Moze byt vztah z rozumu stastny?

Príspevok v téme: Moze byt vztah z rozumu stastny?
Marina383

Mali ste / Mate vztah, do ktoreho ste sli z rozumu? Nemyslim ziadne financne a podobne dovody.
Mam za sebou niekolko nevydarenych vztahov a mozem povedat, ze je to hlavne moja chyba. Islo o permanentne ten isty typ muza a zrejme aj z toho vyplyval opakovany neuspech.
Som uz nejaky cas sama a v mojom veku by som uz rada pomyslala na nieco trvale. Uz dlhsiu dobu mam kamarata, s kt. sa obcas stretnem a vyborne sa s nim porozprava. Dotycny mi jasne dava najavo, ze ma zaujem, ale je natolko taktny, ze to neprehana. Takto to funguje uz dlhu dobu. Viem si ho predstavit ako skveleho partnera, cloveka do zivota, bohuzial ma vsak vobec nepritahuje. Castokrat nad nim rozmyslam a viem, ze by mohol byt oporou, kt. hladam a hlavne, ze je to clovek na vazny vztah.
Na druhej strane si vravim, ze by to bolo odo mna maximalne sebecke ist do vztahu s takymito dovodmi, lebo on si zasluzi cloveka, kt. bude lubit :( Potom si zase vravim, ze je dolezite, ze sa s nim citim dobre a vsetko ostatne pride neskor. Vela zvazujem. V poslednom vztahu som sa dost popalila, takze velmi lahkovazne sa mi do vztahu nechce.
Mate skusenost s podobnou situaciou? Aky je vas nazor?

Marina838

Myslim si, ze rovnako mozes dopadnut aj ked si z niekym z tej najvacsej lasky. Pripadne este horsie. Ak prides o niekoho koho hlboko milujes, pripravi ta to o rozum.

natusa42

Marina ano ,viem...poviem ti ich zopar :(
krstna sa vydala z rozumu,lebo nechcela ostat sama za alkoholika,ktory ju roky tyra ci uz psychicky,alebo fyzicky ..

babka sa vydala za muza s ktorym bola cely zivot nestastna ,lebo ho nelubiola a laska neprisla casom...

mama mojho priatela sa vydala za muza,ktoreho nikdy nemilovala a dnes skoncila na antidepresivach

Marina838

No u mna dopadli katastrofalne prave tie z lasky. Casom si vsak zacinam uvedomovat, ze najdolezitejsie je mat cloveka, na ktoreho sa da spolahnut, porozpravat sa, nieco, co nie ako na hojdacke. Proste vazit si to, co tu je a nie cakat vecne na princa na bielom koni.
Natusa, vies dat nejaky priklad, konkretne popisat?
J111 ked ta nic k veci nenapada, tak radsej ani nepis.

natusa42

nie,nechaj to tak ..musí tam byť láska .....poznmám strašne veľa manželstiev,ktoré takto začali,že " z rozumu " ,nie pre prachy,ale pre toto isté,či ty ..že pomaly starí dievka a tak ...a zo zúfalstva si niekoho vzalki,lebo boli sami ....a dopadlo to viac neý KATASTROFALNE a teraz neprehanam ...

Anaya

Môže sa stať, že to príde po čase a ... že to nepríde vôbec. Pamätám si, že mama jednej kamarátky raz povedala, že sa vydala a až po nejakom čase prišla láska.Hm....ktovie, ako to je.
Možno by si to mala s ním skúsiť. Ak vám to vyjde, bude to super a ak nie, tak sa môžete obaja posunúť nejakým iným smerom.