prisla mi ponuka prace z uradu ktoru nechcem..

Príspevok v téme: prisla mi ponuka prace z uradu ktoru nechcem..
mamproblem

Prosim Vas poradte mi. Prvykrat v zivote mi prisiel domov postou list s ponukou prace a ja neviem co s tym okrem toho, ze sa mam do 3 dni ohlasit uradu, ze tu pracu nechcem..(ale to nemozem odmietnut len tak) Som vystudovana kadernicka s nadstavbou podnikanie ( ako obchodna akademia) a na urade som povedala tej pani ktora ma vybavuje, ze kadernicku nechcem robit..no a hold smola ona mi posle papier s takouto ponukou prace.. co mam robit? Mam ist do toho kadernictva pre potvrdenie,ze som tam bola...ale neviem, co mam povedat - dovod preco nechcem/ nemozem zobrat tu pracu... okrem toho kedysi davno som v tom kadernictve praxovala par tyzdnov a bola som stastna ked som odtial uz konecne vypadla... (podotykam tato praca ma nikdy nebavila, mala som k nej odpor a som stastna, ze som isla na taku nadstavbu- podnikanie) poradte mi aky dovod preco odmietam tu pracu mam uviest.. do piatku to musim mat a teraz som ako na ihlach a mimochodom do papieru aku pracu by som chcela vykonavat som napisala ( kozmetika-vlasove poradenstvo,promoterka/hosteska, sekretarka....vzdy ked som sa bola hlasit na urade, som jej povedala, ze kadernickou nechcem byt a ona mi posle toto a viem, ze to nieje poradenstvo lebo tam hladaju normalne vystudovane kadernicky s praxou....

mamproblem

neviem preco sa hned do mna niekto obuva... ja VIEM, ze tam mam ist pre potvrdenie ktore mam potom zaniest na urad, ale neviem aky mam uviest dovod odmietnutia pracovneho miesta- okrem toho mam vybavene opatrovnictvo na starych rodicov o kt. sa skurocne staram, ale na zivobytie mi to nestaci.. ale evidentne XY si nepochopil/a o co tu ide.... nepisem co chcem, ale pisem co 100% NECHCEM..len som nevedela, ci si musim nieco vymysliet, alebo povedat uprimne, okrem toho mam malo praxe takze by som sa na tu pracu s urcitostou nehodila..a okrem toho pani na urade sa ma zakazdym pyta, ze ci chcem robit kadernicku a ked jej poviem NIE ( lebo ma to nebavilo a mam malo praxe)tak to respektuje, ale zrejme na to stale zabuda

DAKUJEM ZA VSETKY DOBRE RADY

xxxxxxxxxxxx

odmietnut to bez toho aby si sa isla informovat budu povazovat za to ze s nimi nespolupracujes a vyradia ta z evidencie. Normalne chod do kadernictva nech ti daju potvrdenie ze si tam bola a dohodni sa s nimi nech ti zaskrtnu ze ta neprijmaju. A hotovo. Radsej tak ako by ta tam na silu zamestnali a ty by si nejakej zene hrozne ostrihala vlasy len preto ze tam nechces byt :D...a na urade sa ta nebudu pytat preco ta nezobrali. a na pohovore zase povedz ze ta tato praca nebavi a ze si tam len preto aby ta nevyradili.

xy:)

asi to nebudes chciet pocut, ale.. keby kazdy robil iba to, co chce, tak nepracuje tristvrte republiky, mozno aj viac. ak mas nejaky zdravotny dovod na odmietnutie tejto prace, mala by si ho uviest. urad prace tych ponuk tiez nema az tak vela, aby ti nasli tvoju vysnivanu pracu, prip. pracu kt si ochotna robit. ich povinnostou je ti dat pracovnu ponuku zodpovedajucemu tvojmu vzdelaniu, co kadernicka v tomto pripade je. tu vidim vychodisko iba v tom, ze sa s danym kadernictvom dohodnes a nejak zdovodnia tvoje nezobratie do prace.

rony26

ponukli ti adekvatne miesto k tvojmu vzdelaniu, to uradu nemozes zazlievat a uprimne tvoj postoj "kadernickou nechcem byt" im je ukradnuty, im to vyhodi, ze si to vystudovala a ze je to pre teba vhodne...na druhej strane ked v tom kadernictve povies, ze to robit nechces, tak ta nikto nutit nebude, nie je predsa v ich zaujme tam drzat niekoho nasilu...takze rozhodne tam ist musis, nech ti potvrdia ten papier s tym, ze ta nechcu...neviem ci musia uvadzat aj konkretny dovod...mozno nieco ako "ponuka uz nie je aktualna, miesto je obsadene"...a v dnesnej dobe ked je kazda praca dobra si myslim, ze to tak aj bude a budu mat dost kandidatok na to miesto, takych co to budu chciet robit a v tom pripade s tebou nemaju preco stracat cas