yourkshir nechce papať granulky...ako ho donutiť ?

Príspevok v téme: yourkshir nechce papať granulky...ako ho donutiť ?
bambuľka-

máme yorkschira a nechce nám papať granulky. Na raňajky má tyčinku ( aj to len jeden druh z Hornbachu ), na obed má varené kuracie masko. To každu nedelu uvarime polievku, bez soli, z kuriatka oberieme masko, nakrájame, naporcujeme do sáčkov a dáme do mrazáku a počas týždňa len vyberáme. Od obeda už nepapaá, lebo granulky nechce. A to sme vyskúšali viac druhov. Sme zúfalí, lebo ju milujeme aj ona nás, a vieme, že by mala aj vitmímy papať. Inak s jedlom problém nemá, lebo pri nás by jedla, keď jeme my, napr. paštétu, klobásku, pečienku...ale toto nemôže..už sme jej aj nasilu dávali do papulky, ale vyplúva to...ako ju donutiť aby granulky jedla ? bolo by to aj menej finančne nákladné, keby toto večeriavala, aj jednoduchšie na prípravu, keby jej len nasypeme...( jeden čas sme jej to aj klepáčiokm drvili, aby to len lízala, ale nič nepomáha )

ozaj a pečienku keby že uvaríme, to môže psík papať , lebo tú zbožňuje .. ale asi už skrachujeme pri nej :))

sajloo

pozri tesa ten kdo nema vedomosti o psoch načo si ho berie k sebe ???? ja som už odchoval celô jednu generaciu yorkyho dozila sa 13 rokov čo je slušné, teraz mam 8 ročnú a že by som jej daval nieak extra stravu tak to určite nie pekne granule a semtam popri mne moja slabosť že im dám ked sám niečo jem a to je všetko tak ako si psíka naučíte taký bude to je ako s človekom čo sa stane keď jete len všetko zdrávé a vyberanú stravu ????

keď mu budete od mála davať takú extra stravu tak nebude mať v sebe to čo by mal mať a potom pravdaže bude mať problem v dospelosti.

jedine načom si dám záležať je zloženie šamponu a to je všetko ...

a yorky je taký psík ako každý iní jedine že údené veci velmi netrávi :) tak to mu radčej nedávajte

Deria

No to je snad vtip, kazdy, kto ma fenku by mal mat aspon tie zakladne vedomosti o psoch.
Bamulka, z lutovania psik nebude zdravy, mala by si s nou ist, ak sa to neupravilo, aby si nieco nezanedbala. Dovodov, preco nepapa a spi moze byt viac ale netreba hned robit paniku, nemusi to byt nic vazne. Mozno ma z toho mala pohybu iba zazivacie prolemy, mozno zubky (skontroluj jej papulku!)co je u psov caste. Praveze je velmi dolezite, aby si bola aj u veta stale pri nej. Nesmies vsak prejavit, ze sa bojis! Ten strach by si preniesla na nu a bala by sa este viac. Zatial sa ani nemas co bat, drzim palce, aby vsetko dore dopadlo! Daj potom vediet.

yorkshire

Koľko má mesiacov tvoj psík? Choď k veterinárovi. Toto podobné robila aj Mendy, keď bola u nás zopár týždňov. A vtedy boli extra horúčavy. A keď bude hárať, to zbadáš, bude jej tiecť krv z konečnika.

roza

Ved práve, je treba aby si bola pri nej, hladkala ju, utišovala, aspoň budeš vidieť ako vyzerá vyšetrenie, a nachystaj si aj nejaké otázky, či nerobíte nejakú chybičku, a mohla by si potom napísať čo a ako.