Vaša voľba

Príspevok v téme: Vaša voľba
marakuja

Napadla ma taká otázka, na ktorú bude asi ťažko odpovedať, keďže nikto nevie, ako by sa v takej situácií zachoval, ale čisto teoreticky. Ak by sa stala nejaká nehoda, alebo niečo také, a mohli by ste zachrániť buď svojho manžela (priateľa), alebo svojho súrodenca (poprípade rodiča). Čo by ste urobili?

atm

..a lost mi ako na truc musi zburat moju prognozu ze sa tu konkretne pravdepodobne nevyjadri ani jeden clovek..;)
inak koho by ste zachranovali napriklad tu? www.youtube.com toto uz je tazke rozhodovanie..

marakuja

No veď keď rodičia (súrodenec), a priateľ (manžel) sú dve odlišné hodnoty, alebo ako to povedať. Je to niečo iné. Ako povedal lost, rodičia už majú svoje odžite, ale sú to rodičia, súrodenec je tiež len jeden, a zas priateľa si nájdeš, ale keď tam je veľká láska, deti, ktovie...

lost

no ale konkretne?

ani jedneho - bol by som jediny dedic ;)

ale nie :D ...

1. manzelka
2. surodenec
3. rodicia

ale ak by napr bola manzelka uz mimo ohrozenia, napr len zlomenina ale nemalo by sa to zhorsovat, tak by som ju preskocil a isiel k bratovi, to iste aplikovat a preskocit dalej..

btw, moj brat ma 14 rokov priblizne tento rok, ak si psravne pamatam, ale neviem preoc by som nesiel k nemu skor - v danej situacii by to bolo zrejme uplne ine.. no som realista.. s bratom zit nebudem, ak mi to vezme manzelku.. plus ak by to bola matka nasich deti, tak je to este jasnejsie :) (ale deti by boli asi prednejsie, resp ak by som bol v roli rodica, radsej by som bol ak by niekto iny zachranil skor moje dieta, resp ho uprednostnil, kedze ja by som uz svoje odzite mal, bez ohladu na vek dietata)

lost

Hovori sa ze brat/sestra ti zostane po boku navzdy :)
ale zaroven sa hovori ze rodinu si nevyberas

ale manzelku ano..

rodicov by som nezachranil ako prvych a to z dovodu ze svoje si uz odzili (krute? no pravdive ;) matematicky :D haha)

Podla teorie sa ma poskytnut pomoc najvaznejsiemu pripadu, no najskor volat 112, kedze pocas buchania do hrude sa nesmie prestat..

teda toto ak by napr buchol plyn v kuchyni a mal by som sancu "zachranit" len jedneho..

a na sotenie na chodniku? no mam dve ruky.. jedna na kazdeho ;) ale ak si vybrat, tazko povedat :) asi toho blizsie, resp ktovie aka by bola situacia..

schvalne - kolko krat vam padali dve veci naraz, pre ktore ste sa rozhodli? a podarilo sa to vobec 'zachranit' ? :)

haha, super vyhodu mam, kedze nemam manzelku, nemusim si vyberat :P

marakuja

No aj ja som počula taky prípad, že sa stala autonehoda, kde otec aj neviem či žena a koľko deti, ale proste s rodinou, mali nehodu. On sa dostal z auta, a v tom šoku nešiel zachraňovať rodinu, ale v kufri mali nakúpené vajca, tak ich šiel vyberať či nepraskli a tak... Ale inač to by som aj ja fakt konala asi impulzívne, alebo by som sa zľakla a nechala ich oboch, neviem... Aj keď skôr ma zaujímala konkrétna odpoveď /aspoň že koho skôr/ ale je to ťažké no..

atm

vlastne urcite sa da povedat, ze aj bez rozmyslania uplne intuitivne by sa kazdy asi snazil chranit deti.. to je asi tak vsetko co sa da dodat