ockovanie deti (povinna vakcinacia ano/nie?)

Jaja15

Ja som skôr za očkovanie. Nie som lekár, takže neviem posúdiť prínos alebo škodlivosť očkovania. Ale všetkých lekárov čo poznám, tak svoje deti dávajú očkovať a očkuje sa po celom svete niekoľko generácií. Moja generácia bola očkovaná, naši rodičia aj naše deti. A sme zdraví a žijeme. Skôr si myslím že očkovanie môže byť spúšťačom ochorenia ak má dieťa nábeh na určité ochorenie. Ale tých spúšťačov ochorení je veľa. Sú ľudia(aj deti) u ktorých napr. obyčajné jahody alebo orechy môžu vyvolať ťažkú alergickú reakciu, začnú sa dusiť a bez rýchleho lek.zásahu hrozí smrť. Ale to neznamená že svojmu dieťaťu nedám jahody. Rovnaký prípad je pichnutie včelou. Nebudem sa vyhýbať pobytu vonku len preto že moje dieťa tam môže poštípať včela a vyvolať ťažkú reakciu. Ale myslím že by malo byť na dobrovoľnej báze.

Omen

Kubo, ale no tak, keď si chlap, tak buď chlap! Bol si to TY, kto zmenil tému, keďže link, ktorý som tu zavesila a aj moje vyjadrenia sa týkajú stále tej istej témy! Takže, buď taký láskyplný a neobviňuj ma z toho, čo si spravil ty! ; )

Kubo11

Milá Omen,
dúfal som že táto debata skončila, ale keďže zase šírite nezmysel musím reagovať.
"predpokladám, že si naozaj muž?! , a teda nemáš maternicu"
- musím vás pochváliť za dobrý postreh.
"preto ti nehrozí HPV infekcia, ktorá spôsobuje rakovinu krčka maternice, a teda teba osobne sa vakinácia HPV netýka"
- zmenili ste tému z povinného očkovania na HPV ale dobre, aspoň sa niekto poučí.
Existuje viac ako 100 typov HPV, z ktorých väčšina je neškodná a vyvoláva len bežnú infekciu. Pätnásť z nich je onkogénnych, čiže môžu spôsobiť vznik rakoviny. Za vznik rakoviny krčka maternice sú zodpovedné hlavne typy HPV 16 a 18. HPV 6 a 11 spôsobujú asi 90% genitálnych bradavíc.
Takže by som chcel vyvrátiť vaše mýty.
1. mýtus - HPV SA TÝKA IBA ŽIEN.
Správne: HPV sa týka rovnako žien i mužov.
2. mýtus - HPV SPÔSOBUJE IBA RAKOVINU KRČKA MATERNICE.
Správne: Ženy: - rakovina krčka maternice, rakovina vonkajších pohlavných ústrojov, rakovina vagíny.
Muži: - rakovina penisu.
Ženy + muži: - rakovina v oblasti hlavy a krku, rakovina análneho otvoru, papilomatóza hrtanu, genitálne bradavice.

U nás sú dostupné 3 vakcíny, ktoré čiastočne (50-100%) uhrádzajú zdrav. poisťovne pre 13 - 15 (18) r. dievčatá aj chlapcov.

Omen

Milý 48-ročný Kubko, predpokladám, že si naozaj muž?! , a teda nemáš maternicu, preto ti nehrozí HPV infekcia, ktorá spôsobuje rakovinu krčka maternice, a teda teba osobne sa vakinácia HPV netýka. Nie si ani český gynekológ, u ktorého sa tento vírus našiel, ale v hrdle! A o vážnych alergických reakciách, ktoré končia anafylaktickým šokom a fatálne, nemáš ani šajnu! ; )

Kubo11

Milá Omen,
" link nebol určený tebe" - ten link na konšpiračnú stránku šíri hlúposti medzi ľudí a vtedy mi to nedá nezareagovať.
"lebo ty si ešte mladô, neskúsenô" - mám 48 r., ale je fakt že ma na trhoch predavačky tmavej pleti oslovujú "mladý pán"
"nemáš deti" - ale mám a dokonca už aj vnúča.
"nevyznáš sa v problematike" - vyznám a preto som napísal príspevok. Neprispievam do tém v ktorých sa nevyznám.
"Je určená rodičom, ktorí uvažujú nad takouto vakcináciou, aby dobre zvážili pre aj proti" - no tak aby mohli lepšie zvažovať, pridám ďalší link, ale nie konšpiračný, ale napr. z Úradu verejného zdravotníctva SR:
www.uvzsr.sk
a ešte:
www.uvzsr.sk

Omen

Milý Kubko, link nebol určený tebe, lebo ty si ešte mladô, neskúsenô, nemáš deti a nevyznáš sa v problematike. Je určená rodičom, ktorí uvažujú nad takouto vakcináciou, aby dobre zvážili pre aj proti. Amen!

Kubo11

Keď neviete odpoveď na tieto otázky nemali by ste mať deti.
Keď chcete vedieť, čo na to lekári - opýtajte sa ich (asi chodíte k nejakému ?) Máte internet, tak si to naštudujte. Len nie z takých stránok aké tu propaguje užívateľ - Omen.
dennikn.sk
Zoznam konšpiračných stránok:
www.konspiratori.sk