študenti farmácie v BA al. strednej zdravotnej sem!!

Príspevok v téme: študenti farmácie v BA al. strednej zdravotnej sem!!
zmatena222

ahojte.. potrebovala by som radu.. môj sen je pracovať v lekárni.. čo som počula ani plat nie je najhorší, aj by ma to celkom bavilo atď.. avšak neviem čo je pre toto štúdium lepšie - vysoká škola farmácie v BA alebo stredná zdravotnícka?? jasné, že čím vyššie vzdelanie, tým lepšie.. no aj na stránkach strednej zdravotníckej píšu, že "farmaceutický laborant" po ukončení štúdia môže pracovať v lekárni. a časovo by ma prestup na túto školu vyšiel menej ako dokončiť gymnázium a ísť na farmáciu.. aké sú tam vlastne rozdiely??? každá rada dobrá.. vopred ďakujem

Lolo223

a inak tpch, ty si vlastne co? myslim ako odbornostou,lebo vsimol som si, ze pises aj veco ihladom mediciny aj teraz tieto veci ovladas.. :)

Lolo223

tpch, no v lekarni asi tazko budes pacientov kresli na pepierik strukturne vzorce ucinnych latok,ktore obsahuju ich lieky nie? :D
a cudoval by si sa, ale miesat tie masticky nie je take jednoduche ako zda :D a masticky su to najmenej ,co laborant robi...robi kopec inych liekovych foriem a takisto musi davat pozor na mnozstva, aby to vobec malo ucinok...ale ved to je jedno, dievca chcelo radu, tak ma rozne nazory, vytvori si anzor.. :D

tpch

Lolo, to, kolko zo svojich vedomosti vyuzijes, je len na tebe :-D Miesat masticky zvladne kazda vyucena kucharka, ked sa uz chces na to takto pozerat.

Maoam

to je fakt zaujimave, tpch, ale vy mate uplne iny skolsky system, tu ked vyjdes z odb. skoly, si hotovy clovek...mnoho povolani sa ucis priamo v terene, je to ovela lepsi skolsky system, kedze ked skolu skoncis, nieco vies a firma ma z teba hned aj uzitok (mnohe povolania sa ucis rovno priamo vo firme, okrem toho chodis extra este do skoly kvoli teorii, casto v jednom bloku, par tyzdnov a tak)

je to ovela lepsie, rovnako napr. zdravotne sestricky, strasne vela praxe a ked vyjdu zo skoly, netreba im uz nic ukazovat, vsetko vedia...

je to lepsi system

tpch

Neboj sa, SUKl si to osetri :-DDD
Viem o pripadoch, kedy pracu farmaceuta laborantky tak dosrali, ze to potom stalo majitela dost penazi...

tpch

Tu nie. Tu su laboranti obycajni stredoskolaci. Este dokonca predavat tie Paraleny mozu az po nejakej specializacii, hovoria tomu honosne atestacia (ako atestacia u lekarov, heh :-)) Od znamych lekarnikov viem, ze ich vedomosti z farmakologie su uplne minimalne.

Lolo223

TPCH, to co si napisal plati formalne, ale v praxi to vyzera uplne naopak :D
Farm. laborant robi ovela viac prace ako farmaceut, jediny rozdiel je v tom, ze farmaceut moze predavat aj na recept.Inak ziadny rozdiel, pokial teda nehodnotime vedomosti a plat..
A ked si myslis, ze by Ta to bavilo v lekarni, tak si musis rozmysliet, ci chces zarabat cca. 600€, ako maju priemerne laboranti, alebo 1000-2000€, ako maju farmaceuti... Farmacia je vyska jedna z najtazsich, ale ja osobne by som tam asi nesiel a ani nepojdem, pretoze sa mi zda zbytocne studovat 5 rokov take kvantum tazkych veci len kvoli tomu, aby som potom do konca zivota robil predavača a z toho,čo sa tam naučím, využil max 10%... Takže ja by som Ti radil laboranta a ak by Ti bolo lúto,že nemôžeš predávať na recept,tak nemusíš smutit, lebo v praxi predavaju aj laboranti,ked je magistra mimo.. Nikto nevie, ci je to magistra alebo nie :D .... Horsie je,ked uz pride SUKL :D ...

Maoam

tu je vramci tej skoly minimalne 50% vyuocovania priamo v laboratoriu, pocas celeho studia, co som pozerala slovensku stranku, je ovela menej hodin praktickeho vyucovania

Maoam

mate ine predpisy, tak vdaka za informacie

tu je iny skolsky system, na farm. odb. skolu idu ludia po ukonceni SS, takze sa to da chapat nieco ako vyssie odborne vzdelanie, cosi medzi SS a VS

tpch

U nas smie na predpis vydavat vylucne farmaceut. Je to desatrocia platny predpis.
Kapsuly tusim moze pripravovat aj laborant, ale iba ak mu silne ucinne latky navazi farmaceut.