Bratranec a sestranica, je to incest?

Príspevok v téme: Bratranec a sestranica, je to incest?
niccol

bratranec a sesternica sa nikdy nepoznali vydeli sa po 18 rokoch a bum laska ako hrom !su spolu vyse 2 rokov a nevedia si bez seba predstavit zivot ...bojuju za svoju lasku..na jednej strane jedny rodicia to chapu alebo lepsie povedane je to tvoj zivot na druhej strane druhy rodiacia strpucuju zivot vyhraskami ... je mozne mat takyto vztah bez akehokolvek strachu ???je to trestne? alebo nie ...mam precitanych vela prispevkov ze su 100 ludi takto zosobasenych a maju deti ...viem riziko s detmi tam je ...moze sa teda sesternica s bratrancom zobrat pls o odpovede dakujem ....

lentilkaaa

no ale to mas to iste ako ked ma niekto dedicnu poruchu...tiez nema zakonom zakazane aby mal deti len preto ze je tu pravdepodobnost ze deti tuto poruchu zdedia alebo ako som uz pisala pri zenach ktore rodia a maju nad 35r. je tiez velke riziko vrodenej vady

akolvek...to o com sa uz bavime je otazka moralna a to nech si uz kazdy vyriesi sam, no nie?

lentilkaaa

J111 no je tam vacsie riziko vrodenych chyb ale to to je aj vtedy ked ma rodicka nad 35 rokov...z pravneho hladiska mat deti mozu....

lentilkaaa

NA POTVRDENIE TOHO CO SOM NAPISALA:

§ 203 tretného zákona
Súlož medzi príbuznými

(1) Kto vykoná súlož s príbuzným v priamom rade alebo so súrodencom, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky

§ 10 ZáKONA O RODINE- OKOLNOSTI VYLUčUJÚCE UZAVRETIE MANžELSTVA

Manželstvo nemožno uzavrieť medzi predkami a potomkami a medzi súrodencami; to isté platí o príbuzenstve založenom osvojením. V takom prípade súd aj bez návrhu rozhodne, že manželstvo je neplatné.