Halucinácie

Príspevok v téme: Halucinácie
Meretseger

Bavila som sa dnes s psychológom o halucináciách a opísala som mu jeden svoj zážitok: Idem po ulici a vidím pár desiatok metrov pred sebou ženu a dievča v ružovej bunde. Na moment som sklopila zrak, fakt len na zlomok sekundy (teoreticky), no keď som opäť zdvihla hlavu, dievča tam už nebolo - zhruba popísané, dodávam.
Bola skutočná a živá ako tá žena vedľa nej - tá pravdepodobne reálna bola, keďže nikam nemizla - a ODPRISAHALA by som, že je tam živá bytosť. Keď sa však vyparila, logicky som usúdila, že muselo ísť o halucinácie.
Psychológ mi však povedal, že keď som si toto uvedomila, ide o čosi iné, pseudohalucinácie či čo... Ako to teda je? Je to v tomto prípade normálna hal., alebo niečo iné?

blablablabla

J111: jej psycholog sa nerobi mudrym, pseudohalucinacie existuju. su to pripady kedy clovek sam uzna, ze su to len vyplody jeho hlavy alebo ked chronicky pacient zacne vnimat svoje halucinacie ako "to co nie je pravdive ale ja to tak vidim".
laicky povedane, pseudohalucinacia nie je az natolko diagnosticky vypovedna ako halucinacia, pretoze je to taka "light" forma.

bolo by lepsie keby sa k niektorym temam vyjadrovali len kvalifikovani ludia. len preto, lebo ti nieco pride ako blbost, neznamena, ze to neexistuje.

jajka001_

never judge a man until you've walked two moons in his moccasins :) nikdy nevies ako dopadnes a co sa ti stane. keby si prisiel o nohy, ostal na voziku a kazdy den by ta premahala depka a nic by ti nepomahalo len vypit si, nespravil by si to?

jajka001_

zazenie, zabudnes, a na chvilu? ked prejdes, das si zas. a tak dokola. ved preto to funguje, ludia sa trapia, vypiju si, ulavi sa im a ten pocit sa im zafixuju. ak su v zlej situacii, vracaju sa k tomu zas a znova. teda nie vsetci ale je ich celkom dost :)