Ucinky cesnaku

kathyx

Moja kamoska si prilozila cesnak na pokozku na par minut kvoli vyrazkam a spalila si ju, liecila si ju asi 3 mesiace kym jej popalenina nezmizla :D

hanka9

Derko

proti zapalom v ustnej dutine by som pouzila niektore z tychto drog, resp. namiesanu zmes

cize najmä protizapalove drogy a drogy so slizovitym ucinkom atd...

nechtik, repik, salvia, rumancek, slez, kostihoj, yzop, zeleznik, materina duska,ibis, betonika, baza a dalsie...

tymito kloktaj, davaj obklady a pi aj vnutorne (kostihoj caj po malych davkach a opatrne vnutorne uzivam tiez) ty ho nemusis uzivat !!!

zalezi tiez, v akom stadiu a rozsahu to mas, resp. ci naozaj ide o zapal dasien a ci netreba brat ATB

maricenka

cesnak je super na posilnovanie imunity a teda predchadzaniu roznym chorobam. na otvorene rany by som ho vsak neprikladala.

hanka9

Hadam snad len to, ze ja si davam denne 2-3 struciky cesnaku

alebo 15-20 kvapiek tinktury z medvedieho cesnaku

pripadne len zelene listy do potravy

hanka9

O zdraviu prospesnych, OVERENYCH a PREUKAZANYCH UCINKOCH cesnaku "kuchynskeho", ci medvedieho

mas toho popisane "miliony stran"

co k tomu viac dodat?

truuba

ja som si prilozila ten nastruuhaný cesna hlupana a spáálenina az mi je z toho zle, pomozte čo teraz, strasnáá bolesť

ja40

Ak mas zapalene alebo krvacajuce dasna,tak pouzivaj pastu Lacalut alebo Meridol,tieto mam odskusane a velmi mi pomohli. Hned sa ti stiahnu dasna a nepachne z nich z ust. Ak ti to nepomoze musis zajst k zubarke a dat si odstranit zubny kamen trebars,ved ona ti pomoze.