Sprchovanie vs kúpanie

Príspevok v téme: Sprchovanie vs kúpanie
Majočkaa5696

1. Uprednostnujete kúpanie alebo sprchovanie?
2. Ako casto sa sprchujete/kupete?
3. Kolko minút trvá vase kúpanie/sprchovanie?

Pýtam sa preto, lebo chcem vediet ci len ja som tá nenormálna (podla môjho oca, kt. si myslí ze to so sprchovaním prehánam - a to sa sprchujem 1x za den, 5 min. maximálne) a on si myslí ze mínam vela vody....a to ked sa chcem kúpat, to ani nechcite vediet co to u nás doma kôli tomu je. Tie jeho rozprávky o tom aká je teplá voda strasne drahá, a ze by sme mali setrit...ja to uz nepochopím, fakt:( takéhoto oca mam asi len ja, co nedovolí vlastnému dietatu ani poriadne okúpat sa..:(

lost

napr - moji stari rodicia maju nekonecno vody prakticky, maju studnu, no vytiahnut ju a ohriat ju tiez stoji nemalo energie, tj penazi :)
cize voda a hlavne tepla.. v nie tropickom pasme je tak ci tak luxus :(

lost

no je dolezita :)
ale ruku na srdce, kto nepusta trochu vody aj len tak, aby sa zahrial? :)
cize ono zas sa neda odsudit rodica, co chce rozumne limitovat spotrebu vody, i ked.. niekedy prilis tvrde limity nie su dobre..

Heatherka

hygiena je dolezita, na tej by sa setrit nemalo.
ja sa sprchujem kazdy den+ okrem toho asi 2x do tyzdna kupel. niekedy nie, inokedy ked sa potrebujem uvolnit aj 3x do tyzdna kupel :D

nikto nikdy mi nic nevravel, nastastie:)

lost

ozaj, ak ste 3 deti (myslim tak ze v rodine) tak to maju rodicia tazke.. predsa len to je uz solidna rodina co sa poctu tyka.. cize nie je to jednoduche financne.. tak ja sa sprchujem tak 5-10 minut, podla toho kedy ako :) ale tak prilis dlha sprcha nema ani velmi zmysel, resp. unudi to po case.. lebo to ide do casu :) a kupel? na to treba mat pokoj :D a je to ultra neefektivne, resp na take vysedavanie si v 200litroch horucej vody :) tak ale ked pride vyuctovanie, mozno ani nebudem pouzivat vodu , ale rovno sa vykupem v slzach, tolko ich bude, z toho nedoplatku :D

Majočkaa5696

nie, zatial fakt netusím,kam by som odisla..Najprv vsak chcem úspesne skoncit skolu(zmaturovat) a potom si chcem nájst prácu,a podla toho kde tak tam by som sla...ale to je este velmi daleko, fakt neviem...uvidím co zivot prinesie:)

Lulu2011

no voda je svinsky draha, my sme sa sprchovali tak, ze sme sa neobmedzovali a prisiel nedoplatok 400 eur, skoro som sa posr..a takze teraz si dam kurnik pozor na to, max. 10 minut!

takze sa necudujem tvojmu otcovi, moja mama chytila hysak, ked som mala 20 rokov, mi dovolila sa sprchovat 3 minuty, vrestala ako divá, ked som bola dlhsie, mali sme nedoplatok vtedy 6000 sk, samozrejme som to musela uhradit ja, isla so si zarobit na vodu do zahranicia :D

Majočkaa5696

a inak ako si na tom ty, (ak sa môzem spýtat) čo sa týka, toho sprchovania?
tiez si taký superrýchly ako môj "super, skvelý", najrýchlejsí otec?

Majočkaa5696

bratia?? hhmm,, asi tak ako ja,,..ale im to vôbec nevytíka, lebo su o dost mladsí..tak asi preto:( a dost ma to sere, lebo je to nespravodlivé...ale ked sa ozvem tak sa len hádame a to sa mi fakt uz nechce...nemám ani chut sa s nimi uz kôli tomuto hádat,aj tak si stále myslia len svoje..

a co myslís ze je na tom dobre ze sme v izebe 3-ja?? ved nemám ani ziadne súkromie ani nic..a keby to boli aspon sestry ale bratia??
Toto (a dalsie) sú vsetko dôvody na to, aby som od ních čím skôr odisla..