myslel niekto z Vás už na to?..EURO

Príspevok v téme: myslel niekto z Vás už na to?..EURO
lulu22

V poslednej dobe sa všade píše o krachu Eurozóny a tak mi napadajú čím ďalej, tým viac otázky typu - Čo sa stane, ak padne euro? čo sa stane s peniazmi v banke a pod? zostanú mi úspory, čo mám? Alebo sa oplatí radšej do niečoho investovať? aj z toho mála, čo zarobím, sa snažím ušetriť, takže by ma asi porazilo, keby som nemala potom ani cent.. alebo by bolo istejšie všetko vybrať a zameniť za nejakú inú menu? napr.českú korunu či libru?
Nerozmýšlaľ už nietko z Vás nad týmto?

sweater

podla mna kupit byt teraz je blby napad, neviem no. dajme tomu zeby teda nastala inflacia vysoka, cize by to bolo vyhodnejsie pre teba, lebo splacala by si rovnaku vysku uroku ako pred tym ale peniaze by mali mensiu hodnotu :) ale zase je to bobost lebo banky ni8esu take blbe ze by nechali so sebou takto orat, ja by som skor to zlato kupil, ale zase ked sa zruti europa, nejde len o menu ale zase bude ekonomika v recesii, ci nestrati to zlkato na cene, vraj sa v takych chvilach oplati investovat do realnych veci ( napr. to tvoje policko) a inak existuju aj veci proticyklicke sa to tusim vola, co sa spravaju tak ze ked klesa vykon ekonomiky rastie ich hodnota :), mozno aj k tomu by sme sa mali uchylit

lulu22

no tak som zvedavá na ďalšie postrehy a komentáre :)
mama mi hovorí, že nech investujem do zlata :D ako stále rozmýšlam, že by som kúpila byt, ale i tak čisto teoreticky, by som si musela zobrať nejaký úver=zadľžiť sa tým hnusným bankám s tak vysokými úrokmi, že by som preplatila také nehorázne prachy.
Štve ma to, že všetko je len o prachoch. Najlepšie by bolo, keby mal každý svoj klídeček, domček a políčko na pestovanie :D žiadny stres :D

martinmlm

Zlomkové šperky výkup. Teraz kupovať nové klasické šperky ako investíciu je blbosť lebo tam platíš za prácu. Príklad: Ag šperk 2,-€/g, Ag ako surovina stojí možno 0.60€/g, a ja som mal za 0.20-0.30€/g

sweater

no martin to zalezi aky pad to bude :D ak nebudeme mat co zrat a vzniknu tu gangy cize sa ocitneme nas5 v stredoveku asi nie :D a v akej forme si to zlato a striebro mal? akoze doma v trezore ci len papierovo? vazne ma to zaujima, lebo aj ich cena sa lisi cii? :)

martinmlm

Účty mám prázdne. Všetko zlato a striebro keď zdraželo tak som predal a zarobil 100%. Ak to padne, nebudem musieť splatiť úver?

doubledog

mozno dojde len k vymene eur naspat na slovenske koruny, vtedy nejake extra nebezpecenstvo nehrozi.
ak bude horsie, treba mat k dispozicii inu menu, najlepsie menu takej krajiny, ktora ma buducnost. tazko povedat, ktora to je, mozno Brazilia
pri najhorsom scenari je to uplne jedno, tam potrebujes teple oblecenie a strelne zbrane s dostatkom municie a bojovy vycvik.

lost

Najhorsie je toto:

Old Habits + Old Technology = Predictable Consequences.

i22.photobucket.com

Old Habits + New Technology = Dramatically Altered Consequences.

images2.wikia.nocookie.net

Kedze vieme ze zvyk je zelezna kosela, tak Boh nas ochranuj.

lost

Stane sa to, co sa stalo uz 100x vo svete :)

hotovost = 0
mozne vyvlastnenie majetku
jedlo = neni
nasilnosti a mozno az obcianska vojna

no uprimne netusim :) co robit.. kazdy to robi nejak inak, ale je tu jedna ironicka vyhoda.. slovaci (vacsina z nich) nema co stratit.. teda ak nepocitam 1 rocne uspory vo vyske napr 2000 eur

zlato je uz pekelne drahe (moze ist vyssie, ono by malo len odzrkadlovat vieru v menovy system a celkovo.. cize teraz tu mame dost much (tj. system je posra..)

nehnutelnosti su u nas predrazene a beznemu slovakovi to tak ci tak nepomoze, kto uz len ma milion na ucte len tak..

ked uz nic ine, investoval by som do jedla, je to sice "paranoidne" a "konspiracne" ale tak isto ako x-veci ktore sa "nahodou" z konspiracie stali realitou.. kazdopadne - jedlo treba skladovat tak, ze ma clovek na cas X dostatok zasob (pozor! zo vsetkeho, hygiena je dolezitejsia ako samotne jedlo) a obmiena to, tj. spotrebuje to stare (pred zarukou, napr konzervy atd, cestoviny dlho vydrzia, i ked je to nanic lebo vela vody pri vareni, atd)
no a takto ma tato "paranoja" stroji 0 Eur.. (lebo tak ci tak to zjem)

popripade, jednemosrna letenka prec z EU..

ale zevraj EUR nespadne zo dna na den, skor je udajne pravdepodobne hyperinflacia.. (zevraj plati pred hyperinflaciou bude deflacia, sme uz v nej?) .. no zalezi od toho aka kriza bude :) ked bude malo hotovosti, tak si mozeme kupit lamborghini za 1000 eur ,n napr takto i.dailymail.co.uk

ale neviem :)

1. zdravie
2. vzdelanie
3. vsetko ostatne..

kriza prejde a potom je nutne aby sa clovek rozbehol.. a bez zdravia a vzdelania to nepojde.. (no jasne a bez kontaktov :D )

prilis komplikovana tema :D ale velmi ma zaujima, ako tuto situaciu beru iny ludia... tak piste :)

sajloo

no to by bola asi katastrofa ale inak ja už v banke držím minim radčej sa spolieham doma na svoj trezor ako na niekoho iného
no a ak by padlo euro tak ja to vidím na vojnu a nepokoje dokonca som niekde čítal že GB sa už pripravuje aj nato že ak nahodou tak chce zavriet hranice alebo tak nieak to som len naríchlo čítal v praci ,,,