasich, ja mam dvoch psov. A potom kazdy nadava len na chudakov psov, ktori nemozu za svojich nevychovanych panickov.

Aacc

Ano...treba zakázať delobuchy na sivestra ale treba zakázať aj chov psov na sídlisku. V našom vchode su štyria a otravujú od skorého rana až do noci :-(
...o hovnach a oštatom výťahu nemusím hovoriť...a to je 365 dni v roku...
Silvester len jeden deň...tak sa pýtam čo je horšie?! ...a nepíšte mi prosim že nemožem hádzať všetkých do jedného vreca...lebo vidím ako sa venčí za svetla a ako za tmy...pokukaju či neni nikdo na blízku a odídu preč...žiadne upratovaní po svojom psovi sa nedeje...

Aacc

Ano...treba zakázať delobuchy na sivestra ale treba zakázať aj chov psov na sídlisku. V našom vchode su štyria a otravujú od skorého rana až do noci :-(
...o hovnach a oštatom výťahu nemusím hovoriť...a to je 365 dni v roku...
Silvester len jeden deň...tak sa pýtam čo je horšie?! ...a nepíšte mi prosim že nemožem hádzať všetkých do jedného vreca...lebo vidím ako sa venčí za svetla a ako za tmy...pokukaju či neni nikdo na blízku a odídu preč...žiadne upratovaní po svojom psovi sa nedeje...

D...a

A preco mu chces nieco dat, mozno sa ani nebude bat. Hlavne sa chovaj normalne, o polnoci zatvor okna, pusti silnejsie telku, pripadne mu daj maskrtu, atd. To dost pomaha bojacnym psikom prezit ten zasrany rachot. Ja pre toto Silvestra neznasam. Nehovoriac o divych zvieratach, ktore musia mat z toho traumu. Uz by bolo na case to zakazat. Myslim tie silne petardy, ci ako sa to vola, to teda fakt nemusi byt.

D...a

Lenka, v ziadnom pripade! Uz sa viackrat stalo, ze pes skolaboval prave preto, ze dostal tabletku na oblbnutie. Vtedy je vraj pes ako ochrnuty ale vsetko pocuje, co v nom vyvola este väcsiu paniku, lebo nevie, co sa s nim deje. A tabletu na tuhy spanok by som uz vobec nedala. Ja mam dvoch psikov a ti sa veru moc boja. Skusam zase homeopatiu, lebo uz nam pomohla ale nejaka chemia neprichadza do uvahy.

Lenka0283

Ahojte .prosim vas mam doma pol rocneho dobermana..a ide silvester..myslite ze mozem dat tabletku na spanie aj takemu malemu psikovi? dakujem

tini

mam 2 rocneho psika a asi pred dvoma dnami som bola s nim von a buchla pri nom petarda. Odvtedy sa boji ist von, ked sme von hned uteka domov...co mam robit?

slnečnicaa

Neboja sa, aj teraz, ked decká hádžu pirátov, ani ich to nehne. Idú sa pozrieť pri bránku, že čo to, kto to a keď nikoho nevidia zalahnú naspat do búdy.

Deria
Ja by som si ten Silvester vedela odpustiť, beriem to ako klasický deň, párkrát som ho už aj prespala:-) Psov sme mali odjakživa a že by som ich niekedy nechala v štichu, tak to isto nie. Mám ich radšej ako ľudí, preto teraz riešim túto dilemu. Na jednej strane, chcem byť s priateľom, pretože niesme spolu často a vačšinou sa on prispôsobuje mne, na druhej strane neviem ako to zvládnu psi. Strážiť ich naozaj nemá kto. Starých rodičov nemám, rodičov takisto nie, brat má svoj program a sestra býva v zahraničí. A od kamarátiek ozaj nemôžem chcieť, aby sa mi na Sivestra starali o psov.

Deria

a to by si sa dokazala uvolnit a bavit sa, keby zostali sami doma?! chudence. ked si s nimi, je to nieco ine ale ked nastae ten krach a oni budu sami, garantujem ti, ze to bude pre nich riadny stres. no jo, to su situacie, kedy pes pozna, ze ho pan nechal v stychu. kazdy, kto si chce zadovazit psa by mal dopredu zvazit, ci je ochotny si kvoli nemu aj nieco odpustit. :)) a co rodicia, babka....? nemozes ich dat tam niekde do rodiny? porozmyslaj.